1.Dzisiaj przeżywamy  I dzień Świąt Narodzenia Bożej Dzieciny. Msze św. zostaną odprawione  o godz.10,oo  i  11,3o; nie będzie Mszy św. o godz. 8,oo. Dzieci zapraszam na powitanie żłobka na godz. 11,3o do dużego  kościoła. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na cele misyjne. Wierni, którzy przystąpią do Komunii św. podczas pasterki, mogą przyjąć Komunię św. również podczas następnej Mszy św. w ciągu dnia.

2.W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, w niedzielę 26 grudnia jest zarazem Niedzielą Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W koś­ciołach całej Polski składamy ofiary na potrzeby szkolnictwa katolickiego. Tradycyjnie tego dnia przed kościołami całej Polski składamy ofiary do puszek na potrzeby szkolnictwa katolickiego, a nade wszystko na Katolicki Uniwersyte­t Lubelski. Msze św. będą tak jak w niedzielę: o godz. 8,00;  10,00  oraz 11,30 (spotkanie dzieci przy żłóbku w dużym kościele).

3.W poniedziałek, 27 grudnia, wspominamy św. Młodzianków, męczenników. W tym dniu  modlimy się w intencji dzieci nienarodzonych.

4.W piatek,  31 grudnia,  w ostatni dzień roku kalendarzowego, tzw. Sylwester,  zapraszam na nabożeństwo dziękczynne – przebłagalne połączone  z  Mszą św.  o godz. 16,oo.

5.Po świętach Msze św.  ponownie w porządku zimowym o godz. 17.00.

6,.Od  Nowego  Roku  planujemy wizyty kolędowe wśród parafian. W dni powszednie rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 15.00. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornych  (oprócz soboty). Rodziny, w których będzie kwarantanna z racji koronawirusa serdecznie proszę o wcześniejsze zgłoszenie,  że w tej rodzinie wyjątkowo kolędy nie będzie. Oczywiście w dniu kolędy można tej informacji udzielić wcześniej ministrantowi, który pójdzie bezpośrednio przed księdzem. W najbliższą niedzielę zostanie podany szczegółowy plan kolęd

7..Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

8.Wszystkim parafianom i gościom, którzy przybyli do naszej świątyni  składam  z głębi serca płynące życzenia.