1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. Dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę w minioną niedziele do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję też za  kolektę na budowę kościoła., która wyniosła 4 150 zl. Bóg zapłać za wszystkie ofiary dzięki którym nasza parafia rozwija się także materialnie.

3. Słowo Boże dzisiejszej niedzieli odpowiada nam na pytanie: jaką powinna być prawdziwa miłość w życiu chrześcijanina. Znamy powiedzenie: „Miłość niejedno ma imię”. Czy jednak miłość może być różna? Dla nas jest ona jedna, ponieważ ma tylko jedno źródło w Bogu. Jest ona też jedna, czyli ta sama wobec wszystkich – zarówno bliskich, jak i tych, których nazywamy nieprzyjaciółmi.
Pan Jezus przezwycięża tradycyjne myślenie, które nakazywało nienawidzić nieprzyjaciela. Za takich Izraelici uważali pogan, ponieważ nie wierzyli w Boga i nękali ich ciągłymi najazdami. Dlatego należało stosować do nich zasadę: „Oko za oko”. Pierwsze czytanie pozostaje w tym nurcie, wzywając do szlachetnej postawy wobec „brata”, czyli kogoś ze wspólnoty. Względem obcych nie było takich zobowiązań. Chrystus to odrzuca, nakazując miłować nieprzyjaciół i modlić się za nich.
Modlitwa za nieprzyjaciół jest najdoskonalszym wyrazem miłości, gdyż otwiera drogę do przebaczenia. O własnych siłach nie jesteśmy zdolni do tego, lecz potrzebujemy Bożej łaski. Wzorem takiego przebaczania jest Jezus. On podczas Męki nadstawił drugi policzek, przeszedł z grzesznikiem zamiast tysiąca kroków dwa tysiące (czyli do końca), żołnierzom pozwolił zabrać nie tylko płaszcz, ale także szatę, a na krzyżu modlił się o przebaczenie.Miłość nieprzyjaciół wyrażona przez modlitwę jest trudna. Ewangelia nie jest jednak sztuką łatwego przechodzenia przez życie. W przeciwnym razie nie służyłaby naszemu rozwojowi i zbawieniu. Jezus wzywa nas do doskonałości – podobnie jak I czytanie do świętości, a św. Paweł do mądrości na wzór Bożej doskonałości, której więzią jest miłość. To jest droga, którą ma iść uczeń Chrystusa.

4. W środę 22 lutego przypada w liturgii Kościoła święto katedry św. Piotra Apostoła. To okazja i zaproszenie do modlitwy w intencji Ojca Świętego. Msze święte jak w dni powszednie. Również Nowenna do M.B.N. Pomocy godz.. 17.00.

5. Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, odbędą się w dniach 24-26 lutego w Collegium Marianum w Pelplinie. Zapisy przyjmują Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00 pod numerem tel. 58 683 80 01 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji na stronie: rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

6. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku https://www.mojpit.pl/_caritas-pelplin

7. Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zaprasza potencjalnych kandydatów do kapłaństwa na dni skupienia pod hasłem „Na trzy dni zostań klerykiem”. Odbędą się one w terminie 24-26 marca. Zainteresowanych prosimy o osobisty kontakt z duszpasterzami lub odwiedzenie strony internetowej WSD wsd.pelplin.pl

8. Młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania uczestniczy we Mszy św. o godz. 17.00 w każdą sobotę.

9. Młodzież która pragnie zawrzeć w tym roku sakrament Małżeństwa, a nie ukończyli Kursu Przedmałżeńskiego w ramach katechizacji szkolnej, zapraszam już dzisiaj do kościoła św. Bartłomieja w Tucholi  w dniu 4 marca br. po Mszy św. o godz. 17.00 (sobotę przed I niedzielę Wielkiego Postu).

10. Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W imieniu Ks. Rektora naszego Wyższego Seminarium Duchownego wraz z klerykami serdecznie dziękuję za modlitwy zanoszone w intencji Seminarium tzw. „Mostem Modlitewnym” w minioną niedzielę.  Dziękuję tym parafianom, którzy obecni byli przez cały dzień na modlitwie, tj. na Mszy św., na Koronce Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00,  na nabożeństwie Misyjnym o godz. 17.00 oraz na zawierzeniu Maryjnym na Apelu o godz. 21.00.

3. Dziękuję dzisiaj wszystkim za wspólną modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę naszych  możliwości.

4. We wtorek przypada święto św. św. CyrylaMetodego – patronów Europy,  a zarazem Dzień Modlitwy za Narody Słowiańskie.

5. Również we wtorek, 14 lutego,  przypada wspomnienie św. Walentego, kapłana rzymskiego, który w 269 roku poniósł śmierć męczeńską, gdyż podczas tortur nie chciał się wyrzec Chrystusa. Jest on patronem tych wszystkich,  którzy obdarowują sercem i miłością bliskie sobie osoby.

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W przyszłą sobotę, tj. 18 lutego zapraszam na Mszę św. o godz. 17.00 młodzież III klasy gimnazjum i starszą oraz ich rodziców, jako obowiązkowe przygotowanie do sakramentu Bierzmowania.

8. Rekolekcje „Spotkania Małżeńskie”, poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, odbędą się w dniach 24-26 lutego w Collegium Marianum w Pelplinie. Zapisy przyjmują Iwona i Krzysztof Dolewa w godzinach od 17.00 do 20.00 pod numerem tel. 58 683 80 01 lub e-mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. Więcej informacji na stronie: rodzinydiecezjipelplinskiej.pl

9. Caritas Diecezji Pelplińskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego. Numer KRS 0000252333. Ze strony internetowej Caritas Diecezji Pelplińskiej można pobrać darmowy program do rozliczania podatku https://www.mojpit.pl/_caritas-pelplin

10. Zachęcam do czytania i nabywania prasy katolickiej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Józef Żabiński. Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz  mu dać Panie.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W dzisiejszą niedzielę, 5 lutego,  nasza parafia łączy się duchowo „Mostem Modlitewnym” z WSD w Pelplinie. Klerycy w naszym Seminarium w Pelplinie będą poznawać historię i specyfikę naszej parafii oraz modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Parafia nasza również dzisiaj przez cały dzień,  aż do wieczornego Apelu Maryjnego godz. 21.00 modlić się będzie za kleryków i pracowników naszego Seminarium, a nade wszystko za ks. Biskupa Diecezjalnego i ks. Rektora. Po każdej Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji wszystkich seminarzystów, wykładowców oraz moderatorów naszego Seminarium w Pelplinie. W sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe,  Margaretki i grupy modlitewne o godz. 15.00 na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego; o 17.00 na Nabożeństwo Misyjne oraz o godz. 21.00 na Apel Maryjny. Z tej racji dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Pelplinie.

3. Ewangelia dzisiejsza porównuje chrześcijanina do światła i soli. W promieniach słońca nasze oko nie widzi barw światła. Zauważamy je dopiero wtedy, gdy rozszczepi je bryła pryzmatu. Wówczas stajemy zadziwieni cudem tak bliskim, a bez pryzmatu niedostępnym. Chrześcijanin, który żyje blisko Jezusa Światłości świata, jest jak przezroczysta przestrzeń, która przyjmuje blask Światłości, a co najważniejsze, odbija Jego promienie i przekazuje w bardzo konkretnych i potrzebnych ludzkości barwach.
Izajasz wskazuje na to, że miłosierdzie jest tym pryzmatem, w którym Światłość może odbić się w duszy i postawach osoby oraz promieniować na bliźnich tak, żeby odcisnąć w ich sercach dotyk samego Boga (I czytanie). Światłość stanie się widoczna jak zorza, gdy podzielisz się z człowiekiem głodnym chleba lub miłości czy radości, gdy tułającego się ugościsz w swoim domu i sercu, a przygnębionego pocieszysz i jego duszę nasycisz nadzieją.
Święty Paweł, żyjąc w głębokiej zażyłości z Chrystusem, był promieniem dla ludzkości. Błyszczał mocą Jezusa, a nie własnym słowem i mądrością, dlatego świadectwo Apostoła Narodów miało nieprzeciętną siłę przekonywania i wzbudzania wiary w ludziach (II czytanie).
Tęcza, zorze polarne, romantyczny blask nieba rozświetlonego wschodzącym lub zachodzącym słońcem to fascynujące zjawiska świetlne, które można obserwować codziennie, a jednak każdego dnia ich obraz jest zupełnie wyjątkowy. Również każdy chrześcijanin jest pryzmatem, który odbija i przekazuje promienie Światłości na swój wyjątkowy i niepowtarzalny sposób.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W sobotę, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, a zarazem Światowy Dzień Chorych. Msza św. godz. 17.oo będzie połączona z nabożeństwem dla chorych oraz udzieleniem sakramentu Chorych.

6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

  • w poniedziałek – św. Pawła Miki i Towarzyszy;
  • w piątek – św. Scholastyki.

7. Za tydzień, 2 niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy do miłosierdzia Bożego w intencji budowy świątyni oraz wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Polecajmy ten cel modlitwom i ofiarności na miarę możliwości.

8. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 24-26 lutego 2017 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

9. U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby ludzie przeżywający próby, zwłaszcza ubodzy, uchodźcy i spychani na margines, spotykali się z przyjęciem i znajdowali wsparcie w naszych wspólnotach.

2. W najbliższą niedzielę, 5 lutego,  nasza parafia połączy się duchowo „Mostem Modlitewnym” z WSD w Pelplinie. Klerycy w tym dniu na miejscu w Pelplinie będą poznawać historię i specyfikę naszej parafii oraz modlić się w intencji naszej wspólnoty parafialnej, a my jako parafia również odpowiadamy w tym dniu modlitwą w intencji naszego WSD. Dlatego też w niedzielę po każdej Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w intencji wszystkich seminarzystów, wykładowców oraz moderatorów naszego Seminarium w Pelplinie. W sposób szczególny zapraszam Róże Różańcowe,  Margaretki i Grupy modlitewne o godz. 15.00 na Koronkę  do Miłosierdzia Bożego,  o 17.00 na Nabożeństwo Misyjne oraz na Apel Maryjny o godz. 21.00.

3. W czwartek, 2 lutego,  obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane też świętem Matki Bożej Gromnicznej. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Z tej racji zapraszam wszystkich ze świecami na Mszę św. o godz. 17,oo, a nade wszystko dzieci przygotowujące się do I Komunii św. ze świecami komunijnymi do poświęcenia.  W tym  dniu na zakończenia śpiewu kolęd usłyszymy koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu ZSL i A pod kierownictwem Dariusza Krygowskiego.

4. W piątek, 3 lutego, z okazji liturgicznego wspomnienia Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła udzielę specjalnego błogosławieństwa za jego wstawiennictwem.

5. W sobotę, 4 lutego, kolejna akcja modlitewna PROMIENIE MIŁOSIERDZIA. Zapraszam na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, którą tym razem odmówimy przy Krzyżu Misyjnym w parafii św. Bartłomieja w intencji kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich osób konsekrowanych.

6. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek - modlić się będziemy o powołanie kapłańskie, misyjne i zakonne.
  • pierwszy piątek miesiąca – modlitwa do Serca Pana Jezusa w wynagrodzeniu za grzechy nasze i całego świata  (spowiedź święta od godz. 16,30). Chorych i starszych z posługą sakramentalną odwiedzę w pierwszy piątek miesiąca w godzinach od 10  do 14.
  • · pierwsza sobota miesiąca – modlitwa do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Pelplińskiej zaprasza małżonków na „Spotkania Małżeńskie” poświęcone pielęgnowaniu więzi małżeńskiej, które odbędą się w dniach 24-26 lutego 2017 r. w Collegium Marianum w Pelplinie. Szczegóły na plakacie wywieszonym w kruchcie kościoła.

8. U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2. Trwa tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan.

3. W tym tygodniu przypada wspomnienie: we wtorek – św. Franciszka Salezego; w środę -  święto Nawrócenia Św. Pawła; w czwartek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w piątek – bł. Jerzego Matulewicza; w sobotę – św. Tomasza z Akwinu.

4. W środę o godz. 16.00  zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Borowiackie Towarzystwo Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do biblioteki na otwarcie wystawy telegramów patriotycznych oraz wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i narodowych w  środę, 25 stycznia o godz. 17.00.

6. W gablocie oraz na stronie internetowej parafii przedstawiony został porządek odwiedzin duszpasterskich – kolędy.

7. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam szczególnie nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

8. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2. Dzisiejsza Ewangelia przybliża misję Jana Chrzciciela. Oto człowiek, którego Bóg powołuje do odnowy moralnej Narodu Wybranego i przygotowania go na przyjście Mesjasza. Jan pojawia się jako asceta o wysokich wymaganiach, które stawia najpierw sobie. Przebywa na pustyni; ma ubogie odzienie i bardzo skromny pokarm. Wielkość Jana brała się stąd, że nie był on jak trzcina chwiejąca się na wietrze. Zanim oddał swoje życie jako świadek prawdy, potrafił wskazać swoim uczniom i narodowi Mesjasza: „Oto Branek Boży, który gładzi grzech świata”. On jest Synem Bożym dlatego Jan, nie jest godzien rozwiązać rzemyka u Jego sandałów.
Pierwsza myśl z tej Ewangelii nakierowuje nas na Jana, który w całym swoim życiu i z całego serca czekał na Mesjasza. On był bardzo nastawiony i zainteresowany Mesjaszem. W tej postawie Jana ukazuje się sylwetka poszukiwacza. Jezusa mogą spotkać i rozpoznać tylko te osoby, w których pragnienie spotkania Jezusa jest wielkie i wiedzą, po co tyle wysiłku wkładają w spotkanie z Poszukiwanym. Człowiek wierzący nie może traktować swojej wiary i spotkań z Bogiem, jako jednej z mało istotnej czynności, jako coś mało znaczącego.

3. Serdecznie dziękuję za modlitwę w intencji szczęśliwej budowy naszego kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Dziękuję również za kolektę budowlaną w minioną niedzielę podczas której zebraliśmy 4  191 zl oraz przelewy na konto na sumę 1830 zł ( razem 6 021 zł).

4. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

5. Dziękuje również za serdeczne przyjęcie na kolędzie oraz składane ofiary,  które w całości przeznaczone są na budowę kościoła.

6. W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,oo.

7. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

8. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: wtorek - św. Antoniego, opata, w czwartek – św. Józefa Sebastiana Pelczara oraz  w sobotę – św. Agnieszki.

9. W sobotę, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a 22 stycznia - Dzień Dziadka. Polecajmy ich w tych dniach naszej modlitwie.

10. W dzisiejszą niedzielę zapraszam do TOK-u na godz. 16.00 na  koncert kolęd, gdzie wystąpi również nasz zespół ANIOŁKI.

11. Natomiast we wtorek, 17 stycznia, o godz. 17.00 również w TOK-u  uczniowie Gimnazjum nr 1 w Tucholi zapraszają na koncert świąteczny "Z wysokiego nieba…”.

12. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam szczególnie nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

13. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

 

 

 

 

1. W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

2. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składam serdeczne Bóg zapłać za modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny o łaskę szczęśliwej budowy kościoła  oraz w intencji wszystkich ofiarodawców na jej budowę. Również serdecznie dziękuję za złożoną  dzisiaj ofiarę na budowę naszej świątyni.

3. Przeżywana dziś w Kościele niedziela Chrztu Pańskiego kieruje naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Ewangelia przenosi nas dzisiaj na spotkanie z Jezusem nad rzeką Jordan, a nam w dniu dzisiejszym sugeruje pytanie: czy dzisiaj można też spotkać Jezusa ? Czasem słyszy się zdanie, które ktoś wypowiada z przejęciem: „Spotkałem Jezusa!”. Jak to? Gdzie? Okazuje się, że chodzi o przełomowy moment w życiu człowieka, który nazywamy nawróceniem. Czy nawrócenie to spotkanie Jezusa?
Co oznacza samo słowo „nawrócenie”? Powrót, zawrócenie z błędnej drogi na drogę prawidłową. Tą Drogą jest Jezus Chrystus, który sam o sobie powiedział: „Ja jestem drogą i prawdą, i życiem”.  Nawrócenie to powrót do Jezusa Chrystusa. On sam pokazał nam, jak to uczynić, od czego zacząć. Gdy Jan Chrzciciel nad Jordanem obmywał wodą nawracających się do Boga, przyszedł Jezus. I stało się coś, co przekracza ludzkie rozumowanie. Tam, w tym miejscu, objawił się Bóg w Trójcy Jedyny: Ojciec i Syn, i Duch Święty. To objawienie Bożej tajemnicy zapowiedziało nasz chrzest święty.
Pewnego dnia każdego z nas polano trzykrotnie wodą, wzywając Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Jezus wkroczył w nasze życie. Naprawdę wtedy Go spotkaliśmy! A On przyjął nas na zawsze. Należymy do Jezusa. Wtedy właśnie rozpoczęła się nasza droga. Jedyna Prawidłowa Droga. Teraz kroczymy po niej, ale też często z niej schodzimy. Gubimy się, błądzimy. Wtedy trzeba wracać, czyli się nawracać. Jezus cierpliwie czeka na nas. Tak jak pisze prorok Izajasz: „Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a jego pouczenia oczekują wyspy” . Jezus nie tylko czeka na nas, On nas uczy. To nauka o Bożym miłosierdziu, które „nie ma względu na osoby”. Wracając do Jezusa, odkrywamy moc tego miłosierdzia.

4. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność.

5. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy po Mszy św. o godz. 16,oo.

6. Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Dziękuję za serdecznie przyjęcie w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  tak jak w zeszłym roku,  jest przeznaczona na budowę kościoła – na wykonanie sklepienia z ociepleniem.  Za wszystko składam z serca „Bóg zapłać”.

7. W czasie trwania kolęd Biuro Parafialne czynne jest tylko po Mszy św. wieczornej w dni powszednie.

8. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

10. Plan kolęd został wywieszony na tablicy ogłoszeń na zewnątrz i w kościele  oraz na stronie internetowej parafii.

2 stycznia poniedziałek

ul. Sokolnicza  i ul.  Hallera

3 stycznia wtorek

ul. Żwirowa i  ul. Tucholczyka

4 stycznia środa

ul. Mysliwska i ul. Św. Huberta

5 stycznia   czwartek

Dom Komunalny,  ul. Świecka i  ul. Krucza

6 stycznia   piątek

Objawienie Pańskie

ul. Borowiacka i  ul. Parkowa

7 stycznia   sobota

Nad Brdą

8 stycznia   niedziela

ul. Bractwa Kurkowego

9 stycznia     poniedziałek

ul. Gajowa  i ul. Hejnałowa

10 stycznia     wtorek

ul. Jastrzębia i  ul. Orla

11 stycznia    środa

ul. Wrzosowa  (numery parzyste)

12 stycznia   czwartek

ul. Sambora

13 stycznia     piątek

Kolęda dekanalna księży

ul. Obrońców Polskości

14 stycznia    sobota

ul. ks. St.  Kujota i  ul. J. Pruszcza

15 stycznia   niedziela

ul. Strzelecka

16 stycznia     poniedziałek

ul. Kniejowa  (numery nieparzyste) i  ul. Świecka (lewa strona) do p. Figel

17  stycznia     wtorek

ul. Pokoju Toruńskiego, Wydmowa i Piszczek

18 stycznia    środa

ul. Sarnia

19 stycznia    czwartek

Biała Cegielnia i  ul. Łowiecka

20 stycznia     piątek

ul. Wrzosowa  (numery nieparzyste)

21 stycznia    sobota

ul. Kniejowa (numery parzyste)

22 stycznia niedziela

al. 700lecia

23 stycznia    poniedziałek

Międzylesie,  ul. Transportowa,  ul. Uslugowa i  ul. Przemyslowa

24 stycznia      wtorek

Osada leśna , Świt,   Żółwiniec i oraz domy przed i za  Brdą

25 stycznia   środa

ul. Wojska Polskiego oraz kolęda dodatkowa na życzenie.

 

 

 

 

 

 

Więcej artykułów…