1.W styczniu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.

2.Dziś przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w tradycji polskiej świętem Trzech Króli, kiedy to poświęca się kredę i kadzidło. Tą właśnie kredą, zgodnie z pradawnym zwyczajem, kreślimy na drzwiach naszych domów i mieszkań pierwsze litery imion Trzech Mędrców: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Ten znak (C + M + B 2019) oznacza również prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: „Christus mantionem benedicat” i stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary.
Świętych Mędrców uważamy za ojców naszej wiary i śpiewamy na ich cześć najpiękniejsze kolędy.

3.Zapraszam dzisiaj do udziału w 2 Orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się o godzinie 13.00 przy kościele św. Bartłomieja Apostoła. Nasza parafia ubiera się w kolor zielony. Podczas Orszaku odbędzie się zbiórka do puszek na rozwój scholi działających przy tucholskich parafiach.

4.Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Kolędy w dni powszednie od godz. 16, oo /  soboty i niedziele  od  godz.  15,oo (Szczegółowy plan kolęd został wywieszony w  przedsionku  oraz na tablicy  ogłoszeń).

Serdecznie dziękuję za wszystkie ofiary składane w czasie kolęd.  W tym roku są przeznaczone na założenie  mediów głównej kondygnacji plebani oraz położenie tynków i wylanie posadzki.

5.W okresie kolędowym zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,oo.

6.W przyszłą niedzielę  przypada święto Chrztu Pańskiego. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 10.00 wystąpi  chór  z  Raciąża  z kon certem  kolęd  i pastorałek.

7.Również w przyszłą niedzielę przypada  2  niedziela miesiąca. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji szczęśliwej budowy naszej świątyni oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców.  Kolekta z tego dnia jest przeznaczona jest na  budowę kościoła.

8.Zachęcam do nabywania prasy katolickiej u ministrantów przed kościołem. Polecam nowy numer Pielgrzyma oraz inne czasopisma misyjne i młodzieżowe.

9.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności -„Szczęść Boże”

ks.Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)