1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

2.W dzisiejszą niedzielę pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni” rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będzie trwał do 9 marca.

3.W poniedziałek, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza polskiego królewicza. Z tej racji Msza św. wieczorna o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji śp. ks. kanonika Kazimierz Janiszewskiego,  który brał udział wtworzeniu naszej parafii  w Rudzkim Moście.

4. W najbliższą środę, 6 marca,  przypada Środa Popielcowa. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów w kościele o godz. 16.00  i  17.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.W czwartek (7 marca) przypada  I czwartek miesiąca.  Modlić się będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

6.Ponieważ w I piątek miesiąca nie przyszła do kościoła młodzież do Bierzmowania  oraz dzieci do I Komunii św. dlatego zapraszam  w najbliższy I czwartek, który jest  I Czwartkiem miesiąca, te dzieci i tą młodzież  do spowiedzi  I - piątkowej z indeksami i dzienniczkami do obowiązkowych wpisów. .

7.W  najbliższy  piątek rozpoczniemy rozważania Drogi Krzyżowej, która, jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  o godz. 17.00 (rozważania będą prowadzić dzieci, młodzież i dorośli z poszczególnych grup stanowych w naszej parafii).Obowiązkowo biorą udział dzici do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania.

8.Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi rozpoczniemy za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu z o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św.)Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

9.W sobotę (9 marca) przypada Dzień skupienia kapłanów.
O godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Nabożeństwo pokutne dla kapłanów diecezji pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

10.W przyszłą niedzielę, I niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego w parafii Bożego Ciała w Tucholi. Spotkania ok. 16.40 (po „Gorzkich Żalach”) w każdą niedzielę Wielkiego Postu na plebanii przy Świeckiej 24 w Tucholi. Pierwsze spotkanie w niedzielę 10 marca. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa.

11.Za tydzień, w 2 niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła.

12.Rekolekcje wielkopostne,  jak każdego roku rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu,  tj. 7 kwietnia,  a zakończymy w środę, 10 kwietnia,  uroczystym  poświęceniem  nowych stacji Drogi Krzyżowej.

13.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14,Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

2.W dzisiejszej liturgii słowa Bożego Chrystus zachęca nas, abyśmy nie podnosili ręki na nikogo, nawet na nieprzyjaciela, bo każdy jest dzieckiem Bożym. Jest to wezwanie, które rzeczywiście nas przerasta. Sami nie potrafimy mu sprostać. Możemy na nie odpowiedzieć jedynie mocą Chrystusa. Przykazanie miłości nieprzyjaciół dosięga naszych uprzedzeń, doznanych krzywd i niesprawiedliwości. W tej Eucharystii prośmy, by nasze serca poddały się Jego miłości.

3.W środę  zapraszam  na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 17.00.

4.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Nabożeństwa eucharystyczne w piątek po Mszy świętej o godz. 17.00 i. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy świętej o godz. 17.00  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi oraz modlitwy w intencji rodzin naszej parafii.

5.Możliwość skorzystania z sakramentu  spowiedzi św.  w piątek od godz. . 16.30. Zapraszam  nade wszystko  młodzież do Bierzmowania oraz  dzieci  po I Komunii św..

6.Chorych z miesięczną posługą sakramentalną odwiedzę  w I piątek od godz. 10.00  do  14.00.

7.W piątek 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Niech tego dnia towarzyszy nam pamięć i modlitwa za bohaterów naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej wieczornej odśpiewamy „Boże, coś Polskę”, zawierzając przyszłość Polski Bożej opiece.


8.W sobotę zapraszamy do wyjazdu do Pelplina,  gdzie w bazylice katedralnej odbędzie się uroczystość święceń biskupich ks. prał. dra Arkadiusza Okroja. O  godz. 11.00  Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Ryszarda Kasyny, przy współudziale abpa Salvatore Pennacchio, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce oraz przedstawicieli Episkopatu Polski. Ogarnijmy modlitwą i duchowym wsparciem Księdza Biskupa Nominata, aby z Bożą pomocą mógł wiernie wypełniać posługę biskupią.

9.W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15.00 do kościoła Bożego Ciała na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy wraz z siostrami w intencji wszystkich osób konsekrowanych.

10.Zachęcam do lektury prasy katolickiej ( Pielgrzym, Wzrastanie, W rodzinie, Misjonarz  i inne czasopism  o tematyce  misyjnej),  którą można nabyć u  ministrantów przy wyjściu  z kościoła.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: O wspaniałomyślne przyjęcie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy.

2.Papież Franciszek mianował biskupem pomocniczym naszej diecezji ks. prał. dr. Arkadiusza Okroja, wieloletniego ojca duchownego Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, a w ostatnim czasie proboszcza parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Biskup Nominat święcenia biskupie przyjmie w pelplińskiej katedrze w sobotę 2 marca o godz. 11.00.

3.Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących. Czego najbardziej potrzebują ubodzy, głodujący, płaczący, prześladowani, znienawidzeni przez innych oraz upokarzani ze względu na swą wiarę? Odpowiedź wydaje się prosta: ubodzy potrzebują mnóstwa pieniędzy, płaczący czegoś na otarcie łez i rozrywki, prześladowani akceptacji, a upokarzani docenienia i wywyższenia nad innych.
Człowiek pragnie nadziei. Chce wychylić się ku lepszej przyszłości. Potrzebuje siły do przetrwania. Stad niezbędna jest nadzieja ziemska, która spełni się jutro lub pojutrze, za miesiąc albo rok. Ale co zrobić, jeśli nie można satysfakcjonująco zaspokoić swych pragnień? Jeśli wszystko sprzysięga się przeciwko naszemu szczęściu? Gdzie go szukać, gdy jawi się nieosiągalne dla większości słabych, biednych i przegranych? Gdy doświadczamy bezsilności wobec uwarunkowań życiowych?
Człowiekowi nie wystarcza ziemska nadzieja. Potrzeba mu nadziei, której horyzontem jest wieczność. Nadziei szczęścia wiecznego. Ona, i tylko ona, pozwala przetrwać niedostatki, pokonywać piętrzące się przeszkody, znosić prześladowania i cierpieć w milczeniu, iść wytrwale do celu.
Chrystus daje nam nadzieję na lepsze jutro. Z Nim łatwiej iść przez życie. Nasze modlitwy o zdrowie, pomyślność, rozwiązanie trudnych problemów, wyrażają wiarę, że z Nim będzie lepiej. Łatwiej. Pewniej. Ale, ostrzega nas święty Paweł: „Jeśli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy, (…) jesteśmy godni politowania” . Trzeba wyzbyć się pokusy ograniczania chrześcijańskiej nadziei jedynie do spraw ziemskich. Religia nie ma służyć wyłącznie naszemu dobrostanowi na ziemi. Chrystus nas odkupił od ostatecznego zła, jakim jest śmierć. Ma nam coś więcej do zaofiarowania niż dobrobyt. Ofiarowuje nam nadzieję nieśmiertelności.

4.W środę o godz. 17.00  zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W najbliższy  piątek  przypada  22 dzień  miesiąca, w którym zapraszam na Mszę św. z nabożeństwem do św. Rity w naszych  intencjach  za Jej wstawiennictwem  do  Jezusa Chrystusa.

6.W tym tygodniu wspominamy w kalendarzu: w środę – świętych Hiacyntę i Franciszka, dzieci z Fatimy; w czwartek – świętego Piotra Damianiego; w piątek – święto Katedry św. Piotra(w tym dniu można uzyskać odpusty modląc się w intencjach papieża jak i za niego samego); w sobotę – bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, prezbitera i męczennika, związanego z naszą diecezją.

7.Dziękuję serdecznie za modlitwę w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła oraz wszystkich darczyńców i ofiarodawców. „Bóg zapłać”  za kolektę budowlaną, która wyniosła  3 447 zł.

8.Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Włączmy się w to dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Caritas pomaga dzieciom, codziennie wspiera niepełnosprawnych, chorych i ubogich.

9.W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego przedstawiamy krótki życiorys nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji ks. prałata dr. Arkadiusza Okroja oraz zaproszenie ks. Bpa Ryszarda  do Pelplina.

10.U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: „o wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.

2.W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca dziękuję za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również,  za którą Składam  też serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę przeznaczona na dalsze prace  budowlane  kościoła.

