KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA

Obok Kursów przedmałżeńskich, które są prowadzone w dekanatach dostępne są w naszej diecezji dwie formy przygotowania trwające od piątku wieczorem do niedzielnego popołudnia:

Weekendy dla narzeczonych
Rekolekcje dla narzeczonych.

WEEKEND DLA NARZECZONYCH z lekcją tańca - bez noclegów

Weekend dla narzeczonych to autorski program przygotowania do sakramentu małżeństwa prowadzony przez Zespół "DOBRY POCZĄTEK" powołany przez ks. Biskupa Diecezjalnego. Katechezę będącą raczej świadectwem życia niż wykładem, prowadzą pary małżeńskie i księża. Organizatorzy nie zapewniają noclegów.

Terminy:

CHOJNICE 18-20 listopada 2016

GRZYBNO K. KARTUZ 16-18 września 2016

KOŚCIERZYNA

PELPLIN styczeń 2017

ROZŁAZINO K. LĘBORKA

STARA KISZEWA 4-6 listopada 2016

STAROGARD GD. 16-18 września oraz 4-6 listopada 2016

ŚWIECIE 18-20 listopada 2016

TCZEW 4-6 listopada 2016 oraz 21-23 kwietnia 2017

ZAPISY: www.ewangelizacjapelplin.pl
Zapisy są możliwe kiedy na stronie www.ewangelizacjapelplin.pl pojawił się formularz zgłoszeniowy dotyczący określonego terminu, czyli od około dwóch miesięcy przed planowanym Weekendem. Zapisy kończą się zapełnieniem ograniczonej liczby uczestników - wtedy znika na stronie formularz zgłoszeniowy.

KATECHEZA PRZEDMAŁŻEŃSKA

Weekendy dla narzeczonych
Rekolekcje dla narzeczonych.

WEEKEND DLA NARZECZONYCH z lekcją tańca - bez noclegów

Terminy:

PELPLIN - 15-17 lipca 2016

ZAPISY: www.ewangelizacjapelplin.pl

Relacja z kolejnych "Weekendów dla narzeczonych"

na stronie głównej po prawej WEEKENDY DLA NARZECZONYCH

REKOLEKCJE DLA NARZECZONYCH - z noclegami

Rekolekcje są prowadzone przez znane w całej Polsce "Spotkania Małżeńskie" (więcej). Ta forma przygotowania do sakramentu małżeństwa to zamknięte rekolekcje weekendowe z noclegami i posiłkami. Program prowadzą pary małżeńskie i księża.

Rekolekcje odbywają się w Collegium Marianum w Pelplinie.

Najbliższe terminy:

Zgłoszenia przyjmują od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00:
Iwona i Krzysztof Dolewa
tel: 58 683 80 01

Celem niniejszego opracowania jest pomoc doradcom życia rodzinnego w przygotowaniu narzeczonych do pełnego przeżywania miłości małżeńskiej. Służy temu kształtowanie postaw odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym poznanie prawdy o ludzkiej płodności. Każde spotkanie doradcy z kandydatami do małżeństwa powinno uwzględnić sytuację danej pary, niemniej istotne jest, aby w czasie spotkań poruszyć następujące zagadnienia:

I. Pierwsze spotkanie

1. Odpowiedzialne rodzicielstwo w nauczaniu Kościoła

2. Zalety metod diagnostycznych rozpoznawania płodności dla zbudowania więzi małżeńskiej i pogłębionego kontaktu z dziećmi

3. Podstawy naukowe metod diagnostycznych:

omówienie wskaźników płodności zasady obserwacji i notowania zadania domowe

zalecenie lektury i zachęcenie do obserwacji przez narzeczoną

Uwaga: umówienie się na następne spotkanie nie później niż za dwa tygodnie.

Zadanie domowe polega na naniesieniu na kartę cyklu podanych obserwacji.

II. Drugie spotkanie

1. Omówienie  na  dwóch  kartach do  ćwiczeń  (w tym  na karcie przygotowanej w domu) reguł oznaczania faz płodności i niepłodności.

2. Omówienie wykresu ciążowego (termin porodu)

3. Elementy psychologii prenatalnej

4. Ewentualne   omówienie   z   narzeczoną jej dotychczasowych obserwacji (Zaleca się prowadzenie tej rozmowy - wyłącznie   z narzeczoną chyba że - wyraża ona chęć na przeprowadzenie jej wspólnie z narzeczonym).

5. Zadanie  domowe  -  przeczytać  encyklikę   "Humane  Vitae"   oraz zinterpretować zadaną kartę cyklu ciążowego.

III. Trzecie spotkanie

1. Ćwiczenia z zakresu wyznaczania faz w cyklu miesiączkowym (5 kart).

2. Zagrożenia dla miłości małżeńskiej wypływające ze stosowania antykoncepcji

i środków wczesnoporonnych.

3. Przekazanie krótkich informacji dotyczących możliwości stosowania metod diagnostycznych w sytuacjach szczególnych w życiu małżeńskim (po porodzie, premenopauza).