1. Dzisiaj przypada Uroczystość Trójcy Najświętszej.
O godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpią po raz pierwszy do Stołu Pańskiego.  Wyjątkowo w tym roku nabożeństwo misyjne z wręczeniem obrazków pamiątkowych i chlebków misyjnych będzie jutro, tj. w poniedziałek o godz. 16.00. W ciągu tygodnia – zwanym białym tygodniem -  dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 w naszym kościółku. Do udziału w nabożeństwach zapraszam wszystkie dzieci Komunijne z tego roku i zeszłego z rodzicami. Wyjątkowo w Boże Ciało zapraszam wszystkie dzieci na procesję podczas Mszy św. o godz. 10,oo.

2. Pielgrzymka rowerowa do sanktuarium Maryjnego w Bysławiu dzieci komunijnych oraz  wszystkich chętnych  odbędzie się w przyszłą niedzielę, tj. 18 czerwca. Wyjazd sprzed kościoła w Rudzkim Moście o godz. 15,oo.

3. We wtorek 13 czerwca, o godz. 18.00 zapraszam na nabożeństwo Fatimskie połączone z procesją światła dokoła kościoła (proszę o przyniesienie świec).

4. W środę o godz. 18.00 zapraszam na nowennę do M. B. N. Pomocy.

5.W czwartek, 15 czerwca, przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy św. w tym dniu jak w niedzieleMsze św. w naszym kościele będą o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo .(Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30). W uroczystej procesji eucharystycznej przejdziemy ulicami naszego osiedla (proszę o przyozdobienie naszych posesji w przymioty religijne). Niech Chrystus ukryty pod postacią chleba w białej hostii błogosławi naszej Ojczyźnie i darzy ją pokojem. Udział w tej procesji niech będzie dla nas publicznym wyznaniem wiary. Procesja przejdzie następującą trasą: rozpocznie    się wyjściem z kościoła do ul. J. Pruszcza (posesja pp. Klaisa i Jeneralskich) i  dalej  do  Al. 700 lecia (posesja p. Lorbieckich),  gdzie  będzie  druga stacja. Następnie  przejście do ul. Sambora,  którą przejdziemy do  trzeciej stacji  przy posesji p. Kozik. Ostatni odcinek procesji to przejście ul. Żwirową  do ul. Jana Pawła II,  gdzie będzie  czwarta stacja procesji Bożego Ciała przy posesji p. Berendt, od której  wrócimy  do Kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie  Boga  wysławiamy). W kościele  nastąpi  zakończenie  z  błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. Przez oktawę Bożego Ciała Msze św. wieczorne połączone z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła o godz. 18.00 oraz w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00.

7. Dziewczynki do sypania kwiatów na Boże Ciało zapraszamy w poniedziałek o godz. 16,45 na plac przed kościołem .

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację  na rok akademicki 2017/2018. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 8 lipca 2017 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 58 536 16 64) oraz o złożenie w rektoracie WSD odpowiednich dokumentów (szczegóły na plakacie w gablocie).

9. Od 15 do 17 czerwca w Pelplinie odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! V Warsztaty dla duszy”.
W sobotę (17 czerwca) o godz. 18.00 Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

10. Dzisiejsza niedziela jest też 2 niedzielą miesiąca, w którą zawsze modliliśmy się w intencji budowy kościoła. Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy i kolektę iwestycyjną przesuwamy na następną niedzielę (za tydzień),  a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca, tj. 18 czerwca.

11. Zapraszam już dzisiaj do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach 31 lipca -13 sierpnia. Spotkania pielgrzymkowe odbędą się  2 i 23 lipca o godz. 19.00 w plebanii przy parafii Bożego Ciała. Ponadto spotkania odbywają się w każdą niedzielę lipca w Chojnicach w salce parafialnej przy Bazylice o godz. 14.45.

12. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”, do którego tym razem dołączona została książeczka "Przesłanie Fatimy". Kupując ją razem z "Pielgrzyma" płacimy tylko 4.50 zł.  Regularna cena książki to 9,90 zł.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby odpowiedzialni za narody zdecydowanie dokładali starań, by położyć kres handlowi bronią, który jest przyczyną wielu niewinnych ofiar.

2. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele są w dni powszednie o godz. 18.00, a w niedziele po jednej ze Mszy świętych.

3. Dzisiaj w kościele obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która  kończy liturgiczny okres wielkanocny. Od jutra, w liturgii wracamy do tak zwanego okresu zwykłego, który potrwa do Adwentu.

4. Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy dlatego wszystkich zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00.

5. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta,  jak w dzień powszedni o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę  przypada  Uroczystość  Trójcy  Świętej,  która  kończymy czas  spowiedzi   i  Komunii  świętej  Wielkanocnej.

