1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.

2. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na nasze Seminarium Duchowne w Pelplinie. Za  składane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Składam również serdeczne Bóg zapłać  za kolektę  z minionej niedzieli  na budowę kościoła  na sumę  2947 zł.

3.W najbliższy wtorek -  20 listopada – nasza parafia została wybrana do modlitwy diecezjalnej o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i zakonnej w naszych rodzinach, również w domach,  a nade wszystko w kościele. Rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 9.00 w małym kościele,  której przewodniczyć będą Róże Różańcowe. Następnie spotkamy się na koronce do Miłosierdzia Bożego, której przewodniczyć będą również Róże Różańcowe.  O godz.  17.00  zapraszam na wspólną Mszę św.  z udziałem Grupy modlitewnej.  Nasze diecezjalne czuwanie modlitewne zakończymy Apelem Maryjnym o godz. 21.00.

4.W czwartek przypada 22 dzień listopada,  w którym zapraszam na nabożeństwo do św. Rity z poświeceniem róż św. Rity o godz. 17.00 w dużym kościele.

5. Również w  czwartek, 22 listopada br., przypada wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej  i śpiewu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o organiście p, Stanisławie oraz p. Marzenie, która prowadzi naszą  scholę  „Aniołki”.  Z racji święta patronki  zapraszam w przyszłą niedzielę na krótki  koncert na Mszy św. dla dzieci o godz. 11.30.

6. Przyszła niedziela jest ostatnią w starym roku kościelnym.  Jest to również uroczystość Chrystusa Króla. Za dwa tygodnie rozpocznie się już Adwent,  a zarazem nowy Rok Kościelny.

7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodzież męską do udziału w weekendowym skupieniu „Czego pragniesz?” w dniach od 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. Ta forma skupienia ma służyć młodym pomocą w rozeznaniu drogi życiowej. Udział w weekendowym skupieniu jest bezpłatny.

8. Dziękuję 7 rodzinom,  które złożyły ofiary na zakup stacji Drogi Krzyżowej. Rodziny,  które mogłyby  jeszcze wesprzeć zakup pozostałych stacji serdecznie zapraszam.

9. Mamy już kilkanaście zgłoszeń na  pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Osoby zgłaszające się proszę o wpłacanie pierwszej sumy z końcem miesiąca listopada.

10. W związku z tragedią  spowodowaną pożarem w naszej parafii u p. Drewczyńskich  pragniemy udzielić wsparcia materialnego poszkodowanej rodzinie przez zbiórkę przed naszym kościołem ,  którą zbierać będą woluntariusze z naszej szkoły nr 5 po każdej Mszy  św. w tą i przyszłą niedzielę.

11. Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)