1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

2.W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca dziękuję za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również,  za którą Składam  też serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę przeznaczona na dalsze prace  budowlane.

3.Kolekta z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na utrzymanie WSD w Pelplinie. Przed kościołem odbędzie się zbiórka do puszek „Ad gentes”, jako pomoc misjonarzom pracującym na wszystkich kontynentach. W tym dniu pamiętajmy też w naszych modlitwach w intencji misji i misjonarzy.

4.W dzisiejszą  I Niedzielę Wielkiego Postu liturgia słowa Bożego stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. To czas intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia i dar pokoju dla wszystkich ludzi.

5.W środę (13 marca) przypada 6. rocznica wyboru papieża FRANCISZKA (2013), którego Bóg niech zachowa w najdłuższe lata! W tym dniu zapraszam tez na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6.Dzisiaj rozpoczyna się w parafii Bożego Ciała na plebanii ok. godz. 16.40 skrócony kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego.

7.Caritas Diecezji Pelplińskiej zachęca, aby rodziny i parafie zaangażowały się w akcję „Skarbonka miłosierdzia”. Skarbonka Caritas będą dostarczone dorodzin przez dzieci szkolne na religii w szkole, jako dar skarbonki rodzinnej dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia materialnego. Dar skarbonek przyniesiemy do kościoła w Wielką Sobotę  ( w czasie święcenia pokarmów).

8.Parafia św. Bartłomieja w Tucholi zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Dziemian do Wiela, która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r.  Zapisy w biurze parafii św. Bartłomieja w Tucholi lub przez formularz internetowy na stronie www.parafiabartlomiej.pl w zakładce EDK 2019, gdzie podane są także szczegóły dotyczące tras i tego jak przygotować się na to wydarzenie.

9.W każdy piątek w okresie Wielkiego Postu zapraszam na wspólną Drogę Krzyżową o godz. 17.00 całą rodzinę parafialną. A przede wszystkim dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i młodzież do Bierzmowania.

10.W niedziele zapraszam na Gorzkie Żale o godz. 16.00 z rozważaniem kazań pasyjnych. Bezpośrednio po tym nabożeństwie Msza św. recytowana.
Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

11.Od najbliższego piątku, 15 marca, zapraszam na spotkania formacyjne po Mszy św. młodzież, która w tym roku ma otrzymać sakrament Bierzmowania.

12.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

13.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)