1.Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty, które odprawiać będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 17.00. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św., a więc klasy III , II  i  I  oraz młodzież do Bierzmowania zapraszam – na miarę możliwości każdego dnia. Jak każdego roku dzieci zapraszam z lampionami. Wyjątkowo we wtorek Msza św. roratnia będzie rano o godz. 10.

2.Rozpoczynamy dzisiaj kolejny Adwent naszego wyczekiwania na Nowonarodzonego.  Czas kolejnego po prostu czekania. W naszym życiu ciągle na kogoś albo na coś czekamy. Oczekiwanie dotyczy również naszej kondycji duchowej. Jest to postawa wyjątkowo aktualna w Adwencie, który przygotowuje nas na Jego powtórne przyjście przy końcu czasów. Przyjście Boga do nas jest wielkim wydarzeniem. Dlatego samo oczekiwanie na Pana zakłada naszą gotowość na spotkanie z Nim. Temu ma służyć nasza czujność.  Na co według wskazówek Jezusa musimy zwrócić uwagę? Chodzi o czujność i rozwój modlitwy, abyśmy wskutek swoistej znieczulicy na sprawy Boże nie zatrzymali się jedynie na troskach doczesnych. Patrzymy każdego dnia na niepewne ludzkie oczekiwania: żeby przedłużyć umowę o pracę, spotkać się z najbliższymi, doświadczyć zrozumienia czy otrzymać godziwą zapłatę za swój wysiłek. Uświadamiamy sobie również, że jako chrześcijanie przesuwamy się w kolejce do spotkania z Oblubieńcem. Potrzeba nam więc autentyczności i głębi w tym spotkaniu, a nie drogi na skróty. Rozpoczynając nowy rok kościelny i liturgiczny, bądźmy w szczególny sposób świadkami konkretnych gestów miłosierdzia wobec bliźnich. Podejmijmy pracę nad budzeniem czujności serca, porządkowaniem swoich pragnień, złych przyzwyczajeń czy przewrotnych myśli, nad eliminowaniem zaniedbań. Niech pomocą w otwarciu na kolejne łaski, jakie Bóg przygotował dla nas, staną się: medytacja tekstów biblijnych, poranne roraty, adwentowe ćwiczenia duchowe i dobrze przygotowana spowiedź.

3.W grudniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca, w którym zapraszam do wspólnej modlitwy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.

5.Natomiast w pierwszy piątek miesiąca modlitwy nasze zanosić będziemy do serca Pana Jezusa, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i całego świata. Tego dnia spowiedź święta od godz. 16,3o.

6.Również w pierwszy piątek  miesiąca  odwiedzę chorych w godzinach  od  10tej   do  14-tej.

7.W sobotę 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

8.W przyszłą niedzielę przypada dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia przed kościołami w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

9.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o potrzebne łaski na czas budowy  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

10.Caritas Diecezji Pelplińskiej pragnie wzorem lat ubiegłych włączyć się w ogólnopolską akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja ta związana jest z rozprowadzaniem świec ( ofiara od 10 zł), na których umieszczono symbol Caritas. Świece te można nabyć u ministrantów przy wyjściu z kościoła i w biurze parafialnym.

11.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „Radio Maryja”, „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

2. Dzisiejsza Uroczystość w wyjątkowy sposób przekazuję nam prawdę, że raz z przyjściem Chrystusa urzeczywistnia się w świecie zapowiadane królestwo Boże. Różni się ono zdecydowanie od dobrze nam znanych form panowania człowieka w świecie. Oznacza ono – jak usłyszymy w dzisiejszej prefacji – „wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”. Potrzebujemy, aby Chrystus królował w naszym życiu i postępowaniu. Poddajemy się Jego władzy, przyrzekamy żyć Jego miłością, oddajemy Mu nasze serca, zawierzamy Mu nasze rodziny. Ten konkretny program wymaga zaufania Jezusowi i oddania Mu swego życia. Gdy dokonamy tego w naszych domach i parafiach, będziemy świadkami zmiany oblicza naszej Ojczyzny i Kościoła.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w kościele czas Adwentu i nowy Rok Liturgiczny. Wszystkich serdecznie zapraszam na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 17.00, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z klasy I,  II  i III oraz młodzież do bierzmowania klas VII, VIII oraz III Gimnazjum. Dzieci, jak każdego roku, zapraszam z lampionami.

4. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W piątek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła.

6. W tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca - modlić się będziemy w intencji rodzin za przyczyną Serca Niepokalanej. W tym dniu zapraszam również na akcję  „Promieni Miłosierdzia” o godz. 15.00. Modlić się będziemy przy pomniku Św. Małgorzaty w intencji: aby wszyscy Tucholanie wyjeżdżający do pracy za granicę mieli możliwość przeżycia Świąt Bożego Narodzenia w gronie rodzinnym a także częstych spotkań z najbliższymi.

7. W sobotni wieczór rozdzwonią się też dzwony na zakończenie starego i rozpoczęcie nowego roku kościelnego.

8. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza młodzież męską do udziału w dniach skupienia w dn. od 30 listopada do 2 grudnia. Więcej informacji w gablocie przed kościołem.

9. Kandydatów do bierzmowania, a nade wszystko  z VII klasy na Mszę św. o godz. 17.00 w najbliższą sobotę.

10. Od  I Niedzieli Adwentu można nabywać świece wigilijne.

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym”,  „W rodzinie” oraz inne czasopisma  o tematyce  misyjnej.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za  składane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Składam również serdeczne Bóg zapłać  za kolektę  z minionej niedzieli  na budowę kościoła  na sumę  2947 zł.

3.W najbliższy wtorek -  20 listopada – nasza parafia została wybrana do modlitwy diecezjalnej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej w naszych rodzinach, również w domach,  a nade wszystko w kościele. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 9.00 w małym kościele,  której przewodniczyć będą Róże Różańcowe. Następnie spotkamy się na koronce do Miłosierdzia Bożego, której przewodniczyć będą również Róże Różańcowe.  O godz.  17.00  zapraszam na wspólną Mszę św.  z udziałem Grupy modlitewnej.  Nasze diecezjalne czuwanie modlitewne zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

4.W czwartek przypada 22 dzień listopada,  w którym zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż św. Rity o godz. 17.00 w dużym kościele.

5. Również w  czwartek, 22 listopada br., przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej  i śpiewu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o organiście p, Stanisławie oraz p. Marzenie, która prowadzi naszą  scholę  „Aniołki”.  Z racji święta patronki  zapraszam w przyszłą niedzielę na krótki  koncert na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30.

6. Przyszła niedziela jest ostatnią w starym roku kościelnym.  Jest to również uroczystość Chrystusa Króla. Za dwa tygodnie rozpocznie się już Adwent,  a zarazem nowy Rok Kościelny.

7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w weekendowym skupieniu „Czego pragniesz?” w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. Ta forma skupienia ma służyć młodym pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny.

8. Dziękuję 7 rodzinom,  które złożyły ofiary na zakup stacji Drogi Krzyżowej. Rodziny,  które mogłyby  jeszcze wesprzeć zakup pozostałych stacji serdecznie zapraszam.

9. Mamy już kilkanaście zgłoszeń na  pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Osoby zgłaszające się proszę o wpłacanie pierwszej sumy z końcem miesiąca listopada.

10. W związku z tragedią  spowodowaną pożarem w naszej parafii u p. Drewczyńskich  pragniemy udzielić wsparcia materialnego poszkodowanej rodzinie przez zbiórkę przed naszym kościołem ,  którą zbierać będą woluntariusze z naszej szkoły nr 5 po każdej Mszy  św. w tą i przyszłą niedzielę.

11. Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

 1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.
 2. Dzisiejsze święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.  Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy dzisiaj wszystkich mieszkańców Tucholi na Mszę św. wspólną do kościoła Bożego Ciała  o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 4. Jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie naszego  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na budową kościoła.
 5. 5. We wtorek (13 listopada) zapraszam na nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 1. 7. W sobotę (17 listopada) zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św. (klasy III Gimnazjum oraz VIII i VII ).
 2. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
 4. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Z racji wcześniejszej rezerwacji  lotu proszę o wcześniejsze zgłoszenia.
 5. Jutro Msza św. rano o gdz. 9.00  z racji  popołudniowego wyjazdu  ze scholą.
 6. Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.

2.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie na Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątkowo w poniedziałek i środę z  racji wizytacji ks. Biskupa Msze św. będą o godz. 16.00).

3.Do 8 listopada (przez oktawę Dnia Zadusznego) można uzyskać odpust zupełny na odpowiednich warunkach:
Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa za dusze zmarłych.

4.W piątek  9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest nazywana matką wszystkich kościołów.

5.W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległościMsza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00 w kościele p.w. Bożego Ciała. Również w niedzielę , 11 listopada, w liturgii wspominamy św. Marcina z Tours, patrona parafii w Gostycynie,  gdzie  suma odpustowa ku czci św. Marcina zostanie odprawiona o godz. 11.30.

6. Również w naszej parafii już w sobotę rozpoczniemy modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. wigilijnej o godz. 17.00.

7.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest również na  budową kościoła.

8.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.

9.Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Z racji wcześniejszej rezerwacji  lotu proszę o wcześniejsze zgłoszenia.

10.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na Mszę św. w intencji Ojczyzny do Pelplina

Przewielebni Bracia Kapłani, Drodzy Siostry i Bracia.

Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość. W obchody 100-lecia           tego wiekopomnego wydarzenia wpisuje się wspólna modlitwa i pełen wdzięczności    śpiew hymnu „Te Deum laudamus”. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tylko       mogą, w niedzielę 11 listopada br. o godz. 10.00 do bazyliki katedralnej w Pelplinie     na Mszę Świętą, którą będę celebrował w intencji Polski    i Polaków, jako    dziękczynienie za odzyskanie niepodległości oraz o Boże     błogosławieństwo w      służbie wspólnego dobra.

