1. W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.
 2. Dzisiejsze święto stulecia odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny skłania nas do wyrażenia wielkiego dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad Polską i jednocześnie do dalszej wytrwałej modlitwy za Ojczyznę.  Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszamy dzisiaj wszystkich mieszkańców Tucholi na Mszę św. wspólną do kościoła Bożego Ciała  o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10. obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 4. Jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, dziękuję za dzisiejszą modlitwę do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie naszego  kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę przeznaczoną na budową kościoła.
 5. 5. We wtorek (13 listopada) zapraszam na nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 17.00.
 6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem.

• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), księżna, która zostawszy wdową, wyrzekła się bogactw i przyjęła regułę trzeciego zakonu franciszkańskiego, opiekunka ubogich.

 1. 7. W sobotę (17 listopada) zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania na Mszę św. o godz. 17.00  oraz spotkanie po Mszy św. (klasy III Gimnazjum oraz VIII i VII ).
 2. W przyszłą niedzielę kolekta na Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie. Bóg zapłać za składane ofiary.
 3. W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.
 4. Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Z racji wcześniejszej rezerwacji  lotu proszę o wcześniejsze zgłoszenia.
 5. Jutro Msza św. rano o gdz. 9.00  z racji  popołudniowego wyjazdu  ze scholą.
 6. Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.
 7. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)