1.Serdeczne „Bóg zapłać”  za dzisiejszą modlitwę w intencji wykańczania budowy  naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców, jak  i darczyńców. Serdecznie dziękuję za dzisiejszą kolektę inwestycyjną, która tak, jak wszystkie ofiary, czy to składane osobiście,  czy przelewem na konto parafialne.

2.Rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym zapraszam w każdy piątek na wspólną Drogę Krzyżową (dzieci,  młodzieży i dorosłych) w dużym kościele  o godz. 17.00  (rozważania będą prowadzić różne  grupy stanowe w naszej parafii). (Do udziałudzici  w tych nabożeństwach zapraszam nade wszystko dzieci do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania). Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz.16.00 zapraszam na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach Msza św. recytowana.

3.W najbliższą sobotę w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu pamiętajmy o modlitwie za wszystkich ojców i mężów.

4.W sobotę.  zapraszam obowiązkowo na spotkanie formacyjne  bezpośrednio  na Mszę św. o godz. 17.00  młodzież  klasy VIII Szkoły Podstawowej oraz starszych,  którzy jeszcze nie byli bierzmowani.

5.Caritas Polska” jak każdego roku przygotowała skarbonki „Jałmużny Wielkopostnej”, które w tym roku będą rodzinną ofiarą  z czasu Wielkiego Postu  na pomoc dla uchodźców z Ukrainy.  Zachęcam do zabrania skarbonki do domu i zbierania ofiary,  którą można przynieść do kościoła wraz ze święconką we Wielką Sobotę.

6.Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie.

7.Zapraszam wszystkich chłopców, już od I klasy Szkoły Podstawowej,  którzy chcieliby pełnić służbę ministrancką przy ołtarzu.

8.Serdecznie  dziękuję  wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary  dla Ukrainy. Zebraliśmy  razem 2147 zl. Proszę o podanie gdzie i u kogo znalazły schronienie rodziny z Ukrainy i ile osób,  abym podał do Caritas w Pelplinie celem uzyskania wsparcia. Przez cały czas w małym kościele można składać rzeczy, jedzenie i sanitariat,  jeśli są Rodziny w naszej parafii,  które chciałyby wesprzeć naród Ukraiński będący w biedzie i potrzebie, to gorąco proszę o pomoc.

9.Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na tegoroczne kolonie dla dzieci,  które odbędą się w dniach od 4 do 8  lipca 2022 r. w Ośrodku Kolonijno – Wczasowym  URSZULA  w Darłówku.  Proszę o zgłoszenie do końca tygodnia.

10.Jest organizowana W Y C I E C Z K 0 - P I E L G R Z Y M K A Szlakiem SANKTUARIÓW DOLNEGO ŚLĄSKA ,   KOTLINA KŁODZKA – KARPACZ  w terminie 19.04.2022 – 23.04.2022 . Chetni mogą zgłaszać się bezpośrednio do Biur  Fides Tur w Szymbarku  (koszt 1750 zł)   oraz

11.Pielgrzymka „ Bałkańskie sakrum”  do Medjugorie  od 29 czerwca do 8 lipca w cenie 2950 zł.

12.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania – od wtorku do piątku - można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2022.

13.Zapraszam do nabywania  pism katolickich takich jak „Pielgrzym”, czy „W rodzinie”, które są wyłożone przy wyjściu z kościoła po prawej stronie oraz u ministrantów.

14.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu  jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.