1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Dzisiaj w kościele przypada Uroczystość Zesłania Ducha  Świętego, którą rozpoczyna publiczną działalność Kościół Chrystusowy. Duch Święty umacnia nas mocą 7 darów Ducha Świętego,  które każdy z nas otrzymuje mocą sakramentu Bierzmowania.

3. W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę oraz ofiary składane na budowę naszej nowej świątyni.

4. Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy dlatego wszystkich zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00.

5. We wtorek przypada 22 dzień miesiąca maja,  w którym jak zawsze zapraszam na nabożeństwo do św. Rity. Będzie ono największą uroczystością, ponieważ tego dnia przypada rocznica Jej śmierci. W tym dniu przypada też 1 rocznica śmierci Przyjaciela i kompozytora hymnu naszego  Festiwalu Piosenki Religijnej. Z tej racji Msza św, będzie wyjątkowo w Intencji śp. Zbyszka Wodeckiego. Po Mszy modlitwy za wstawiennictwem św. Rity oraz błogosławieństwo lourdzkie.

6. Również we wtorek wyjątkowo o godz. 16.00 ostatnie obowiązkowe spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców (próba generalna)

7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta,  jak w dzień powszedni o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę, 27 maja, odbędzie się przyjęcie dzieci do I Komunii św.  na sumie parafialnej o godz. 10.00. Dzieci z rodzicami i krewnymi zapraszam również po południu na nabożeństwo misyjne o godz. 16.00 podczas którego odbędzie się  rozdane obrazków pamiątkowych oraz poświęcenie dewocjonaliów.

10. Spowiedź dla dzieci Komunijnych w czwartek o godz. 16.00 oraz rodziców i rodziny po spowiedzi dzieci.

11. Pragnę przypomnieć,  że czas spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej (obowiązującej mocą przykazań kościelnych) kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień (w naszej parafii jest to zawsze dzień przyjęcia dzieci do Uroczystej I Komunii św.).

12. Za dwa tygodnie, czyli tydzień po I Komunii Św. odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pocieszenia w Bysławiu dla dzieci Komunijnych wraz z rodzicami, krewnymi i wszystkimi , którzy chcą z nami pojechać. Wyjazd godz.  15.00 z placu kościelnego.

13. Zapraszamy do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br. Koszt wynosi 60 zł.

14. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Dzisiaj Wniebowstąpienia Pańskiego - uroczystość, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.

3. W dzisiejszą niedzielę, 13 maja, w kościele naszym odbędzie się pierwsze nabożeństwo Fatimskie, połączone z poświęceniem figury Matki Bożej Fatimskiej i procesją dookoła kościoła. Figurę świętej Matki Bożej przywieźli i ufundowali pielgrzymi z parafii, którzy pod przewodnictwem ks. proboszcza naszej parafii  pielgrzymowali w tym roku do Fatimy. Mszy św., będzie przewodniczył ks. prałat – Wikariusz Biskupi) Marian Szczepiński, który dokona poświęcenia figury. Uroczystości rozpoczną Mszą św. o godz. 17.00 ,  podczas której odbędzie się uroczyste poświęcenie Figury Fatimskiej oraz nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła dookoła kościoła. Po powrocie nastąpi intronizacji Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz odśpiewanie Hymnu dziękczynienia Ciebie Boga wysławiamy.

4. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przez wszystkie dni tego tygodnia zapraszam na nowennę do Ducha Świętego, którą odprawiać będziemy w połączeniu z nabożeństwem majowym o godz. 18.00.

5. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie (w naszej parafii jest to zawsze dzień przyjęcia dzieci do Uroczystej I Komunii św.)

7. Zapraszamy do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym parafii p.w. Bożego Ciała. Więcej informacji u ks. Dominika, wikariusza w parafii p.w. Bożego Ciała w Tucholi lub na facebooku KSM Tuchola.

8. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

9. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. W dzisiejszą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół.
Pojutrze będziemy obchodzili Narodowy Dzień Zwycięstwa. Wypada on w uroczystość Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Ten Patron także odniósł prawdziwe zwycięstwo, choć okupione własną śmiercią. Często ludzkie zwycięstwa są złudne. 9 maja w Rosji i wielu innych krajach obchodzi się dzień zwycięstwa. Dla Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej „wyzwolenie” spod okupacji hitlerowskiej ze strony Związku Radzieckiego spowodowało ponad 44 lata podległości totalitarnemu mocarstwu.
Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie. Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus. Oczekuje On od nas współpracy. Naszego zwycięstwa nad grzechem – własną słabością.
W Dziejach Apostolskich Duch Święty pokazuje chrześcijanom wywodzącym się spośród Żydów, ze trzeba przezwyciężyć własne przekonanie, że tylko Żydzi otrzymali Bożą łaskę. Zstępuje również na pogan. Święty Jan uczy w liście, że miłość bliźniego świadczy, że prawdziwie miłujemy Boga. Bóg dał nam swego Syna. My też powinniśmy dawać coś z siebie i samych siebie naszym bliźnim. Świadczy to, że trwamy w Chrystusie – winnym krzewie. Przynosimy owoc, jakiego On od nas oczekuje.

3. W tym tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe).

4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszam obowiązkowo we wtorki i piątki dzieci do I Komunii św. wraz z rodzicami oraz młodzież do Bierzmowania. Po majowym Msza św. recytowana.

5. We wtorek (8 maja) przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski oraz pelplińskiej Bazyliki katedralnej. Z racji odpustu w Wielkim Mędromierzu Msza św. w naszym kościele będzie wcześniej, tj. o godz. 17.00

6. W przyszłą niedzielę  (13 maja) przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Tego dnia przypada także rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.  Na Mszy św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Marian Szczepiński nastąpi poświęcenie oraz uroczysta intronizacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie i procesja wokół małego kościoła (proszę o przyniesienie świec). Z racji Uroczystości Fatimskiej modlitwa w intencji budowy kościoła do miłosierdzia Bożego będzie  tydzień później.  tj. 20 kwietnia).

7. W najbliższy piątek, tj. 11 maja  br. zapraszam całą parafię już po raz drugi do wspólnej modlitwy za nasze Seminarium Duchowne w tzw. MOŚCIE  MODLITEWNYM. Przez cały dzień będziemy trwać w naszych domach i kościele na modlitwie za wspólnotę Seminaryjną. Ramowe godziny to: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;  18.00 Majowe;  18.30 Msza św. ; 21.00 Apel Maryjny  oraz w czasie godzin szkolnych – nawiedzanie kościoła z modlitwą uczniów Szkoły nr 5 pod kierownictwem katechetki.

8. Zapraszam na pieszą  pielgrzymkę z Tucholi do Wiela w dniach 11-12 maja (piątek – sobota). Koszt wynosi 35 zł. Szczegółowe informacje u księdza Dominika Roczniaka przy parafii Bożego Ciała.

9. Zapraszam również do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br.. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

10. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

11. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Obchodzimy dzisiaj dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Módlmy się o beatyfikację kandydatów na ołtarze.

3. W dzisiejszej Ewangelii zastanawiające jest to, że w wypowiedzi Jezusa, aż sześć razy pojawia się słowo „owoc”. Mamy przynosić owoc i to owoc obfity, i coraz obfitszy. Tym owocem jest życie człowieka w osiągniętej przez siebie pełni człowieczeństwa. Tymi owocami Bóg pragnie ubogacać ludzkość.
Życie człowieka staje się owocem twórczego planu Boga, gdy podejmuje on trud postępu duchowego na drodze służby Bogu i bliźnim. Rzeczywiście, taki owoc rodzi się w trudzie i dojrzewa w trudzie, dlatego Jezus zaprasza człowieka do współpracy z Nim: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić… Tylko ten, kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” . A trwać, to znaczy utrzymywać stałą więź z Chrystusem przez udział w sakramentach św. i pozwolić, by Jego słowa trwały w człowieku z Nim zjednoczonym. Trwać przy Chrystusie, to wydawać owoce dobrych czynów. Trwanie przy Chrystusie wymaga niekiedy męczeńskiej ofiary. Wspominamy dziś kapłanów, którzy ją złożyli w czasie II wojny światowej. Stali się obfitym owocem oddającym Bogu uwielbienie i chwałę. Życie człowieka można mierzyć koszami wspaniałych owoców, które trwać będą wiecznie. Jest to tajemnica życia Kościoła.

