1.W dzisiejszą niedzielę  Kościół przypomina prawdę o Bogu jedynym w Trójcy Świętej ,  który stanowi serce naszej chrześcijańskiej wiary. Jest prawdą bardzo trudną, dla ludzkiego rozumu wręcz niemożliwą do zgłębienia, a przecież towarzyszy nam stale od początku naszego chrześcijańskiego życia. W imię Trójcy Przenajświętszej -  Boga, Ojca i Syna, i Ducha Świętego przyjęliśmy sakrament chrztu świętego. Prawie każdą naszą modlitwę, każdą ważniejszą czynność rozpoczynamy od znaku krzyża świętego, czynionego "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego". Jest nam więc ta prawda wiary bardzo bliska - nie tylko poprzez wypowiadane słowa. Możemy się jej uczyć w relacjach międzyludzkich, zwłaszcza w rodzinie. To we wspólnocie rodzinnej doświadczamy, czym jest miłość ojca do matki i rodziców do dzieci. Ta potrójna relacja - między ojcem, matką i dziećmi jest niedoskonałym odzwierciedleniem związku miłości między trzema Osobami Boskimi: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Doświadczając miłości, spajającej nierozerwalną więzią żonę i męża, rodziców i dzieci, człowiek uczy się Boga, który jest miłością. Wspólnota rodzinna może istnieć i żyć dzięki miłości. Życie Boga w Trójcy Świętej jedynego jest samą doskonałą miłością Ojca i Syna w Duchu Świętym.
2.Dzisiaj  też  dobiega końca okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Może warto zapytać samego siebie: czy spełniłem już ten święty obowiązek katolika, wypływający z przykazania kościelnego?
3.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o godz. 18.00.
4.Msze św. w uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele będą sprawowane: o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo z procesją .( Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30  - jak w każdą niedzielę.) Procesja przejdzie następującą trasą : po wyjściu z kościoła ul. Jana Pawła II  przejdziemy w kierunku ulicy Żwirowe  do posesji p. Berendt,  gdzie będzie  1
Boży domek
.Następnie ul. Żwirową do posesji p. Kozik,  gdzie będzie 2  Boży domek i dalej ul. Sambora  do Al. 7oo – lecia,  gdzie przy posesji p. Lorbieckich, gdzie będzie 3 Boży domek. Stąd  ul. J. Pruszcza do posesji p. Jeneralskich,  gdzie będzie ostatni Boży domek. Ostatni odcinek  to przejście do ul. Wydmowej i wejście lewą stroną do kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie Boga  wysławiamy). W procesji eucharystycznej niech wezmą również udział dzieci, które w tym roku były przyjęte do I  Komunii św. oraz w zeszłym roku w swoich strojach pierwszokomunijnych.
5.Do procesji wokół kościoła zapraszam wszystkich przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18,oo, aż do piątku, tj. Uroczystości Serca Pana Jezusa. Zapraszam nade wszystko dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatków.
6.Dziewczynki  do sypania kwiatków zapraszam na próby w poniedziałek o godz. 16,oo.  oraz we wtorek i środę o  godz. 17,3o.
7.Dzieci i młodzież z naszej szkoły zapraszam z rodzicami i nauczycielami na Mszę dziękczynną w środę o godz. 8,oo.
8.23 czerwca, obchodzimy też Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich naszych ojcach, aby godnie i z miłością wypełniali swoje ojcowskie obowiązki w swoich rodzinach.
9.W piątek natomiast, 24 czerwca, przypada uroczystość  Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór świętego Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Boga! W tym dniu przypadają też imieniny naszego Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi oraz rocznica ingresu. W czasie nabożeństwa czerwcowego polecajmy Księdza Biskupa opiece Matki Bożej, a nade wszystko módlmy się o łaskę zdrowia.
10.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,„Radio Maryja”  oraz  inne czasopisma misyjne.
11.Wszystkim,  którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne rocznice rodzinne oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. - „Szczęść Boże”.