1.Dzisiaj przypada  III Niedzielę Wielkanocna.  Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu.

2.Dzieci przygotowujące się do I komunii św. zapraszam w każdą  niedzielę na godz. 11.30 do kościoła oraz  na przygotowanie formacyjne  w czwartek  na godz. 16.00.

3.Młodzież do Bierzmowania,  która ma otrzymać ten sakrament 31 maja br. zapraszam w każdą sobotę obowiązkowo na bliższe przygotowanie na Mszę św. o godz. 18.00  z nauką.

4.Od poniedziałku do środy przypadają modlitwy o dobre urodzaje. W tych dniach przed Mszą św. odbędą się modlitwy przy figurze M. B.  Niepokalanego poczęcia .

5.Nabożeństwa majowe w naszej parafii  codziennie  o godz. 18.00 . Zapraszamy do wspólnej modlitwy majowej dzieci, młodzież i dorosłych, a zarazem  zachęcam do tradycyjnej modlitwy przy figurach i krzyżach,  które znajdują się na terenie naszej parafii.  Po  Majowym  Msza św. recytowana.

6.W środę przypada uroczystość patrona Polski, św. Stanisława, biskupa i męczennika.

7.W przyszłą niedzielę – 2 miesiąca – modlić się będziemy o szczęśliwą budowę  naszego kościoła do miłosierdzia Bożego oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Kolekta  z tej  niedzieli przeznaczona jest na budowę kościoła ,  za którą składam  serdeczne Bóg zapłać.

8.Zapraszamy młodzież do Lednicy na spotkanie młodzieży, które odbędzie się 1 czerwca 2019 r. Wyjazd dekanalny nastąpi spod parafii św. Bartłomieja w Tucholi (ul. W. Witosa 3) 1 czerwca 2019 r. o godz. 6.00, powrót 2 czerwca około godz. 4.00. Koszt wyjazdu to 70 zł.
Zapisy na wyjazd na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce Lednica 2019 - XXIII Spotkanie Młodych lub pod nr tel.: 601166196.

9.Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zapraszam do modlitwy o dary Ducha Świętego w czasie nabożeństw majowych.

10.U ministrantów przy wyjściu z kościoła można nabyć mowy numer  „Pielgrzyma” ,  „W Rodzinie” oraz inne czasopisma o treści misyjnej.

11.Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie  składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)