1.W marcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za wspólnoty chrześcijańskie, szczególnie te prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa, a ich prawa były respektowane.

2.W dzisiejszą niedzielę pod hasłem: „Młodzi, trzeźwi i wolni” rozpoczyna się 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który będzie trwał do 9 marca.

3.W poniedziałek, 4 marca, w liturgii czcimy św. Kazimierza polskiego królewicza. Z tej racji Msza św. wieczorna o godz. 17.00 zostanie odprawiona w intencji śp. ks. kanonika Kazimierz Janiszewskiego,  który brał udział wtworzeniu naszej parafii  w Rudzkim Moście.

4. W najbliższą środę, 6 marca,  przypada Środa Popielcowa. Msze św. z błogosławieństwem popiołu i posypaniem naszych głów w kościele o godz. 16.00  i  17.00. W tym dniu obowiązuje ścisły post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5.W czwartek (7 marca) przypada  I czwartek miesiąca.  Modlić się będziemy o dobre i liczne powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego i zakonnego.

6.Ponieważ w I piątek miesiąca nie przyszła do kościoła młodzież do Bierzmowania  oraz dzieci do I Komunii św. dlatego zapraszam  w najbliższy I czwartek, który jest  I Czwartkiem miesiąca, te dzieci i tą młodzież  do spowiedzi  I - piątkowej z indeksami i dzienniczkami do obowiązkowych wpisów. .

7.W  najbliższy  piątek rozpoczniemy rozważania Drogi Krzyżowej, która, jak co roku, będzie wspólna dla wszystkich w naszym kościele  o godz. 17.00 (rozważania będą prowadzić dzieci, młodzież i dorośli z poszczególnych grup stanowych w naszej parafii).Obowiązkowo biorą udział dzici do I Komunii św. oraz młodzież do Bierzmowania.

8.Gorzkie Żale z rozważaniami pasyjnymi rozpoczniemy za tydzień w I Niedzielę Wielkiego Postu z o godz. 16.00 ( po Gorzkich Żalach Msza św.)Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej można uzyskać odpust zupełny.

9.W sobotę (9 marca) przypada Dzień skupienia kapłanów.
O godz. 11.00 w Bazylice katedralnej Nabożeństwo pokutne dla kapłanów diecezji pelplińskiej pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.

10.W przyszłą niedzielę, I niedzielę Wielkiego Postu, rozpocznie się Kurs przedmałżeński dla dekanatu tucholskiego w parafii Bożego Ciała w Tucholi. Spotkania ok. 16.40 (po „Gorzkich Żalach”) w każdą niedzielę Wielkiego Postu na plebanii przy Świeckiej 24 w Tucholi. Pierwsze spotkanie w niedzielę 10 marca. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy nie ukończyli kursu przedmałżeńskiego, a planują  zawarcie sakramentu małżeństwa.

11.Za tydzień, w 2 niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła.

12.Rekolekcje wielkopostne,  jak każdego roku rozpoczniemy w V Niedzielę Wielkiego Postu,  tj. 7 kwietnia,  a zakończymy w środę, 10 kwietnia,  uroczystym  poświęceniem  nowych stacji Drogi Krzyżowej.

13.Zachęcam do lektury nowego numeru dwutygodnika „W Rodzinie” i „Pielgrzyma” oraz innych czasopism,  które można nabywać u ministrantów.

14,Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam serdeczne życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności – „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)