3.Ewangelia dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na takie  sytuacje w naszym życiu, w których Bóg pozwala człowiekowi doświadczyć czegoś ze swej wspaniałości i świętości. Rozpoznajemy wówczas swoją małość i grzeszność i gotowi jesteśmy w bojaźni zawołać wraz z Izajaszem: Biada mi!, lub wraz z Piotrem: Odejdź ode mnie, Panie!. Ale ta bojaźń jest jednocześnie pełna zachwytu. Wielkość Boga zdumiewa, ale nie niszczy człowieka. Piotr wprawdzie zawołał odruchowo: Odejdź!, ale jego serce z całą pewnością mówiło coś dokładnie przeciwnego. Objawiając nam swoją świętość i wspaniałość, Bóg chce nas pociągnąć ku sobie i uczynić swoimi świadkami wobec ludzi.

4.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci naszej scholi na plebanii. Natomiast za tydzień dnia 17 lutego spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30 wszystkich dzieci i rodziców,  którzy mają być w tym roku przyjęci do I Komunii św.

5.Jutro, 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorego. Tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 17.00  szczególnie będziemy modlić się za chorych i tych wszystkich którzy ich wspierają i opiekują się nimi. Podczas Mszy świętej odprawimy obrzęd błogosławieństwa chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła.

6.W środę, 13 dnia miesiąca, zapraszam o godz. 17.00 na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w połączenia z Różańcem do M.B. Fatimskiej.

7.W czwartek przypada wspomnienie Cyryla i Metodego - patronów Europy oraz w piątek wspomnienie bł. Michała Sopoćkę, kapłana, (m.in. był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. siostry Faustyny Kowalskiej).

8.W Sobotę 16 lutego o godz. 17.00 zapraszam obowiązkowo na Mszę św. i spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i z Gimnazjum oraz wszystkich  starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani.

9.Otrzymaliśmy wczoraj transport stacji Drogi Krzyżowej.  W najbliższym czasie  zostaną  wykonane obelkowania  do każdej stacji. Ponieważ nie zgłosiła się ofiarodawczyni jeszcze jednej stacji zapraszam rodzinę,  która zgłaszała chęć zakupienia  stacji  Drogi Krzyżowej.

10.W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego zamieszczamy sprawozdanie z życia sakramentalnego naszej parafii za rok 2018 w porównaniu z latami poprzednimi.

11.U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: „o wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.

2.Dziś wspominamy św. Błażeja z tej racji po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo świec i chorych na gardło.

3.Słyszy się niekiedy zdanie, że „tam, gdzie kończą się ludzkie możliwości, tam zaczyna się wiara”. To zdanie, niewątpliwie jest zgodne z dzisiejszą Ewangelią, ale to nie tylko wiara jest źródłem siły, a miłość, do której wiara nas prowadzi.
Widząc osobę heroicznie poświęconą pielęgnacji kogoś ciężko chorego pytamy niekiedy „skąd ona/on ma tyle siły?” Ale nie gorliwość i zapał, które fascynują, tylko wytrwałość, która wzrusza są dowodem prawdziwej siły.
Niezwyciężoną warownią i murem ze stali są ci, którzy miłują wbrew okolicznościom. Najpełniej i najprawdziwiej pokazują Pana Boga, ci, którzy umieją wytrwać w przeciwnościach, bo nie z własnej siły czerpią, tylko z siły Miłości. Pan Jezus nie przestał kochać tych, którzy Go osądzili i ukrzyżowali, czyli umiał dobrze życzyć tym, którzy Go niesprawiedliwie krzywdzili.
Oczywiście, w miłości jest wiele chwil radosnych, wywołujących poczucie szczęścia, ale nie takie chwile przekonują miłości. Właśnie wtedy miłość przekracza możliwości człowieka, gdy jest niezłomna, gdy ktoś szuka dobra osoby, która pobłądziła, osoby, która świadomie wybiera zło. Taka miłość przekracza możliwości człowieka, ale… jest dla nas dostępna, bo taka właśnie miłość „nie do zdarcia” jest darem Pana Boga.  
Warto posłuchać Kościoła, który pokazuje nam osoby żyjące taką miłością, warto poznawać postacie świętych i błogosławionych, bo są czytelnym znakiem Miłości danej przez Stwórcę i Zbawiciela.
Ten, kto taki dar rozpozna i przyjmie zawsze przejdzie bezpiecznie pośród nieprzyjaciół, jak Pan Jezus w dzisiejszej ewangelii. O ten dar trzeba się modlić. Codziennie.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne z  modlitwą  o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy świętej o godz. 17.  Od godz. 16.30 zapraszam  do spowiedzi tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

5.W Sobotę 16 lutego o godz. 17.00 zapraszam obowiązkowo na Mszę św. i spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i z Gimnazjum oraz wszystkich  starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani.

8.Za tydzień w poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich chorych i starszych wiekiem na Mszę św. z udzielaeniem Sakramentu Chorych o godz. 17.00. Serdecznie proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła.

9.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również kolekta przeznaczona jest na dalsze prace budowlane naszej świątyni,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

10.Osoby,  które zadeklarowały się na zakupienie stacji Drogi Krzyżowej proszę serdecznie o dokonanie wpłaty lub zgłoszenie rezygnacji z jej zakupienia so końca tygodnia, ponieważ z tydzień mamy odebrać gotowe stacje.

11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
we wtorek – 05.02.2019r. św. Agaty oraz w środę – 06.02.2019r., Świętych Pawła Miki i Tow., męczenników z Japonii.

12.U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

2.Liturgia słowa Bożego skłania nas do zastanowienia się nad mocą i skutecznością mocy naszego słowa względem drugiego człowieka. Gdy mówimy do kogoś, pragniemy osiągnąć jakiś skutek.  Cała sztuka polega na użyciu właściwych słów w odpowiednim czasie. To tajemnica międzyludzkiego porozumienia, gdy słowa poruszają serca i łączą ludzi.
Bóg mówi do nas od tysięcy lat. Jego słowa zapisano w księgach Starego i Nowego Testamentu. On kieruje do człowieka słowo zawsze w odpowiednim czasie. Wszystko jest przygotowane do przyjęcia. Człowiek i czas. Dlaczego w takim razie świat jest wciąż taki sam? Ta sama niesprawiedliwość, ta sama nienawiść, wojny, obecność zła. Od tysięcy lat.
Bóg kieruje słowo i świat jest przygotowany. Lecz wszystko zależy od człowieka. Czy człowiek przyjmie to słowo? Czy zatrzyma się ono na progu człowieczego serca? Aby łatwiej nam było Je przyjąć, słowo stało się ciałem. W Osobie Jezusa Chrystusa. Jezus mówi: „Dziś spełniły się te słowa Pisma, które słyszeliście”. On jest spełnieniem słów, które od tysięcy lat były kierowane do człowieka. On Jest Słowem.
Tak jak wtedy, tak i teraz Jezus czeka w progu mego życia. Czy wpuszczę Go za ten próg, czy pozostawię w drzwiach? To zależy tylko ode mnie. Czy żyję złudzeniem, że jestem Panem mego życia? Czy prawdą, że jestem ubogi, bywam zniewolony, ślepy?
Gdy stanę w prawdzie, wtedy odkrywam, że potrzebuję jak powietrza: Dobrej Nowiny, wolności, uzdrowienia, wyzwolenia. To wszystko przynosi mi Jezus, gdy wpuszczę Go za próg mego życia. Wtedy nastaje czas „łaski Pana”. I docierają do mnie Słowa ze Starego Testamentu: „…radość w Panu jest waszą ostoją”.

3.Dzisiejszą niedzielą kończymy w naszej parafii wizytę duszpasterską – zwaną tradycyjnie „kolędą”. Wraz z modlitwą pragnąłem przynieść każdej Rodzinie  Boże błogosławieństwo. Był to czas dialogu, czas dawania świadectwa oraz czas poznawania problemów z jakimi spotykają się rodziny w naszej wspólnocie.  Za wspólne kolędowanie, życzliwość, okazaną dobroć, gościnność  oraz złożoną ofiarę na posadzkę do prezbiterium składam z serca – Bóg zapłać. W intencji rodzin, które odwiedziłem odprawię w I piątek miesiąca do Serca Pana Jezusa o godz. 17.00 Mszę św. z podziękowaniem za koledę.

4.Od środy wracamy do sprawowania Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00.

5.W środę Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy o godz. 17.00.

6.W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne do Serca Pana Jezusa w piątek na  Mszy świętej o godz. 17.00.

7.Chorych odwiedzę  w piątek, w godzinach od 10 do 14.

8.W sobotę  przypada święto Ofiarowania Pańskiego, popularnie zwane świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Z tej racji zapraszam wszystkich ze świecami na Mszę św. o godz. 17,oo, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami komunijnymi do poświęcenia. Jest to również ostatni dzień śpiewania kolęd – z tej racji wystąpi podczas Mszy św. z koncertem kolęd  zespół wokalny z ZSL i A pod kierownictwem p. Darka Krygowskiego.

9.Święto Ofiarowania Pańskiego jest jednocześnie Dniem Życie Konsekrowanego. Modlić się będziemy na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 w intencji osób konsekrowanych w naszym kościele, natomiast do południa na godz. 11.00  ks. Biskup Ryszard zaprasza do katedry pelplińskiej wszystkich wiernych naszej diecezji.

10.W pierwszą sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15.00 do kaplicy sióstr elżbietanek na kolejną akcję „Promieni Miłosierdzia”. Modlić się będziemy wraz z siostrami w intencji wszystkich osób konsekrowanych.

11.W przyszłą  niedzielę, 3 lutego,  na  Mszy św. o godz. 10 .00 , z racji wspomnienia św. Błażeje,  odbędzie się  błogosławieństwo  błażejowe gardła.

12. We wtorek 29 stycznia br. o godz.  9.00  w kościele  św. Bartłomieja  zostanie odprawiona Msza św. przez proboszczów  parafii Tucholskich w 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Tucholę

13.Zapraszam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

14.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

2.Dzisiejsze czytania ukazują z jednej strona Jezusa, jko miłosiernego Syna Bożego,  a z drugiej strony postawę posłusznego  chrześcijanina w osobie sługi a uczty weselnej. Wczucie się w czyjeś trudne położenie jest znakiem miłości, wyobraźni miłosierdzia. Pośrednictwo Maryi prowadzi do objawienia mocy bóstwa Jezusa i wzbudza wiarę Jego uczniów. Ale w uratowaniu dobrej reputacji nowożeńców mają udział również ci, którzy pełnią tam służbę i wykonują polecenie Maryi. Postawa sług pokazuje, jak ważne jest posłuszeństwo człowieka, by Jezus mógł dokonywać cudów dla jego zbawienia. On wie najlepiej, czemu służy to, co mi poleca uczynić. Posłuszeństwo czyni moją relację z Bogiem bardzo owocną. Nie tylko dla mnie, ale i dla tych, których Bóg stawia na mojej drodze.

3.Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości”,  który zakończy się on w piątek 25 stycznia świętem nawrócenia św. Pawła.

4.Dzisiejsza kolekta przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie, za złożone ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg Zapłać” z pamięcią w modlitwie.

5.W poniedziałek obchodzić będziemy Dzień Babci,  a we wtorek - Dzień Dziadka.

6.W najbliższy wtorek  przypada 22 dzień miesiąca poświęcony nabożeństwu do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 17.00. Po poświęceniu róż św. Rity  rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwami we wszystkich złożonych intencjach, które można składać przed i w czasie Mszy św. do koszyka oraz wcześniej również  drogą internetową na adres podany na naszej stronie parafialnej. Nabożeństwo kończy błogosławieństwo lourdzkie z Najświętszym Sakramentem.

7.W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z racji kolędy, odprawimy o godz. 16,oo.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek  św. Agnieszki,  w czwartek  św. Franciszka Salezego,  w piątek - nawrócenie Św. Pawła  oraz  w sobotę - Św. Tymoteusza i Tytusa.

9.Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na zewnątrz w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Dziękuję za serdecznie przyjęcia w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  tak jak w zeszłym roku  jest przeznaczona na wykańczanie naszej świątyni  -  na wyłożenie granitowej posadzki prezbiterium.

10.Zachęcamy do lektury nowego  numeru  dwutygodnika : „W Rodzinie” oraz „Pielgrzyma”  i  „Małego Pielgrzyma”.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

Więcej artykułów…