4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji.

5. We wtorek rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować w małym kościele  o godz. 18.00. Po majowym Msza św. recytowana.

6. We wtorek 1 maja  przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, a w środę Św. Atanazego.

7. W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenn do M. B. N. Pomocy o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

8. W środę 2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcam, aby tego dnia i następnego wywiesić flagi narodowe.

9. W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym (jeszcze o godz. 9.00;  11.00  i 17.00).

10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  • pierwszy piątek miesiąca (4 maja) nabożeństwo majowe połączone z modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 17.30.. Tego dnia odwiedzę chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca (5 maja) modlić się będziemy do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin parafii. Jak zawsze zapraszam na Koronkę miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (tym razem spotykamy się przy figurze Matki Bożej na ul. Podmiejskiej).

11. W piątek 4 maja jest dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

12. Tradycyjnie zapraszam na pieszą  pielgrzymkę z Tucholi do Wiela w dniach 11-12 maja (piątek – sobota). Koszt wynosi 35 zł. Szczegółowe informacje u księdza Dominika Roczniaka przy parafii Bożego Ciała pod nr tel. 534-645087. Zapisy w biurze parafialnym.

13. Zapraszam również do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br.. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

14. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

2. W dzisiejszą niedzielę zapraszam wszystkich, którzy mają szczególne intencje w najtrudniejszych sprawach życiowych,  po południu na godz. 17.00  na  nabożeństwo do św. Rity. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy w intencji spraw trudnych, a zarazem w naszym życiu, które polecać będziemy wg intencji,  które można składać do koszyka wystawionego przed ołtarzem lub w czasie kolekty do koszyka oraz przez cały miesiąc do skrzynki przy chrzcielnicy lub pocztą internetową na stronie parafialnej. Nabożeństwo rozpoczyna się poświęceniem róż św. Rity a kończy się uroczystym błogosławieństwem Lourdzkim.

3. W poniedziałek (23 kwietnia) w liturgii przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika. W Kiełpinie doroczny odpust ku czci tego męczennika, jako Głównego Patrona Polski. W tym dniu zapraszam na wieczorną Mszę św. odpustową w Kiełpinie (parafia św. Jakuba).

4. W środę (25 kwietnia) przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Tego dnia przypada szósta rocznica śmierci śp. biskupa pelplińskiego Jana Bernarda Szlagi (2012).

5. We wtorek i piątek obowiązkowe spotkanie dla dzieci do I Komunii św. o godz. 17.30 .

6. U ministrantów jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma, W rodzinie oraz inne czasopisma  o tematyce misyjnej.

7. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

2. Dzisiaj kończymy również Tydzień Miłosierdzia Bożego, na którego zakończenie jest przed kościołem zbiórka charytatywnej do puszek dla Caritas.

3. Od dzisiejszej niedzieli do 21 kwietnia trwać będzie X Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22). Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą.

4. Dzisiaj przypada trzydziesta czwarta rocznica sakry Biskupiej Księdza Biskupa Seniora Piotra Krupy. Ogarnijmy modlitwą Księdza Biskupa Seniora wypraszając Boże błogosławieństwo.

5. W przyszłą niedzielę przypada też 22 dzień miesiąca,  w którym zapraszam, jak co miesiąc,  na  nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Na zakończenie Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem modlić się będziemy w intencji spraw trudnych, a zarazem w naszym życiu, które polecać będziemy wg intencji,  które można składać do koszyka wystawionego przed ołtarzem lub w czasie kolekty do koszyka oraz przez cały miesiąc do skrzynki przy chrzcielnicy lub pocztą internetową na stronie parafialnej. Nabożeństwo rozpoczyna się poświęceniem róż św. Rity a kończy się uroczystym błogosławieństwem Lourdzkim.

6. We wtorek i piątek zapraszam ma godz. 16.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej.

7. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma” i „W Rodzinie” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

8. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W kwietniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

2. Dzisiaj obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Podczas Mszy Świętych odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego o potrzebne łaski w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na budowę kościoła. W związku z tym, że jest to również święto patronalne Caritas, w kościołach dzisiaj będą zbierane ofiary do puszek na rzecz jej podopiecznych. Wszystkim woluntariuszom naszego Caritas Parafialnego i Caritas Szkolnego składamy serdeczne życzenia, a za dobro,  które świadczą innym serdecznie dziękujemy.

3. Dzisiaj też rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem „Mocni w Duchu Świętym”, który zakończymy w przyszłą niedzielę również zbiórka do puszek na cele charytatywne.

4. Miłosierdzie Boże, to jedyna pewna ostoja w niepewnym świecie. Niczego tak bardzo człowiek nie potrzebuje, jak Bożego Miłosierdzia. Ono objawiło się między innymi w ustanowieniu Kościoła i sakramentów świętych. Ważne jest jednak, by te dary przyjąć w wierze.
Wiara pierwszego Kościoła, o którym pisze św. Łukasz w Dziejach Apostolskich, przejawiała się w konkretnych czynach miłości. To dlatego o pierwszych chrześcijanach poganie mówili: „patrzcie, jak oni się miłują”. Apostołowie z tak wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Chrystusa, że ich słowa i świadectwo życia przemieniały ludzkie serca. Taką moc przemiany ma miłość, o której pisze św. Jan, łącząc wiarę w Chrystusa z wiernością Jego przykazaniom. W ten sposób miłość okazywana bliźnim, staje się odblaskiem Bożego Miłosierdzia. Jego znakiem są dwa promienie znane z obrazu objawionego św. Faustynie, o których mówi Jezus: „Te dwa promienie oznaczają krew i wodę – blady promień oznacza wodę, która usprawiedliwia dusze; czerwony promień oznacza krew, która jest życiem dusz...” (Dzienniczek 130). Są one znakiem sakramentu chrztu i pokuty (woda) oraz Eucharystii (krew). Sakramenty przyjmowane w głębokiej wierze są źródłem siły, by miłować. Nawet nieprzyjaciół. O skarbie wiary mówi także Jezus w Ewangelii: „błogosławieni, który nie widzieli, a uwierzyli”. A Tomasz Apostoł, do którego Jezus skierował swe słowa, tak często nazywany „niewiernym” lub „niedowiarkiem”, wyznał jednak: „Pan mój i Bóg mój”. On to do końca życia pozostał wiernym świadkiem Jezusa i jako męczennik oddał swe życie za wiarę.

5. W poniedziałek (9 kwietnia) będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego (przeniesioną z Wielkiego Tygodnia). Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy mogli podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Przypomnijmy: Jest to modlitwa w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej z dwudziestu Tajemnic Różańca oraz modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Można także dołączyć dowolnie wybrane praktyki, np. częstszą spowiedź i Komunię św., adorację Najświętszego Sakramentu czy pomoc osobom potrzebującym.
Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólną modlitwę Kościoła zapraszam do udziału we Mszy św. Formułę przyrzeczenia można wziąć przy szklanych drzwiach,  byśmy mogli przygotować się poprzez wspólną modlitwę do przyjęcia adopcji duchowej.
Na Mszę św. proszę o przyniesienie świec.

6.We wtorek 10 kwietnia przypada 8 Rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych wszystkich,  którzy w tragiczny sposób o godz. 18.00 w kościele św. Jadwigi Królowej przy ulicy Wiśniowej. Po Mszy świętej uroczystości z udziałem wojskowej asysty honorowej

7. W najbliższą środę zapraszam na obowiązkowe spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicem o godz. 16.30 .

8. Za tydzień w niedzielę i za dwa tygodnie w niedzielę z racji zastępstwa Msze św. będą w małym kościele w nowych godzinach,  tj. o godz. 9.00,   11.00  oraz wieczorem o godz. 17.00.

9. Za dwa tygodnie przypada 22 dzień miesiąca w niedzielę. W tym dniu serdecznie zapraszam wszystkich czcicieli św. Rity,  a nade wszystko parafialna Grupę Modlitewną na godz. 17.00 wraz z różami św. Rity oraz intencjami złożonym na karteczkach przed ołtarzem  lub w czasie Mszy św. do koszyka,  w których modlić się będziemy za przyczyną Patronki od spraw najtrudniejszych. Na zakończenie błogosławieństwo Lourdzkie.

10. U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć mowy numer  „Pielgrzyma” ,  „W Rodzinie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej.

11. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…