1. Decyzją Stolicy Apostolskiej przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za jednego zmarłego każdego dnia. Warunki odpustu to: pobożne nawiedzenie cmentarza, modlitwa za zmarłych, stan łaski uświęcającej, przyjęta komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

2.  Dzisiaj, w 2 niedzielę  miesiąca,  zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę wykonanej posadzki granitowej w prezbiterium i na schodach.  Za wszystkie  składane ofiary oraz przelewy na konto parafialne składam  serdeczne „Bóg zapłać”.

3.  Dzisiejsza niedziela jest też „Dniem Modlitwy i Solidarności z Kościołem Prześladowanym” .  Z tej racji przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi prześladowanemu w Libanie.

4. W naszej parafii w środę połączymy się  "Mostem  modlitewnym"  z  Seminarium Duchownym w Pelplinie i modlić się będziemy za kleryków oraz profesorów i moderatorów prosząc o dar nowych powołań kapłańskich. Rozpoczniemy adorację po Mszy św. wieczornej do godz. Apelu Jasnogórskiego o  godzinie 21.00 i w czwartek rozpoczniemy na nowo adorację od 8,00  do Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.  Zapraszam  do adoracji poszczególne grupy stanowe,  a nade wszystko Róże Różańcowe oraz dzieci i młodzież w godzinach lekcji religii.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
w środę – Św. Elżbiety Węgierskiej
w czwartek Bł. Karoliny Kózkówny
w sobotę Św. Rafała Kalinowskiego

6.  W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 wystawimy Najświętszy Sakrament i będziemy trwać na adoracji do Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po każdej Mszy św. w niedzielę oraz w poniedziałek po nabożeństwie św. Rity odbędzie się spotkanie z autorką  książki  „Zwiastuna  z  gór” (św. Jana Pawła II) Joanną M. Jurkiewicz.

7.   Za tydzień w poniedziałek , 22 listopada,. serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo  rozpoczynamy  poświęceniem róż św. Rity,  które  zakończy się błogosławieństwem  lourdzkim.

8.  W związku z przeniesieniem przez papieża Franciszka obchodów Światowego Dnia Młodzieży na uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata  Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży zaprasza w najbliższą sobotę o god. 18.00 na spotkanie modlitewne do bazyliki katedralnej w Pelplinie. Po Mszy Świętej, która rozpocznie się o godz. 18.00  zespół „Na cały Głos” będzie świętował swoje 10 – lecie i przedstawi premierowy koncert pod nazwą „Nowe serce”. Na ten sobotni wieczór zapraszam młodzież naszej parafii nade wszystko przygotowującą się do bierzmowania.

9.  Zapraszam do udziału w rekolekcjach „Rodzina33”, które mają formę indywidualnej pracy rodzin – zarówno dorosłych jak i dzieciw oparciu o materiały dostępne online na stronie www.rodzina33.pl Rekolekcje rozpoczniemy Mszą świętą w przyszłą niedzielę o godz. 10.00.  Będą one trwały 33 dni  (od 21 XI  do  23. XII . 2021 r.) na zakończenie  będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny- 26 grudnia 2021 r. Uczestników rekolekcji zapraszam w każdą środę  na wspólny Różaniec po Mszy św. o godz. 17.00.

10.  Przez rodziców i dziadków zapraszam chłopców młodszych klas Szkoły Podstawowej na ministrantów oraz dziewczynki i chłopców do naszej scholii parafialnej, aby śpiewać  Panu Boga  i wszystkim ,  którzy są w kościele ?  Zapisywać  można się w każdą niedzielę po każdej Mszy świętej w zakrystii   oraz u p. Marzeny.

11.  Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

12.  Od przyszłej niedzieli w dużym kościele w prezbiterium przy ambonie po każdej Mszy św., a w tygodniu w Biurze Parafialnym, można nabywać świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy” w cenie 8 zł.

13.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę wszelkich łask Bożych oraz opieki Niepokalanej na każdy dzień.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii