DIECEZJALNE    FORUM    DUSZPASTERSKIE

„U   ŹRÓDŁA    ŁASKI”

Wydział Duszpasterski Kurii Pelplińskiej zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które będzie zwieńczone spotkaniem diecezjalnym 22 maja br. w bazylice katedralnej w Pelplinie.
Jego celem jest zjednoczenie na modlitwie o odnowienie i pogłębienie wiary wszystkich diecezjan oraz podjęcie współpracy z Duchem Świętym w dawaniu świadectwa
i apostolstwie w parafii. Warto rozpocząć modlitwę w tej intencji już w czasie procesji fatimskich w parafiach 13 maja (modlitwa w załączniku nr 1).

Od 14 maja rozpocznie się nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl   codziennie o godz. 20.00 z dziewięciu parafii naszej diecezji. Księża proboszczowie proszeni są o włączenie całej wspólnoty parafialnej w modlitwę o odnowę diecezji poprzez dodanie tej intencji w ramach nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, odmawianej w parafiach.

Transmisja w sobotę, 22 maja br., rozpocznie się o godz. 14.00 na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Diecezjalnego Radia Głos. Księża proboszczowie proszeni są o przekazanie informacji i zaproszenia do udziału w transmisji wydarzeń wspólnotom
i wszystkim parafianom podczas ogłoszeń w najbliższe dwie niedziele: 9 i 16 maja 2021 r.

NOWENNA DO DUCHA ŚWIĘTEGO 2021

PLAN WYDARZENIA

13 maja 2021 – procesje fatimskie w parafiach

14-22 maja 2021 – Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego:

-            dzień I: piątek, 14 maja, Sierakowice, św. Marcina

-            dzień II: sobota, 15 maja, Białogóra, dom rekolekcyjno-wypoczynkowy

-            dzień III: niedziela, 16 maja, Bytów, św. Katarzyny

-            dzień IV: poniedziałek, 17 maja, Chojnice, NMP Królowej Polski

-            dzień V: wtorek, 18 maja, Tuchola, Bożego Ciała

-            dzień VI: środa, 19 maja, Drzycim, MB Pocieszenia

-            dzień VII: czwartek, 20 maja, Piaseczno, Narodzenia NMP

-            dzień VIII: piątek, 21 maja, Tczew, NMP Matki Kościoła

-            dzień IX: sobota, 22 maja, Wigilia Zesłania Ducha Świętego, Pelplin

Program uroczystości Zesłania Ducha Świętego, 22 maja, Pelplin, Katedra:

-            14.00     Nowenna do Ducha Świętego

Konferencja Eucharystia sercem życia Kościoła – w sercu Jezusa,

Maryi i Józefa - ks. bp A. Okroj

-            15.00     Praca w grupach

• Serce Jezusa,
  • Serce Maryi,
  • Serce Józefa,
  • Serce Rodziny

-            16.15     Podsumowanie pracy w grupach

-            17.00     Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bp. Ryszarda Kasyny

Procesje fatimskie w parafiach, czwartek, 13 maja 2021

Wprowadzenie na rozpoczęcie procesji

Dzień przed rozpoczęciem Nowenny przed Zesłaniem Dycha Świetnego,  w czasie procesji fatimskiej, będziemy się modlić o odnowę naszej diecezji.

Hymn do Ducha Świętego

Procesja

W parafii – według zwyczajowego planu.

Modlitwa na zakończenie procesji

Matko Chrystusa, Matko Pana naszego! Oddajemy się Tobie z taką ufnością i pokorą, z jaką uczynił to sam Bóg. Wraz z Tobą pragniemy Mu odpowiedzieć na Jego miłość do człowieka. Ucz nas codziennego, konkretnego przylgnięcia do zbawczego planu Twego Syna i zjednocz nas z Nim.

Ojcze Niebieski, Ty w Maryi starłeś szatana i utworzyłeś nowego człowieka, aby zwyciężał zło mocą Niepokalanego Poczęcia. Niech Ono zatryumfuje nad światem, niech ogarnie każde serce, aby umiało zawierzyć Bogu, jak Mu zawierzyła Maryja.

Święta Boża Rodzicielko, Królowo Polski i Matko Kościoła! Pragniemy w Twym Niepokalanym Sercu zamknąć całą wspólnotę diecezjalną oraz naszych duszpasterzy. Strzeż ich świętości i każdego dnia oddawaj swemu Synowi, jak oddałaś Mu własne życie i macierzyńską miłość!

Oblubienico Ducha Świętego i Matko Miłosierdzia, módl się za nami