Na wspólne świętowanie wolności, już dzisiaj z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna (Biskup Pelpliński)

 

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.

2.Obchodzimy dzisiaj 10.  Dzień Solidarności z  Kościołem Prześladowanym. Przed kościołami zbieramy ofiary do puszek na rzecz Kościoła Prześladowanego na Bliskim Wschodzie, pod hasłem Pakistan – Przerwać Milczenie.

3.Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszamy dzisiaj o godz.16.00  do  Hali OSIR w Tucholi na  RODZINNY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH ( w programie   m. in. wspólne tańce, gry, zabawy, konkursy, wstęp wolny! Zapraszamy!

4.Serdecznie zapraszam na ostatnie nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odbywają się w od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.

5.W tym tygodniu dni eucharystyczne zbiegają się z uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym. Chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną odwiedzę również w pierwszy piątek miesiąca w godz. od 10 do 14tej.

6.W czwartek, 1 listopada,  przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w porządku niedzielnym, tj o godz. 8.00,   10.00  i  11.30.  Procesja na cmentarz w Rudzkim Moście wyruszy z kościoła po Mszy św. o godz. 11.30,  gdzie ok. godz. 12.20 odbędzie się nabożeństwo za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

7.Na cmentarzu parafialnym w Tucholi nabożeństwo rozpoczęcie procesją przy pomniku pomordowanych przy ul Świeckiej o godz. 14.00.

8.W piątek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msza św. wspólna za zmarłych, których imiona wraz z ofiarą można składać      w skrzynce przy chrzcielnicy albo w dużym kościele  do koszyka przy Matce    Bożej Fatimskiej, będzie odprawiona o godz. 17.00. Natomiast o godz. 16.00  zapraszam na Mszę św. za kapłanów,  którzy pomagali tworzyć naszą parafiętj. w intencji śp. ks. kanonika Kazimierza Janiszewskiego i śp. ks. prałata Jana Lichosyta.

9.Okazja do spowiedzi, szczególnie dla dzieci odprawiającym nabożeństwo dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania z klas VIII i III gimnazjalnych w piątek od godz. 16.30.

10.Od popołudnia 1 listopada oraz przez  oktawę Dnia Zadusznego możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych(codziennie jeden raz).  Warunkiem jest nawiedzenie kościoła oraz modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” oraz pobożne nawiedzenie cmentarza  i  odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych .

11.W najbliższą pierwszą sobotę miesiąca zapraszam również na „Promienie Miłosierdzia” na godz. 15.00 na  cmentarz komunalny w Rudzkim Moście.

12.W związku z przejściem na czas zimowy i Msze św. będą o godz. 17,oo. Biuro parafialne jest czynne w dni powszednie od wtorku do soboty zawsze po Mszy św.

13.Kartki na „wypominki” jednorazowe i na Mszę zbiorową za zmarłych są wyłożone na półce przy chrzcielnicy w małym kościele. Wypominki Roczne można odnawiać i zamawiać tylko w Biurze Parafialnym.

14.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł

15.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2.Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek przewodniczą dzieci, we wtorek i piątki Róże Różańcowe oraz młodzież do Bierzmowania w soboty.

3.W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Zachęcamy, aby wspierać duchowo i materialnie misjonarzy oraz modlić się o nowe powołania misyjne

4.Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje katolickie „Bóg zapłać" za ofiary.

5.Parafia nasza będzie przeżywać w najbliższy poniedziałek, 22 października,  Kanoniczną Wizytację Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne i naszego zatroskania o kościół i wszystkie dzieła naszej wspólnoty parafialnej.
Ten dzień chciejmy  przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej.  Zapraszam całą parafię bardzo serdecznie do udziału w modlitwie i spotkaniach z Księdzem Biskupem.

 • godz. 10.45 zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 do dużego kościoła
 • godz. 15.00 zapraszam Róże Różańcowe, Caritas i wszystkie grupy liturgiczne
 • godz. 18.00 uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji kanonicznej z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z racji  40 lecia pontyfikatu Jana Pawła II przypadającego w liturgicznym Dniu Jego wspomnienia  oraz ku czci św. Rity z racji 22 dnia miesiąca Jej poświęconemu.

6.Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 28.10.2018 o godz.16.00 w Hali OSIR w Tucholi – RODZINNY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, odbędą się wspólne tańce, gry, zabawy, konkursy, wstęp wolny! Zapraszamy!

7.Dnia 28 października w kościele św. Jakuba  o 12.00 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych, zmarłych i zaginionych podczas 1914 – 1918. Po Mszy Św. uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary I Wojny Światowej na Placu Wolnośc

8.Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone karteczki na Mszę św. zbiorową oraz na tzw. zdrowaśki jednorazowe (czytane będą w  oktawie Dnia Zadusznego)._

9. Wypominki  roczne można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

10.W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…