1.Dzisiejszą  I niedzielą Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy
duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”.
Mottem biblijnym będą słowa  z Ewangelii św. Jana: „...ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

2.Serdecznie zapraszam wszystkich na Roraty od poniedziałku do piątku w dużym kościele o godz. 17.00, aby zachować odpowiedni dystans między sobą z zachowaniem maseczek. o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy 0  do  III oraz młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII (dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami).

3.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

we wtorek, 30 listopada, św. Andrzeja Apostoła, pierwszego z uczniów Jezusa

w piątek, 3 grudnia, św. Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich.

w sobotę, 4 grudnia, św. Barbary, patronki górników

4.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Zapraszamy wszystkich małżonków i całe rodziny do udziału wRekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin - zarówno dorosłych jak i dzieci - w oparciu o materiały. 21 listopada rozpoczęły się indywidualne rekolekcjach o nazwie „Rodzina33”  (dostępne online na stronie www.rodzina33.pl ) i trwać będą 33 dni - do 23 grudnia, a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny - 26 grudnia. Biorących udział w indywidualnych naukach zapraszam w środy na wspólny Różaniec po Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy o go 17.00.

5.W tygodniu przypadają dni eucharystyczne
– pierwszy czwartek miesiąca o godz. 17.00 na modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

– pierwszy piątek miesiąca zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego połączoną z nowenną do św. Andrzeja Boboli o pokój i spokój na wschodniej granicy. Spowiedź św. od godz. 16.30.
– pierwsza sobota miesiąca modlitwy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi oraz Promienie Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała w intencji osób cierpiących na depresję i przeżywających trudności duchowe.

6.W pierwszy piątek miedzy godz. 10  a  14 odwiedzę chorych.

7.Zgodnie  z zaleceniem Biskupa Diecezjalnego po modlitwie powszechnej  dodamy modlitwę o powołania, a po błogosławieństwie modlitwę do świętego Michała Archanioła.

8.W poprzednią niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne wyniosła  466 zł . W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na pomocy Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.

9.W sobotę przypada kolejna rocznica śmierci ks. gen. Józefa Wryczy. Msza św. z tej okazji odprawiona zostanie o godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała.

10.W zakrystii można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie  od 8 zł.

11.Przy wyjściu z kościoła na stoliku pod chórem są wyłożone czasopisma katolickie, które można zabrać do domu do poczytania w wolnej chwili.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii