1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2.Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek przewodniczą dzieci, we wtorek i piątki Róże Różańcowe oraz młodzież do Bierzmowania w soboty.

3.W dzisiejszą  2 niedzielę  miesiąca,  dziękuję za  naszą wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego  o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców.  Dziękuję  również za kolektę  na budowę  kościoła.

4.Dzisiaj  w całym kościele przeżywamy  XVIII niedzielę Papieską i kolejny raz wspieramy powołaną przez Episkopat Polski Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która otacza opieką wielu stypendystów - uzdolnioną młodzież z uboższych rodzin, również z naszej parafii. Na ten cel można złożyć ofiarę do puszek przed kościołem.

5.Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

6.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Teresy od Jezusa; we wtorek - św. Jadwigi Śląskiej; w środę - św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek - bł. ks. Jerzego Popiełuszki  i w sobotę - św. Jana Kantego.

7.W czwartek w liturgii będziemy obchodzić święto św. Łukasza, ewangelisty. Jest to dzień modlitw w intencji służby zdrowia.

8.Za tydzień  w poniedziałek  22 października  w naszej parafii odbędzie się wizytacja kanoniczna. Ks. Biskup Diecezjalny  spotka się z wszystkimi grupami parafialnymi  oraz Radą Duszpasterską. O  godz . 15.00 do małego kościoła zapraszam wszystkie Róże Różańcowe  na  Koronkę Miłosierdzia i spotkanie  z Ks. Biskupem.  O godz. 18.00 wszystkich wiernych serdecznie zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 z racji zakończenia wizytacji w naszej parafii oraz 40 rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II oraz  z racji  22 dnia miesiąca na nabożeństwo do  św. Rity.

9.Kandydatów do bierzmowania z VII i  VIII klasy szkoły podstawowej oraz III Gimnazjalnej zapraszam wyjątkowo  za tydzień  w  poniedziałek, 22  października  na Mszę św. o godz. 18.00.

10.Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone karteczki na Mszę św. zbiorową oraz na tzw. zdrowaśki jednorazowe (czytane będą w  oktawie Dnia Zadusznego)._ Wypominki  roczne można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

11.Burmistrz Tucholi, Tucholski Ośrodek Kultury i parafie tucholskie zapraszają w niedzielę, 28 października, na godz. 16.00 do hali widowiskowo-sportowej OSiR w Tucholi na wyjątkowy „II Rodzinny Bal Świętych”.

12.W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019

13.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.

14.Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz opieki Matki Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2.Październik  to miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek przewodniczą dzieci, we wtorek i piątki Róże Różańcowe oraz młodzież do Bierzmowania w soboty.

3.W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30  będą poświęcone  różańce dzieciomktóre przygotowują się do I Komunii św.

4,W dzisiejszej ewangelii Pan Jezus przypomina nam wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.                                                                                                              Nie jest dobrze ze światem, w którym wszystko jest na chwilę, na niby, na próbę, dopóki nam się nie znudzi. Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; powiedział Bóg i dał Adamowi pomoc w osobie Ewy. Ewa to odpowiedź na samotność mężczyzny, to matka jego dzieci. Razem budują nowy, wspólny świat. Człowiek przestaje być samotny dopiero wtedy, gdy odnajduje w sobie wiarę w niezawodną Obecność. W małżeństwie wiara jest ona zobowiązaniem nie na chwilę, nie na niby, nie na próbę, ale na zawsze, nawet wtedy, gdy się znudzi.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00.

6.W sobotę, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, a nade wszystko Różę Fatimską na nabożeństwo fatimskie z procesją światła o godz. 21.00, aby ok. 21.30 połączyć się duchowo Fatimą.

7.Po raz osiemnasty w niedzielę 14 października br. pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa" w Polsce obchodzony będzie tzw. „Dzień Papieski” (hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok). Po każdej Mszy świętej tego dnia odmówimy Litanie do św. Jana Pawła II za rodziny naszej parafii. Przez całą niedzielę przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8.Również w przyszłą niedzielę, 14 października, przypada 2 niedziela miesiąca, w którą zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową świątyni.

9.Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone karteczki na MSZĘ  ŚWIĘTĄ ZBIOROWĄ oraz na tzw. ZDROWAŚKI JEDNORAZOWE (czytane będą w  oktawie Dnia Zadusznego)._ Zdrowaśki Roczne odnawiamy lub zgłaszamy niwe tylko w biurze parafialnym.   WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski,
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

11.W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

12.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W zakrystii, biurze parafialnym oraz u ministrantów można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz opieki Matki Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam wszystkich na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek będą przewodniczyć dzieci, we wtorek i piątek – Róże Różańcowe.

2.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Istotą tych dni nie jest wyłącznie spowiedź św., ale przede wszystkim udział we Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszy świętej o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do 17.55.

3.W I piątek miesiąca zapraszam po Mszy świętej o godz. 19.00 na wspólne spotkanie wszystkich członków naszych  Róż Różańcowych.

4.W I piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną w godzinach od 10 do 14.

5.Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do sakramentu Eucharystii oraz te, które przystępują do dziewięciu pierwszych piątków zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 17.30, a następnie do udziału w Różańcu o godz. 18.00 i przyjęcia Komunii Świętej.

6.W I sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00  podczas nabożeństwa różańcowego kandydaci klasy VII złożą  prośbę o dopuszczenie do rozpoczęcia formacji przed bierzmowaniem.

7.W sobotę  o godz. 15.00 kolejna akcja „Promieni Miłosierdzia”. Spotkamy się przy przeniesionej z Wysokiej Wsi i na nowo odbudowanej kapliczce Św. Wawrzyńca Przy Szosie Bydgoskiej 18, gdzie modlić się będziemy w intencji dobrych dla naszego miasta i okolic wyborów samorządowych.

8.W najbliższą sobotę, 6 października, na Mszy św. o godz. 18.00  podczas nabożeństwa różańcowego kandydaci klasy VII złożą swoją prośbę (deklarację ze zdjęciem)  o dopuszczenie do rozpoczęcia dwuletniego  przygotowanie do przyjęcia sakramentu  bierzmowania. Proszę też o przybycie kandydatów, którzy przez miniony rok już przeżywali swój czas formacji 1 roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9.Za tydzień w niedzielę, 7 października, przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Tego dnia podczas Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11.3o poświęcimy różańce dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii św.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
- Poniedziałek – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- Wtorek 02.10.2017 – Świętych Aniołów Stróżów (wspomnienie)
- Czwartek 04.10.2017 – Św. Franciszka z Asyżu (wspomnienie)
- Piątek 05.10.2017 – Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy (wspomnienie)

11.Bieżący numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz w małym kościele przy chrzcielnicy.

12.Za 2 tygodnie, 14 Października, przypada  XVIII Dzień Papieski i wraz z fundacją „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA" będą zbierane przed kościołem do puszek ofiary  na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

13.W biurze parafialnym można zamawiać  intencje mszalne na rok 2019.

14.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W zakrystii, biurze parafialnym oraz u ministrantów można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - male i duże -  8 zł.

15.Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz opieki Matki Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej Ewangelii skłania nas do zadania sobie pytania czy od czasu do czasu potrafię usłyszeć głos Jezusa w moim sercu. Słuchamy, a nie słyszymy, patrzymy, a nie widzimy. To nasze zapatrzenie w siebie, w swoje pragnienia, ambicje, to stawianie siebie w centrum, nie pozwalają nam usłyszeć, zobaczyć i przyjąć Jego słowa. Wciąż na nowo słuchamy słowa Bożego, niby znamy Jezusa Chrystusa, wiemy na czym polega Jego zbawcze dzieło, jakie jest orędzie Jego Ewangelii, niby przyjmujemy Go do naszego życia, a jednak wciąż nasze skoncentrowanie się na sobie samych bierze górę; moje „ja” jest najważniejsze. Pragnienie sukcesu, bycia tym lepszym, tym, który ma zawsze rację, albo tak po prostu pragnienie świętego spokoju, tak nas absorbuje, że tworzy wokół nas jakby osłonę filtrującą albo wręcz nie przepuszczającą słowa, które do nas jest kierowane, a które nas zbawia. A jeśli Pan nas zapyta: o czym to rozprawiacie w drodze do nieba? Milczymy zawstydzeni, bo czujemy, że coś z naszym życiem uczniów Chrystusa jest nie tak. Nasze ludzkie „ja” czuje się zagrożone, bo musi ustąpić, zrobić miejsce dla „ty”, dla „my”, „wy”, „oni”, podzielić się sobą, tym wszystkim, czym jest i co posiada, z bliźnimi; ma być nie tylko dla siebie, ale także dla drugich – bo na pierwszym miejscu jest miłość, którą Ojciec nas obdarowuje i której nas uczy w Chrystusie Jezusie, swoim umiłowanym Synu, a miłość ma to do siebie, że się poświęca, ofiaruje, że w niej człowiek się umniejsza, aby inny mógł wzrastać i to, co małe w oczach świata, staje się wielkie u Boga. Prośmy Pana o umiejętność słuchania i dar zrozumienia słowa. A jeśli okaże się to trudne, nie bójmy się Go pytać i dalej, dalej – stale na nowo prosić.

3. Dzieci klasy I,  II  i  III przygotowujące się do I komunii św. zapraszam wraz z rodzicami w każdą niedzielę na Mszę św. godz. 11.30.

W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z ukończonych już klas III gimnazjum, którzy już złożyli swoje prośby do ks. Biskupa o sakrament Bierzmowania.

4. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu oraz chętnych chłopców i dziewczęta na lektorów do czytań na Mszy św. w czwartek o godz. 18.00 w kościele oraz do śpiewu w naszej scholii  ANIOŁKÓW w sobotę o godz. 13.00 również w kościele.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
- Czwartek 27.09.2017 – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- Piątek 28.09.2017 – Św. Wacława, męczennika
- Sobota 29.09.2017 – Św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów (święto).

6. W czwartek, 27 września, o godz. 18.00 w Tucholskim Domu Kultury odbędzie się premiera filmu pt. „PS „Rawycz” o ks. ppłk. Józefie Wryczy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W niedzielę, 30 września, o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała w ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Serdecznie zapraszam.

8. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje na przyszły rok 2019.

9.  Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką,  którą można nabyć na stoliku pod chórem.

3. Dzisiaj też rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania.

4. Dzisiaj kolekta na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie,  za którą składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. W najbliższą sobotę przypada 22 dzień miesiąca poświęcony nabożeństwu do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00. Po poświęceniu róż św. Rity  rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwami we wszystkich intencjach,  które można składać  przy ołtarzu lub do koszyka w czasie kolekty. Prośby można też składać drogą internetową na adres podany na naszej stronie parafialnej.  Nabożeństwo kończy błogosławieństwo lourdzkie z monstrancją wzdłuż nawy głównej kościoła

7. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

  • Wtorek 18.09.2017 – Św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski (święto)
  • Czwartek 20.09.2017 – Świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników z Korei (wspomnienie)
  • Piątek 21.09.2017 – Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (święto)

8. Dziękuję za modlitwę w minioną 2-gą niedzielę miesiąca w intencji budowy kościoła oraz ofiarodawców. Składam też serdeczne Bóg zapłać za złożoną kolektę inwestycyjna 3740 zł na budowę.

9. Dzieci przygotowujące się do I komunii św. od klasy I  do  III zapraszam w każdą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30 .

10. Za dwa tygodnie, w sobotę dnia 29 września, kandydaci do bierzmowania z klasy siódmej odbierają wzór prośby do Księdza Biskupa o udzielenie sakramentu bierzmowania.

11. Regionalne Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Lichenia oraz do sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Wyjazd z Tucholi o godzinie 7.00 w czwartek 4-tego października 2018r. Zapisy około 15.25 po koronce przy kościele Bożego Ciała, lub w biuro Radia Maryja w godz. 9.00 - 12.00 więcej informacji pod Tel. 510-662-580.

12. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma, Małego Pielgrzyma oraz nowego numeru „W Rodzinie”.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. Dzisiaj, w drugą niedzielę  miesiąca, pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Wyrażam też za serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na budowę kościoła, jak również za wszelkie ofiary składane indywidualnie czy na konto parafialne.

3. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

4. W środę (12 września) zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
o godz. 18.00

5. W czwartek, 13 września , zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesja światła o godz. 21.00 (proszę o zabranie świec).

6. W piątek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji odpustu w Cekcynie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

7. W sobotę (15 września) zapraszam obowiązkowo młodzież, która złożyła deklaracje do Bierzmowania w tym roku katechetycznym, na Msze św. o godz. 18.00 , a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne.

8. W najbliższą niedzielę (16 września) na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie oraz podanie terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

9. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma, Małego Pielgrzyma oraz innych czasopisma o treści misyjnej. Dzisiaj także specjalny numer Pielgrzyma z płytą i śpiewnikiem z pieśniami do Matki Boskiej Piaseckiej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

Dzisiaj, w drugą niedzielę  miesiąca, pragnę serdecznie podziękować za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o szczęśliwą budowę kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Wyrażam też za serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę inwestycyjną na budowę kościoła, jak również za wszelkie ofiary składane indywidualnie czy na konto parafialne.

Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie.

W środę (12 września) zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
o godz. 18.00

W czwartek, 13 września , zapraszam na nabożeństwo Fatimskie z procesja światła o godz. 21.00 (proszę o zabranie świec).

W piątek (14 września) przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z racji odpustu w Cekcynie nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

W sobotę (15 września) zapraszam obowiązkowo młodzież, która złożyła deklaracje do Bierzmowania w tym roku katechetycznym, na Msze św. o godz. 18.00 , a po Mszy św. na spotkanie organizacyjne.

W najbliższą niedzielę (16 września) na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszam rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św. Po Mszy św. krótkie spotkanie oraz podanie terminu uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.

Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma, Małego Pielgrzyma oraz innych czasopisma o treści misyjnej. Dzisiaj także specjalny numer Pielgrzyma z płytą i śpiewnikiem z pieśniami do Matki Boskiej Piaseckiej.

Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. Dzisiaj, w intencji ofiar tragicznego mordu, którego dokonano w sposób bestialski w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie Kanclerz Diecezjalnej Kurii Pelplińskiej Ksiądz Kanonik Adam Kałduński. Serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Jutro, w poniedziałek, 3 września, zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców naszej szkoły nr 5  z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy zapraszam do szkoły na godz. 9.00.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego  i zakonnego.

5. W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa; od godz. 17.30 - okazja do spowiedzi świętej. O godz. 15.00 zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego wszystkich członków Róż Różańcowych.

6. Tego dnia, w piątek, odwiedzę też chorych z posługa sakramentalną w godzinach od 10  do 14.

7. W sobotę (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

8. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

9. W przyszłą niedzielę (9 września) pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza o godz. 10.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w 50. rocznicę koronacji figury Matki Boskiej Piaseckiej. Program piaseckich uroczystości odpustowych w ciągu tygodnia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

10. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…