8. Uroczystość Trójcy Świętej,  to również Dzień Przyjęcia I Komunii Świętej dla dzieci w naszej parafii na Mszy św. o godz.  10,oo. Z tej  racji nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz.  11, 3o.  Dla tych co nie mogą wziąć udziału na Mszy św.o  godz.  10, oo  będzie  Msza św. o  godz.  8,oo.

9. Nabożeństwo misyjne połączone z koncertem piosenki religijnej i rozdaniem obrazków po południu o godz. 16,oo w tym roku zostaje wyjątkowo przełożone na poniedziałek również na godz. 16.00.

  • W ciągu tygodnia dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy św. i nabożeństwie czerwcowym o godz. 18.00 .
    Do udziału w nabożeństwach zapraszam rodziców dzieci przyjętych do I Komunii Świętej i ich rodziny.
  • Spowiedź święta dla dzieci  przed uroczystością Pierwszej Komunii Świętej w piątek (9 czerwca) od godz. 15.30. Po dzieciach spowiedź dla dorosłych.
  • ostatnie spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców w środę i czwartek o godz. 16.00

10. Parafia nasza,  jak każdego roku w niedzielę po Bożym Ciele organizuje pielgrzymkę rowerową do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławiu z racji przyjęcia dzieci do I Komunii św. Wyjazd z parkingu przed kościołem o godz. 15.00.

11. Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Procesja przejdzie tą samą drogą jak w roku ubiegłym.

12. Dziewczynki do sypania kwiatków w Boże Ciało zapraszam na próbę za tydzień we wtorek o godz. 16, 3o  oraz  w środę i czwartek  o  godz. 15, 3o.

13. Przyszła niedziela jest również 2 niedzielą miesiąca, w którą modlimy się o szczęśliwa budowę nowego kościoła.  Jednak z racji I Komunii św. te modlitwy przesuwamy na następną niedzielę, a więc wyjątkowo na 3 niedzielę miesiąca (18 czerwca).

14. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do Rzymu do Grobu Św. Jana Pawła II  od 30 września do 8 października br. Cena 2150 zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy świętej.

15. Zachęcam do lektury Pielgrzyma z dodatkiem w postaci książki pt. „Przesłanie Fatimy”, w łącznej cenie 7,40 zł. Dzieci zachęcam do lektury Małego Pielgrzyma.

16. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wraz z apostołami udajemy się na górę, aby być świadkami wniebowstąpienia Jezusa. Nie jest to scena jedynie historyczna. Obietnica, jaka tam została złożona, i misja, jaką otrzymali uczniowie, trwają do dziś w życiu wspólnoty Kościoła oraz każdego chrześcijanina.
Wniebowstąpienie jest ostatnim wydarzeniem z ziemskiego życia Jezusa. W istnieniu wspólnoty apostolskiej zamyka jeden etap, a otwiera nowy, który nastąpi wraz z zesłaniem Ducha Świętego. Ten rodzący się do życia Kościół wciąż jest jeszcze bardzo słaby. Wielu spośród uczniów nadal wątpi w zmartwychwstanie. Nie dowierzają, że ten, który im się ukazuje, to Jezus z Nazaretu, za którym pewnego dnia zdecydowali się pójść i na którego śmierć patrzyli.
Odchodzący do domu Ojca Jezus pozostawia im zadanie: mają nauczać wszystkie narody i udzielać im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Otrzymują też władzę rozgrzeszania. Ich trwająca wciąż niepewność zostanie rozwiana za dziesięć dni, kiedy w dniu Pięćdziesiątnicy otrzymają w wieczerniku Ducha Świętego. Syn Boży obiecuje uczniom, że pozostanie z nimi przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Zapewnienie to trwa po dziś dzień i rozciąga się na wciąż doświadczalną Jego obecność w życiu Kościoła i każdego człowieka.
Jeśli czasem mamy wątpliwości i zastanawiamy się nad tym, czy aby Bóg nas nie opuścił, warto przypominać sobie słowa obietnicy złożone uczniom Pańskim w dniu wniebowstąpienia: „A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata”. Czy jest możliwe, aby Bóg nie dotrzymał obietnicy?

3. Zapraszam na ostatnie nabożeństwa majowe z udziałem dzieci o godz. 18.00. Po nabożeństwie Msza św. recytowana.

4. Od 1 czerwca rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, na które zapraszam  w dni powszednie o godz. 18.00. Tego dnia zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami, ponieważ 1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka.

5. W środę przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na Mszę św. z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. Dzieci do I Komunii św. zapraszam na nauki przygotowawcza w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 16.30.

7. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
– pierwszy czwartek miesiąca - modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
– pierwszy piątek miesiąca - modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem do Najść. Serca Pana Jezusa, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata.
– pierwsza sobota miesiąca  - modlitwy w intencji rodzin za przyczyną Niepokalanej.

8. Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w piątek w godzinach od 10 do  ok.14.

9. W sobotę odbędą się w Pelplinie święcenia kapłańskie, na które zaprasza wszystkich wiernych ks. Biskup Diecezjalny.

10. Również w sobotę z racji 1 soboty miesiąca zapraszam do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Tym razem spotykamy przy Szkole Podstawowej nr 1, 3 czerwca, o godz. 15.00, gdzie modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji dzieci z naszego miasta.

11. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie rozpoczęło rekrutację na rok akademicki 2017/2018. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej seminarium www.wsd.pelplin.pl

12. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

13. Są jeszcze miejsca wolne na pielgrzymkę do Rzymu do Grobu Św. Jana Pawła II  od 30 września do 8 października br. Cena 2150 zł. Zapisy w biurze parafialnym po każdej Mszy świętej.

14. Przed kościołem można nabyć: Pielgrzyma, W  Rodzinie  oraz inne pisma o tematyce misyjnej i rodzinnej.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

16. W minionym tygodniu odeszła do wieczności: Janina Pstrąg, lat 91. Polećmy zmarłą parafiankę Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. W tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje. W poniedziałek zapraszam na Msza św. z majowym rano o godz. 9.00. Podczas nabożeństw majowych będziemy modlić się o urodzaje dla gospodarzy naszej parafii z Nad Brdy i Piszczka.

3. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Dzieci Komunijne we wtorek, środę oraz czwartek obowiązkowo. Natomiast w środę i piątek na godz. 16.30 .

4.  W piątek obchodzimy Dzień Matki. To okazja do wyrażenia wdzięczności naszym mamom, modlitwy o potrzebne łaski dla żyjących i niebo dla zmarłych.

5. Dziękuję za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców oraz za złożoną ofiarę 3760 zł podczas Mszy św.

6. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Grobu Św. Jana Pawła II w Rzymie. Na trasie pielgrzymki Jasna Góra, Padwa, Asyż, Watykan, Wenecja oraz Wiedeń w drodze powrotnej w dniach od 30 września do 8 października 2017 r. Cena 2150 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Zapisy po każdej Mszy św.  w biurze parafialnym.

7.  Jak każdego z parafii Bożego Ciała idzie  pielgrzymka do Wiela w dniach 26-27 maja (piątek – sobota). Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

8. Zapraszam młodzież do wyjazdu na XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Idź i kochaj” 3 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym.  Koszt 35zł.

9. W tym tygodniu patronują nam: jutro św. Rita – patronka od spraw trudnych i beznadziejnych.

10. Za tydzień w niedziele obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” oraz dwutygodnik Wzrastanie i List naszej Pani.

12. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu świętują imieniny, urodziny oraz małżeńskie jubileusze składam najserdeczniejsze życzenia.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. Dziękuję dzisiaj wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych  możliwości.

3. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Grobu Św. Jana Pawła II w Rzymie. Na trasie pielgrzymki Jasna Góra, Padwa, Asyż, Watykan, Wenecja oraz Wiedeń w drodze powrotnej w dniach od 30 września do 8 października 2017 r. Cena 2150 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.

4. Zapraszam na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Dzieci Komunijne we wtorek, środę oraz czwartek obowiązkowo. Natomiast w piątek na godz. 16.30 .

5. We wtorek przypada wspomnienie Św. Andrzeja Boboli.

6. Jak każdego z parafii Bożego Ciała idzie  pielgrzymka do Wiela w dniach 26-27 maja (piątek – sobota). Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem. Koszt 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

7. Zapraszam młodzież do wyjazdu na XXI Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Idź i kochaj” 3 czerwca br. Zapisy w biurze parafialnym.  Koszt 35zł.

8. Przed kościołem można nabyć „Pielgrzyma” oraz Wzrastanie i List naszej Pani. W najnowszym wydaniu "Pielgrzyma" przeczytać można, między innymi, artykuł Wincentego Łaszewskiego zatytułowany "W Fatimie bliżej do Boga". Jest to tekst związany z setną rocznicą objawień fatimskich, w którym autor interpretuje przede wszystkim trzecią przepowiednię i poddają ją interpretacji. Ponadto w tym wydaniu "Pielgrzyma" jest też artykuł o naszym parafianinie i jego zainteresowaniach p. organiście St. Sikorskim, jako jedynym bartnika w Borach Tucholskich, który realizuje swoją pasję jeszcze z dzieciństwa, zakłada barcie i wabi roje dzikich pszczół. Są również stałe elementy gazety, felietony,  nowinki medyczne i techniczne oraz nieodłączna krzyżówka. I uwaga - czytając gazetę, wygrać można pielgrzymkę do Fatimy. Szczegóły znajdziecie w dwutygodniku "Pielgrzym".

9. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. Zapraszam wszystkich na nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku na godz. 18.00. Dzieci Komunijne we wtorek, środę oraz czwartek obowiązkowo. Natomiast w piątek na godz. 16.30 z książeczkami.

3. Jutro, tj. w poniedziałek, z racji odpustu w Mędromierzu, Msza św. i majowe rano o godz. 9,00.

4. W poniedziałek zapraszam obowiązkowo młodzież do Bierzmowania na godz. 19.30.

5. We wtorek  o godz. 16.00 spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin.

6. W najbliższą środę na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma sakrament Bierzmowania. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Biskup  Ordynariusz Ryszard Kasyna. Serdecznie zapraszam na  uroczystą Mszę św. nie tylko rodziny Bierzmowanych,  ale cała naszą rodzinę parafialną.

7. W sobotę 13 maja w dzień Objawień Fatimskich zapraszam na nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00 wraz z procesją światła dookoła kościoła (proszę o przyniesienie świec)

8. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałek św. Stanisław bp. i męczennik – główny patron Polski.

9. W przyszłą niedzielę, 2 miesiąca, modlić się będziemy w intencji szczęśliwej budowy naszej kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta przeznaczona będzie również na budowę świątyni.

10. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Grobu Św. Jana Pawła II w Rzymie. Na trasie pielgrzymki Jasna Góra, Padwa, Asyż, Watykan, Wenecja oraz Wiedeń w drodze powrotnej w dniach od 30 września do 8 października 2017 r. Cena 2150 zł. Szczegółowy plan pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.

11. U ministrantów jest do nabycia nowy numer Pielgrzyma, W rodzinie oraz inne czasopisma  o tematyce misyjnej.

12. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby chrześcijanie w Afryce dawali profetyczne świadectwo pojednania, sprawiedliwości i pokoju, naśladując Jezusa miłosiernego.

2. Od dzisiejszej niedzieli do 6 maja trwać będzie IX Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Idźcie i głoście!”. Celem Tygodnia Biblijnego, jest świętowanie obecności Pisma Świętego we wspólnocie parafialnej  i wzbudzanie większego zainteresowania jego lekturą. Dzisiaj po Mszach św. rozdawane symboliczne chlebki Słowa Bożego Listu do Galatów.

3. Jutro rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować codziennie o godz. 18.00. W sposób szczególny w tym tygodniu zapraszam dzieci przygotowujące się di I Komunii św.  oraz młodzież do Bierzmowania.

4. W poniedziałek, 1 maja w kościele Bożego Ciała, ks. Kazimierz Giersz odprawi o godz. 11.00 Mszę Jubileuszową – z okazji 60-lecia kapłaństwa. Zapraszam do modlitwy w intencji Jubilata i oraz na te Mszę św.

5. We wtorek 2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcam, aby tego dnia oraz następnego, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, wywiesić flagi narodowe. O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała  zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny, a następnie odbędą się uroczystości na Rynku Miejskim.

6. W środę, 3 maja, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Święte będą sprawowane w naszym kościele jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00  i  11.30. Podczas  Mszy odmówimy Akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.

7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 17,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10  do 14.
  • pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.
  • w sobotę, 6 maja, o godz. 15.00 zapraszam na comiesięczną Akcję „Promienie Miłosierdzia”. Tym razem modlić się będziemy Koronką do Miłosierdzia Bożego przy figurze Matki Bożej, przy al. LOP, w intencji młodzieży, a w szczególności za tegorocznych maturzystów o dobre wybory drogi życiowej.

8. Również w sobotę 6 maja zapraszam obowiązkowo na spotkanie do Bierzmowania młodzież ze świadkami.

9. W piątek zapraszam ma godz. 16,15 dzieci przygotowujące się do I Komunii świetej.

10. W tym tygodniu przypadają też wspomnienia: 2 V – św. Atanazy, 4 V – św. Florian, 6 V - Apostołów Filipa i Jakuba

11. Ks. Biskup Diecezjalny zaprasza wszystkich wiernych do wsparcia swoją ofiarą poszkodowanych  w wyniku wojny w Syrii. Za zebraną ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać.

12. Dzisiaj przed kościołem harcerze  zbierają datki na remont Domu Harcerza. Zachęcają również do nabycia flag i chorągiewek.

13. Parafia Bożego Ciała organizuje pielgrzymkę do Głogówka, w rodzinne strony s. Faustyny. W drodze powrotnej zwiedzanie Sanktuarium M.P. Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Koszt pielgrzymki 70zł. Wyjazd 9 maja, o godz. 6.00 sprzed kościoła Bożego Ciała.

14. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika  „Pielgrzyma” i „W Rodzinie” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Więcej artykułów…