1.W dzisiejszą – pierwszą niedzielę września – zapraszam o godz. 16.00  na Mszę świętą w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  pomordowanych, której przewodniczyć będzie ks. Biskup  dr Ryszard Kasyna.

2.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci, które Mszą św. w środę o godz. 8.00  rozpoczęły  nowy rok szkolny i katechetyczny.

3.Po wakacyjnej przerwie wznawiamy Mszę św. szkolną o godz. 11.30, na którą zapraszam wszystkie dzieci naszej szkoły  nr 5

4.Dzisiejsza niedziela obchodzona jest też w Kościele w Polsce jako „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Po każdej Mszy św. odbywa się zbiórka do jako pomoc dla Afganistanu.

5.W środę przypada święto Narodzenia NMP (zwane też  świętem Matki Bożej Siewnej) Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.Serdecznie zwracam się do rodziców,  aby zatroszczyły się o dobre swoich dzieci w ich chrześcijańskim wychowaniu. W naszej parafii są różne wspólnoty dzieci i młodzieży. To nie tylko przygotowanie do I Komunii św. i Bierzmowania,  ale również działająca  schola parafialna „Vox cordis”  pod kierownictwem p. Marzeny,  której spotkania wokalno – instrumentalne odbywają się w soboty o godz. 16.00 w kościele  oraz  liturgiczna służba ołtarza (ministranci i lektorzy) . Wszystkich chętnych,  którzy pragną zapisać się do grup parafialnych zapraszam do zgłaszania się każdego dnia zawsze po Mszy świętej.

7.W przyszłą niedzielę przypada 2 niedziela  miesiąca,  w którą,  jak zawsze,  zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Kolekta przeznaczona będzie na położenie posadzki granitowej w prezbiterium  oraz  na stopnie ołtarza.

8.Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Kandydaci są proszeni o zgłoszenie się do 14 września na umówioną wcześniej rozmowę kwalifikacyjną (tel. 508 830 077)

9.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii