1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (...)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Stąd wyjątkowo, różowy kolor szat liturgicznych.

3.W dzisiejszą 2 niedzielę  miesiąca,  dziękuję za wspólną modlitwę w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuje za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na spłatę  posadzki granitowej w prezbiterium. składam  Serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto naszej parafii.

4.Serdecznie zapraszam codziennie od poniedziałku do piątku na Roraty w dużym kościele o godz. 17.00, z racji zachowania odpowiedniego dystansu między sobą. Zapraszam nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III (dzieci przynoszą z sobą lampiony).  Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII

5.Od dzisiejszej niedzieli do 18 grudnia przypadają kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Są to dni modlitw za rodziny i za przygotowujących się do małżeństwa.

6.Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu oraz o pokój dla naszej ojczyzny.

7.Spowiedź święta dla całej naszej parafialnej wspólnoty będzie w środę, 15 grudnia  od 16.00-18.00 ( z przerwą półgodzinną o godz. 17.00).  Zachęcam do wcześniejszego skorzystania z sakramentu pojednania przed każdą Mszą św. w niedziele.

8.Zapraszam na spotkanie opłatkowe Róże Różańcowe w sobotę, 18 grudnia zaraz po Mszy św. o godz. 17.00.

9.W biurze parafialnym można zgłaszać dodatkowych chorych, których odwiedzę z posługą sakramentalną przed Bożym Narodzeniem w czwartek, 23 grudnia w godzinach przedpołudniowych.

10.Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 8 zł, a także w zakrystii lub w biurze parafialnym można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2022.

11.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.