1.W dzisiejszą niedzielę  Kościół przypomina prawdę o Bogu jedynym w Trójcy Świętej ,  który stanowi serce naszej chrześcijańskiej wiary. Jest prawdą bardzo trudną, dla ludzkiego rozumu wręcz niemożliwą do zgłębienia, a przecież towarzyszy nam stale od początku naszego chrześcijańskiego życia. W imię Trójcy Przenajświętszej -  Boga, Ojca i Syna, i Ducha Świętego przyjęliśmy sakrament chrztu świętego. Prawie każdą naszą modlitwę, każdą ważniejszą czynność rozpoczynamy od znaku krzyża świętego, czynionego "w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego". Jest nam więc ta prawda wiary bardzo bliska - nie tylko poprzez wypowiadane słowa. Możemy się jej uczyć w relacjach międzyludzkich, zwłaszcza w rodzinie. To we wspólnocie rodzinnej doświadczamy, czym jest miłość ojca do matki i rodziców do dzieci. Ta potrójna relacja - między ojcem, matką i dziećmi jest niedoskonałym odzwierciedleniem związku miłości między trzema Osobami Boskimi: Ojcem, Synem i Duchem Świętym. Doświadczając miłości, spajającej nierozerwalną więzią żonę i męża, rodziców i dzieci, człowiek uczy się Boga, który jest miłością. Wspólnota rodzinna może istnieć i żyć dzięki miłości. Życie Boga w Trójcy Świętej jedynego jest samą doskonałą miłością Ojca i Syna w Duchu Świętym.
2.Dzisiaj  też  dobiega końca okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Może warto zapytać samego siebie: czy spełniłem już ten święty obowiązek katolika, wypływający z przykazania kościelnego?
3.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawimy w łączności z nabożeństwem czerwcowym po Mszy św. o godz. 18.00.                              
4.Msze św. w uroczystość Bożego Ciała w naszym kościele będą sprawowane: o godz. 8,oo  oraz  uroczysta suma parafialna o godz.  10,oo z procesją .( Nie będzie zatem  Mszy św. dla dzieci o godz. 11, 30  - jak w każdą niedzielę.) Procesja przejdzie następującą trasą : po wyjściu z kościoła ul. Jana Pawła II  przejdziemy w kierunku ulicy Żwirowe  do posesji p. Berendt,  gdzie będzie  1
Boży domek
.Następnie ul. Żwirową do posesji p. Kozik,  gdzie będzie 2  Boży domek i dalej ul. Sambora  do Al. 7oo – lecia,  gdzie przy posesji p. Lorbieckich, gdzie będzie 3 Boży domek. Stąd  ul. J. Pruszcza do posesji p. Jeneralskich,  gdzie będzie ostatni Boży domek. Ostatni odcinek  to przejście do ul. Wydmowej i wejście lewą stroną do kościoła, gdzie odśpiewamy  Te  Deum  (Ciebie Boga  wysławiamy). W procesji eucharystycznej niech wezmą również udział dzieci, które w tym roku były przyjęte do I  Komunii św. oraz w zeszłym roku w swoich strojach pierwszokomunijnych.
5.Do procesji wokół kościoła zapraszam wszystkich przez całą oktawę Bożego Ciała o godz. 18,oo, aż do piątku, tj. Uroczystości Serca Pana Jezusa. Zapraszam nade wszystko dzieci komunijne i dziewczynki do sypania kwiatków.
6.Dziewczynki  do sypania kwiatków zapraszam na próby w poniedziałek o godz. 16,oo.  oraz we wtorek i środę o  godz. 17,3o.
7.Dzieci i młodzież z naszej szkoły zapraszam z rodzicami i nauczycielami na Mszę dziękczynną w środę o godz. 8,oo.
8.23 czerwca, obchodzimy też Dzień Ojca. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich naszych ojcach, aby godnie i z miłością wypełniali swoje ojcowskie obowiązki w swoich rodzinach.
9.W piątek natomiast, 24 czerwca, przypada uroczystość  Narodzenie św. Jana Chrzciciela. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Ciesząc się narodzinami świętego Jana Chrzciciela, warto pomyśleć nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą, z praktykowaną pobożnością. Wpatrując się we wzór świętego Jana Chrzciciela, prosząc go o siłę, kroczmy przez naszą codzienność w obecności Boga! W tym dniu przypadają też imieniny naszego Księdza Biskupa Jana Bernarda Szlagi oraz rocznica ingresu. W czasie nabożeństwa czerwcowego polecajmy Księdza Biskupa opiece Matki Bożej, a nade wszystko módlmy się o łaskę zdrowia.
10.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,„Radio Maryja”  oraz  inne czasopisma misyjne.
11.Wszystkim,  którzy obchodzą w tym tygodniu urodziny, imieniny oraz inne rocznice rodzinne oraz jubileusze małżeńskie składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W czerwcu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, zjednoczeni z Sercem Chrystusa, zawsze byli prawdziwymi świadkami troskliwej i miłosiernej miłości Boga.
2.Na nabożeństwa czerwcowe zapraszam we wszystki dni powszednie o godz. 18,oo,  natomiast w sobotę i w niedzielę po Mszy św.
3.Czytania dzisiejszej Uroczystości Zesłania Ducha Świętego wskazują na moc i potrzebę Darów Świętego. Ewangelia opisuje sytuację, w której łatwo możemy zobaczyć obraz życia człowieka grzesznego. Ale możemy tam także dostrzec nadzieję, czyli drogę, która prowadzi do jedności z Panem Bogiem.
Apostołowie byli zamknięci… Tak jak zamyka się człowiek, który dał się zmanipulować szatanowi, który poszedł swoją drogą i wstydzi się przed samym sobą. Czasem nawet nie chce patrzeć w lustro. Nie chce też, aby ktoś się z niego śmiał, nie chce usłyszeć „a nie mówiłem?”, „trzeba było słuchać mądrzejszych”.
Wówczas wchodzi Jezus. Mimo drzwi zamkniętych. Wchodzi i mówi „pokój z tobą”, „chcę przywrócić pokój w twym sercu”. Człowiek – podobnie jak Apostołowie – patrzy z niedowierzaniem. Gdzieś w pamięci tkwi wspomnienie mocy Chrystusa, ale jest też niepewność. Gdy przyznam się do własnej nieroztropności, czy Jezus nie będzie żądał wyjaśnień? On jednak niczego nie wypomina, nie rozdrapuje ran. Pokazuje tylko praktyczny program naprawy życia: nazwij prawdę po imieniu, powiedz szczerze, że sam nie dajesz rady, mylisz się i błądzisz. Jeśli uwierzysz Duchowi Świętemu, dotknie cię łaska przebaczenia i dostaniesz nową „porcję siły”, aby już jutro i pojutrze podejmować decyzje zgodne z wolą Bożą, czyli decyzje korzystne.
Zesłanie Ducha Świętego to nieustanna aktualizacja mocy Jezusa, to warunek ważności sakramentów świętych. Zesłanie Ducha Świętego to nadzieja na nieustanną obecność pokoju w naszym sercu. Trzeba tylko pozwolić Mu działać.
4.W dzisiejszą  2 niedzielę zapraszam do naszej wspólnej modlitwy  za przyczyną miłosierdzia Bożego  o szczęśliwa budowę Kościoła,  jak również z serca dziękuję za wszelkie ofiary złożone na ten cel na miarę naszych możliwości.
5.W poniedziałek (13 czerwca) w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła zapraszam na Mszę św. o godz. 18,oo.  Natomiast wieczorem o godz. 21,oo,  z racji Dnia Fatimskiego, zapraszam na  nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z  czerwcowym. Proszę o zabranie świec na procesję światła.
6.W środę zapraszam o godz. 18,oo na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z czerwcowym.
7.Dzisiejszą uroczystością kończymy Okres Wielkanocny w liturgii Kościoła. Jutro rozpoczynamy okres zwykły.
8.Zapraszam do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą można nabywać przy wyjściu z kościoła u ministrantów.
9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii