1.W tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:
–  pierwszy czwartek miesiąca modlić  się  będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.                                                                                                                                                                        (w tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o naszym parafianinie Bartłomieju,  który rozpoczął w zeszłym roku  swoją formację zakonną w zgromadzeniu  Salwatorianów,  a 6 września złoży  pierwsze śluby zakonne ).
pierwszy piątek miesiąca modlić się będziemy  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem . Adorację rozpoczniemy o  godz. 15.00  Koronką do miłosierdzia Bożego, która zakończy się o godz. 18.00  Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą św.  Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi świętej.

Chorych w pierwszy piątek miesiąc odwiedzę od godz.  10 tej do 14 tej.
pierwszą sobotę miesiąca modlić się będziemy w intencji rodzin do Niepokalanego Serca Maryi.

2.  Również w pierwszą sobotę zapraszam   na „Promienienie Miłosierdzia”  o godz. 15.00. Tym razem zapraszam parafian naszej parafii,  ponieważ modlić się będziemy w wigilię naszych uroczystości  przed pomnikiem pomordowanych w lesie Rudzkiego Mostu w dniu 5 września. Już dzisiaj zapraszam w przyszłą niedzielę o godz. 16.00  na Mszę świętą w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  pomordowanych, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Ryszard Kasyna.

3. W środę,  1 września,  rozpoczynamy  nowy rok szkolny i katechetyczny. W tym dniu zapraszam dzieci  i młodzież  z naszej szkoły  nr  5 wraz z rodzicami oraz  nauczycielami na Mszę Świętą  o godz. 8.00. Natomiast w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30  odbędzie się obrzęd błogosławieństwa tornistrów i przyborów szkolnych.

4. Zapraszam do udziału w beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, która odbędzie się w niedzielę 12 września w Warszawie. Koszt wyjazdu 90 zł. Zapisy w biurze parafialnym parafii Matki Bożej Królowej Polski w Chojnicach. Z uwagi na limit miejsc liczy się kolejność zgłoszeń.

5. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

6. Parafia św. Bartłomieja zaprasza w przyszłą niedzielę,  5 września na pieszą pielgrzymkę do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Wymarsz o 7.00, z placu przy kościele. Powrót pielgrzymów do Tucholi, podstawionym autobusem o godz. 14.00  na własny koszt.

7. Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii