1.W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: za Kościół, aby otrzymał od Ducha Świętego łaskę i siłę do reformowania się w świetle Ewangelii.

2.Obchodzimy dzisiaj uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy świętych błogosławimy kłosy zbóż, zioła i kwiaty. Dzisiaj przypada również 101. rocznica Cudu nad Wisłą oraz święto Wojska Polskiego.

3.Z racji Dnia Wojska w Tucholi na stadionie odbędzie się wystawa sprzętu wojskowego.

4.W tym tygodniu wspominamy :
wtorek – Św. Jacka, prezbitera
piątek – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła                                                                                                                    sobota – Św. Piusa X, papieża

5.W przyszłą niedzielę  przypada 22 dzień miesiąca. Serdecznie zapraszam wszystkich  czcicieli św. Rity na nabożeństwo po Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństw rozpoczniemy poświęceniem róż św. Rity, a zakończymy błogosławieństwem  lourdzkim.

6.Dziękuję serdecznie wszystkim za modlitwę w zeszłym tygodniu o potrzebne łaski na czas wykańczania  wnętrza naszej świątyni   oraz kolektę inwestycyjna -  2956 zł. Dziękuję za wpłaty na konto parafialne, a nade wszystko za ostatnią wpłatę na sumę 10 000 zł.

7.Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych ludzi, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się najpóźniej do 14 września br. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

8.Na stoliku pod chórem znajdują się czasopisma katolickie,  m. in. najnowszy numer W Rodzinie i Pielgrzym,  które przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu, jako lekturę na wolny czas. Zachęcam  do lektury nowego numeru Pielgrzyma z artykułem m.in. ks. Sławomira Kunki na temat Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich  życzymy, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii