1.W październiku zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji papieskiej:
aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

2.W dzisiejszą niedzielę 17 października zapraszam wszystkich do odmówienia wspólnego Różańca wszystkich 4 części w dowolnym czasie w naszych domach i rodzinach,  jako pokutę i wynagrodzenie za grzechy nasze i  całego świata  w ramach „Procesji Różańcowej za Polskę”.

3.W najbliższy piątek,   22 października, zapraszam  na nabożeństwo do św. Rity wraz ze Mszą św. o godz. 18.00,  na której gościnnie wystąpi Tucholski Chór  GOSPEL  AVE,  a po nabożeństwie do św. Rity usłyszymy również koncert Chóru Gospel AVE.

4.Serdecznie zapraszamy za tydzień,  tj 24  października o godz. 8,00 na ostatni koncert  naszej scholii "Vox Cordis" promujący już 2 płytę  z racji Jubileuszu  X – lecia.

5.Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 24.10.2021 r. na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „Rodzinny bal świętych". W programie wiele gier, zabaw, konkursów. Prosimy szczególnie dzieci o przedstawianie postaci świętych.

6.Zapraszam codziennie od piątku do soboty na Różaniec, który odmawiamy na zakończenie codziennej adoracji  Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczynamy o godz. 15.00 Koronką do Miłosierdzia Bożego i kończymy Eucharystią o godz. 18.00

7.Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. odbywają się w każdą niedzielę, w łączności ze Mszą św. o godz. 11.30.

8.Spotkania młodzieży  do Bierzmowania odbywają się we wszystkie soboty w łączności ze Mszą św. o godz. 18.00.

9.Tydzień temu w zbiórce do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy  426 zł. „Bóg Zapłać” za złożone ofiary.

10.W przyszłą niedzielę kolekta na misje. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

11.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

Poniedziałek – Św. Łukasza, ewangelisty. Dzień modlitw za służbę zdrowia
Środa – Św. Jana Kantego. Dzień modlitw za uczelnie katolickie. Rocznica pomordowania kapłanów pelplińskich w 1939 r.
Piątek – Św. Jana Pawła II

12.Zapraszamy na rekolekcje sprzyjające wzmacnianiu więzi małżeńskiej odbędą się w dniach 5-7 listopada 2021 r. w Białogórze. Więcej informacji: www.rodzinydiecezjipelplinskiej.pl   Zgłoszenia przyjmują państwo Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00, tel: 781 970 770; e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

13.Do skrzynki ustawionej przy chrzcielnicy w małym kościele można składać karteczki z wypisanymi imionami naszych zmarłych na Mszy św. zbiorową, która  zostanie  odprawimy 2 listopada  o godz. 17.00 oraz karteczki z tzw. wypominkami jednorazowymi,  które to karteczki odczytywane będą po każdej Mszy św. przez cały tydzień od 3 listopada.

14.We wszystkie niedziele  przed Mszą św. o godz. 8.00  modlimy się wspólnie za zmarłych polecanych w tzw. wypominkach Rocznych, które można odnawiać i zamawiać w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

15.W Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2022.

16.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

17.Wszystkim jubilatom obchodzącym Jubileusze swoich ślubów oraz solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. „Szczęść Boże”.