1.Obchodzimy dzisiaj uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na mszy św.  o godz. 10.00 wystawienie  Najświętszego  Sakramentu  z Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa. Kolekta z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na WSD w Pelplinie. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać!”.

2.Serdecznie pragnę powitać dzisiaj  p. Joannę  Jurkiewicz autorką  książki  „Zwiastuna  z  gór”), która da nam świadectwo o św. Janie Pawle II  na  każdej Mszy św. oraz w poniedziałek po nabożeństwie św. Rity.

3.Jutro, jak każdego 22  dnia  miesiąca, zapraszam na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00, które rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity. Po nabożeństwie  błogosławieństwo  lourdzkie.

4.Jutro też wspominamy w kalendarzu liturgicznym  św. Cecylię  patronkę śpiewu kościelnego. Prośmy o wszelkie potrzebne łaski za przyczyną patronki  dla p. Tomaszu naszego organisty oraz dla p. Marzeny  prowadzącej nasza scholę parafialną „Vox cordis”. Zapraszamy na koncert Jubileuszowy 10 lecia naszej scholi VOX  CORDIS Tucholskiego Ośrodka Kultury w sobotę 27 listopada o godz.  17.00.

5.Zapraszamy wszystkich małżonków i całe rodziny do udziału w rekolekcjach o nazwie „Rodzina33”. Rekolekcje mają formę indywidualnej pracy rodzin - zarówno dorosłych jak i dzieci - w oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl. Rekolekcje rozpoczynają się w dzisiaj i trwać będą 33 dni - do dnia 23 grudnia, a ich zwieńczeniem będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny - 26 grudnia. Uczestników rekolekcji zapraszamy w środy na Różaniec o godz. 17.30.

6.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7.Nasza parafia w dniach od 22 do 30 listopada o godz. 15.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w godzinie Miłosierdzia Bożego włączy się w ogólnopolską Nowennę do św. Andrzeja Boboli, jako szturm do nieba i ratunek dla Ojczyzny wobec zagrożeń płynących z za wschodniej granicy z Białorusią. W tym roku, 30 listopada, przypada 430. rocznica urodzin św. Andrzeja Boboli.  Święty Andrzej Bobola okrutnie torturowany przez Kozaków, nie wyparł się wiary i podczas objawień zapewnia, że chce walczyć o naszą Ojczyznę, jako główny patron Polski. Tylko pomoc z nieba może naprawić to, co nas dzieli i niszczy. Ale żeby pomoc z nieba przyszła, trzeba się modlić. Wszyscy   potrzebujemy nadprzyrodzonej  pomocy, mądrości i interwencji Boga w naszej Ojczyźnie. Zatem tylko potężną modlitwą i pokutą możemy zatrzymać te destrukcyjne działania. Zapraszam  wszystkich do  włączenia się  w to zbawienne boże działanie.

8.Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy I,  II  i III oraz młodzież  do bierzmowania klas VII  i  VIII . Dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami..

9.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Decyzją Ojca Świętego Franciszka przez bały miesiąc listopad można uzyskać odpust zupełny za duszę zmarłych.

10.Składam serdeczne Bóg zapłać za kolektę inwestycyjna z poprzedniej niedzieli, która  łącznie z przelewami na ten cel wyniosła 2940 zł oraz  za zbiórkę na rzecz Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 391 zł.

11.Zachęcam do czytania  prasy katolickiej : „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie”  W zakrystii oraz biurze parafialnym  można nabyć  kalendarze  diecezjalne na rok 2022 oraz świece w cenie 8 zł

12.Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu jubileusze  ślubne, urodziny i imieniny składam serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii