1.To już ostatnie dni naszego oczekiwania na Narodzenie Pańskie. Roraty do czwartku z racji spowiedzi w dekanacie o godz. 18.00.

2.Zapraszam na Roraty codziennie od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00 (dzieci przynoszą lampiony).

3.W tym tygodniu w środę przypada 22 dzień miesiąca,  który w nasze parafii poświęcony jest św. Ricie. Zapraszam na nabożeństwo św. Rity po Mszy św. o godz. 18.00,  które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity

4.W biurze parafialnym można jeszcze do wtorku włącznie zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną w czwartek, 23 grudnia  br.

5.W biurze parafialnym lub po Mszy św. można nabyć opłatek wigilijny o świece wigilijne Caritas.

6.W piątek przypada wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Pamiętajmy o tradycji chrześcijańskiej w wigilię,  aby rozpocząć od:

- przeczytać Ewangelię  św. Łk. 2.1-14

- złożyć wspólne życzenia przez głowę rodziny

- podzielić się opłatkiem

- spożyć wieczerzę wigilijną przy świecy ”Caritas”.

O północy zapraszam na Pasterkę. Pamiętajmy o maseczkach i o obostrzeniach sanitarnych!

7.W uroczystość Narodzenia Pańskiego można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za przyjęcie papieskiego błogosławieństwa „Urbi et orbi”, tj. „Miastu i światu” (nawet za pośrednictwem radia lub telewizji).

8.W sobotę obchodzimy I  Święto Narodzenia Pańskiego. Rano nie będzie mszy św. o godz. 800 z racji Pasterki. Msze św. będą o godz.  10.00  oraz o godz. 11.30 (dzieci przywitają dzieciątko Jezus w żłóbku przynosząc swoje prezenty -     koperty uczynków Adwentowych). Ofiary złożone przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.

9.II Dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze św. jak  w niedzielę, która jest również Niedzielą Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. (Tego dnia odbywa się zbiórka do puszek na KUL).

10.Od  Nowego  Roku  planujemy wizyty kolędowe wśród parafian. W dni powszednie rozpoczynać będziemy o godz. 16.00, w soboty i w niedzielę od godz. 15.00. W tym czasie w dni powszednie nie będzie Mszy św. wieczornych  (oprócz soboty). Rodziny, w których będzie kwarantanna z racji koronawirusa serdecznie proszę o wcześniejsze zgłoszenie,  że w tej rodzinie wyjątkowo kolędy nie będzie. Oczywiście w dniu kolędy można tej informacji udzielić wcześniej ministrantowi, który pójdzie bezpośrednio przed księdzem.

11.Dziękuję wszystkim za modlitwę o szczęśliwą budowę kościoła, w intencji ofiarodawców i darczyńców oraz za kolektę inwestycyjną, ofiary indywidualne, a nade wszystko przelewy na konto parafialne. Razem zabraliśmy w zeszłym tygodniu 4187 zł i 8 Euro.

12.W tym tygodniu z racji pomocy w spowiedzi św. w innych parafiach Msze św. wieczorne będą o godz. 18.00.

Po świętach Msze św.  ponownie w porządku zimowym o godz. 17.00.

13.Jest do nabycia nowy „Pielgrzym” i  „W rodzinie” na ławce przy ambonie, natomiast przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę na każdy dzień obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii