1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.W dzisiejszą  niedzielę  przypada 22 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństw rozpoczniemy jak zawsze poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

3.W czwartek obchodzić będziemy uroczystość NMP Częstochowskiej (w czasie Mszy św. o godz. 18.00 odnowienie Ślubów Jasnogórskich Narodu.

4.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

- we wtorek święto św. Bartłomieja Apostoła;

- w piątek wspomnienie św. Moniki;

- w sobotę wspomnienie św. Augustyna.

5.W sobotę, 28 sierpnia, o godz. 14.00 w kościele Bożego Ciała zostanie odprawiona Msza św. dożynkowa - podziękowanie za tegoroczne plony.

6.W tym tygodniu nie będzie we wtorek Mszy św. rano o godz. 9 tej  z racji Mszy św. dożynkowej o g. 17 tej w Bożym Ciele oraz w czwartek z racji święta M.B. Częstochowskiej  Msza św. będzie o godz. 18.00.

7.Za dwa tygodnie , w niedziele 5 września o godz. 16.00 w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem  zostanie odprawiona Msza św. w intencji pomordowanych , której przewodniczyć będzie ks. Biskup Ryszard Kasyna.

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie ( m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym ),  które można zabrać do domu przy wyjściu z kościoła jako lekturę na wolny czas.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii