1.W lutym łączymy się z Papieżem w modlitwie: „o wielkoduszne przyjmowanie ofiar handlu ludźmi i przymusowej prostytucji oraz wszelkiej innej przemocy”.

2.Dziś wspominamy św. Błażeja z tej racji po każdej Mszy Świętej błogosławieństwo świec i chorych na gardło.

3.Słyszy się niekiedy zdanie, że „tam, gdzie kończą się ludzkie możliwości, tam zaczyna się wiara”. To zdanie, niewątpliwie jest zgodne z dzisiejszą Ewangelią, ale to nie tylko wiara jest źródłem siły, a miłość, do której wiara nas prowadzi.
Widząc osobę heroicznie poświęconą pielęgnacji kogoś ciężko chorego pytamy niekiedy „skąd ona/on ma tyle siły?” Ale nie gorliwość i zapał, które fascynują, tylko wytrwałość, która wzrusza są dowodem prawdziwej siły.
Niezwyciężoną warownią i murem ze stali są ci, którzy miłują wbrew okolicznościom. Najpełniej i najprawdziwiej pokazują Pana Boga, ci, którzy umieją wytrwać w przeciwnościach, bo nie z własnej siły czerpią, tylko z siły Miłości. Pan Jezus nie przestał kochać tych, którzy Go osądzili i ukrzyżowali, czyli umiał dobrze życzyć tym, którzy Go niesprawiedliwie krzywdzili.
Oczywiście, w miłości jest wiele chwil radosnych, wywołujących poczucie szczęścia, ale nie takie chwile przekonują miłości. Właśnie wtedy miłość przekracza możliwości człowieka, gdy jest niezłomna, gdy ktoś szuka dobra osoby, która pobłądziła, osoby, która świadomie wybiera zło. Taka miłość przekracza możliwości człowieka, ale… jest dla nas dostępna, bo taka właśnie miłość „nie do zdarcia” jest darem Pana Boga.  
Warto posłuchać Kościoła, który pokazuje nam osoby żyjące taką miłością, warto poznawać postacie świętych i błogosławionych, bo są czytelnym znakiem Miłości danej przez Stwórcę i Zbawiciela.
Ten, kto taki dar rozpozna i przyjmie zawsze przejdzie bezpiecznie pośród nieprzyjaciół, jak Pan Jezus w dzisiejszej ewangelii. O ten dar trzeba się modlić. Codziennie.

4.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Nabożeństwa eucharystyczne z  modlitwą  o powołania kapłańskie i zakonne po Mszy świętej o godz. 17.  Od godz. 16.30 zapraszam  do spowiedzi tegorocznych kandydatów do bierzmowania.

5.W Sobotę 16 lutego o godz. 17.00 zapraszam obowiązkowo na Mszę św. i spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i z Gimnazjum oraz wszystkich  starszych, którzy nie byli jeszcze bierzmowani.

8.Za tydzień w poniedziałek 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Zapraszam wszystkich chorych i starszych wiekiem na Mszę św. z udzielaeniem Sakramentu Chorych o godz. 17.00. Serdecznie proszę o pomoc w przywiezieniu chorych i starszych do kościoła.

9.Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, zapraszam do wspólnej modlitwy o szczęśliwą budowę naszego kościoła, jak również w intencji wszystkich darczyńców o ofiarodawców. Również kolekta przeznaczona jest na dalsze prace budowlane naszej świątyni,  za którą składam serdeczne „Bóg zapłać”.

10.Osoby,  które zadeklarowały się na zakupienie stacji Drogi Krzyżowej proszę serdecznie o dokonanie wpłaty lub zgłoszenie rezygnacji z jej zakupienia so końca tygodnia, ponieważ z tydzień mamy odebrać gotowe stacje.

11.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
we wtorek – 05.02.2019r. św. Agaty oraz w środę – 06.02.2019r., Świętych Pawła Miki i Tow., męczenników z Japonii.

12.U ministrantów można zakupić nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności . „Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)