1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: „o wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.

2.W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca dziękuję za wspólną modlitwę o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również,  za którą Składam  też serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę przeznaczona na dalsze prace  budowlane  kościoła.

3.Ewangelia dzisiejszej niedzieli wskazuje nam na takie  sytuacje w naszym życiu, w których Bóg pozwala człowiekowi doświadczyć czegoś ze swej wspaniałości i świętości. Rozpoznajemy wówczas swoją małość i grzeszność i gotowi jesteśmy w bojaźni zawołać wraz z Izajaszem: Biada mi!, lub wraz z Piotrem: Odejdź ode mnie, Panie!. Ale ta bojaźń jest jednocześnie pełna zachwytu. Wielkość Boga zdumiewa, ale nie niszczy człowieka. Piotr wprawdzie zawołał odruchowo: Odejdź!, ale jego serce z całą pewnością mówiło coś dokładnie przeciwnego. Objawiając nam swoją świętość i wspaniałość, Bóg chce nas pociągnąć ku sobie i uczynić swoimi świadkami wobec ludzi.

4.Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie rodziców dzieci naszej scholi na plebanii. Natomiast za tydzień dnia 17 lutego spotkanie po Mszy św. o godz. 11.30 wszystkich dzieci i rodziców,  którzy mają być w tym roku przyjęci do I Komunii św.

5.Jutro, 11 lutego przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Jest to też Światowy Dzień Chorego. Tego dnia podczas Mszy świętej o godz. 17.00  szczególnie będziemy modlić się za chorych i tych wszystkich którzy ich wspierają i opiekują się nimi. Podczas Mszy świętej odprawimy obrzęd błogosławieństwa chorych z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Serdecznie proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła.

6.W środę, 13 dnia miesiąca, zapraszam o godz. 17.00 na nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w połączenia z Różańcem do M.B. Fatimskiej.

7.W czwartek przypada wspomnienie Cyryla i Metodego - patronów Europy oraz w piątek wspomnienie bł. Michała Sopoćkę, kapłana, (m.in. był spowiednikiem i kierownikiem duchowym św. siostry Faustyny Kowalskiej).

8.W Sobotę 16 lutego o godz. 17.00 zapraszam obowiązkowo na Mszę św. i spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i z Gimnazjum oraz wszystkich  starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani.

9.Otrzymaliśmy wczoraj transport stacji Drogi Krzyżowej.  W najbliższym czasie  zostaną  wykonane obelkowania  do każdej stacji. Ponieważ nie zgłosiła się ofiarodawczyni jeszcze jednej stacji zapraszam rodzinę,  która zgłaszała chęć zakupienia  stacji  Drogi Krzyżowej.

10.W dzisiejszym numerze Biuletynu Parafialnego zamieszczamy sprawozdanie z życia sakramentalnego naszej parafii za rok 2018 w porównaniu z latami poprzednimi.

11.U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)