1.Obchodzimy dzisiaj w kościele święto Chrztu Pańskiego, które  przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego.

2.Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. I choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego,  do święta Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu  wystąpi w naszej parafii zespół młodzieżowy ze szkoły ZSL i A pod kierownictwem Dariusza Krygowskiego,  na którego występ zapraszam o godz. 17. 00 w dużym kościele.

3.W dzisiejszą niedzielę serdecznie dziękuję za modlitwy za przyczyną św. Faustyny do Bożego miłosierdzia w intencji budowy kościoła  oraz wszystkich  ofiarodawców oraz darczyńców naszej świątyni. Dziękuję też za  kolektę z dzisiejszej  niedzieli na budowę i wykańczanie naszej świątyni.

4.Opisane w dzisiejszej Ewangelii wydarzenie nad Jordanem poprzedza cały okres działalności publicznej Syna Bożego, który przyjął postać człowieka. On dopiero potem „przyniesie prawo”, dopiero potem „otworzy oczy niewidomym”. Święty Jan skorzystał z używanego wówczas znaku chrztu – obmycie w wodzie jest czytelnym symbolem pragnienia, by pozostawić za sobą zło, by obmyć się i zacząć od nowa. Tamten chrzest nie czynił nikogo dzieckiem Pana Boga, nie włączał do społeczności Kościoła.
Czemu zatem Jezus przyszedł do swego krewnego, który wzywał do nawrócenia i pokuty, skoro ani nawrócenia, ani pokuty nie potrzebował?
Chciał świadomie, publicznie stanąć obok tych, dla których przyszedł. Pokazał wszystkim, jak bardzo chce być blisko człowieka, który już raz (a może i wiele razy) zlekceważył Miłość Stwórcy. Chrzest w Jordanie to deklaracja Jezusa z Nazaretu – ogłasza, że nie brzydzi się grzesznikiem, że staje obok tych, co się zagubili, co powinni żałować, obok tych, którzy nie umieją kochać. Pan Jezus chce stanąć na czele wszystkich, którzy uwierzą w Boga pochylającego się nad człowiekiem.

5.Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie od 18 do 25 stycznia.

6.W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą z uwagi na kolędy, odprawimy o godz. 16,oo.

7.W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.

8.W tym tygodniu przypadają wspomnienia : 17 I – św. Antoni - opata, egipski pustelnika oraz 19 I – św. Józef Sebastian Pelczar - biskupa przemyski, założyciela Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

9.Wszystkich,  którzy zapisali się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej zapraszam na spotkanie organizacyjne do małego kościoła w najbliższy czwartek, 17 stycznia br., na godzinę  20.00.

10.Trwają  odwiedziny  duszpasterska zwana „kolędą”. Plan kolęd jest podany na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła, na zewnątrz w gablocie oraz na stronie internetowej parafii. Dziękuję za serdecznie przyjęcia w każdym domu oraz za złożoną ofiarę, która  tak jak w zeszłym roku  jest przeznaczona na wykańczanie naszej świątyni  -  na wyłożenie granitowej posadzki prezbiterium.

11.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej: polecam Pielgrzyma dla dorosłych,  Małego Pielgrzyma dla dzieci, W Rodzinie, Wzrastanie, List naszej Pani oraz  inne czasopisma o tematyce misyjnej.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych ora z wszelkiej pomyślności. -„Szczęść Boże”.

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)