1.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: aby nasza osobista relacja z Jezusem Chrystusem była ożywiana przez Słowo Boże i przez życie modlitwy.

2.Dziś, w II Niedzielę Adwentu, Kościół w Polsce obchodzi XXII Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie (przed kościołem odbywa się dzisiaj zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie).

3.Serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku w dużym kościele o godz. 17.00, z racji zachowania odpowiedniego dystansu między sobą. Zapraszam nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0 ,  I ,  II  oraz III.  Zapraszam też młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII (dzieci przynoszą z sobą lampiony).

4.Jutro, w poniedziałek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami

5.We wtorek  przypada wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

6.W środę obchodzimy w kościele  uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w naszej parafialnej wspólnocie ponowimy akty zawierzenia Narodu Polskiego i Kościoła w Polsce św. Józefowi na zakończenie roku pod jego patronatem.

7.W tę uroczystość przypada też  IX  rocznica ingresu Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny do Bazyliki katedralnej w Pelplinie.

8.W przyszłą niedzielę, 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium. Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”.

9.Jak co roku po Mszach Świętych nabyć świece Caritas Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom po 8 zł, a także w zakrystii lub w biurze parafialnym można się zaopatrzyć w wigilijne opłatki i kalendarze na rok 2022.

10.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

11.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.