1.W listopadzie łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem.

2.Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o zmarłych. Modlimy się w ich intencjach odczytując wypominki w dni powszednie na Mszy św. o godz. 17.00 (wyjątkowo w poniedziałek i środę z  racji wizytacji ks. Biskupa Msze św. będą o godz. 16.00).

3.Do 8 listopada (przez oktawę Dnia Zadusznego) można uzyskać odpust zupełny na odpowiednich warunkach:
Komunia św., nawiedzenie cmentarza, modlitwa za dusze zmarłych.

4.W piątek  9 listopada przypada święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej w Rzymie, która jest nazywana matką wszystkich kościołów.

5.W niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległościMsza św. w intencji naszej Ojczyzny zostanie odprawiona o godz. 15.00 w kościele p.w. Bożego Ciała. Również w niedzielę , 11 listopada, w liturgii wspominamy św. Marcina z Tours, patrona parafii w Gostycynie,  gdzie  suma odpustowa ku czci św. Marcina zostanie odprawiona o godz. 11.30.

6. Również w naszej parafii już w sobotę rozpoczniemy modlitewne czuwanie w intencji Ojczyzny połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy św. wigilijnej o godz. 17.00.

7.Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest również na  budową kościoła.

8.W Biurze Parafialnym, w godzinach urzędowania można zamawiać, a także rezerwować intencje mszalne na rok 2019.

9.Parafia nasza organizuje Pielgrzymkę do Ziemi Świętej „Śladami Chrystusa” w przyszłym roku  od 5 do 12 października 2019 r. w cenie3400 zł + 70 USD. Z racji wcześniejszej rezerwacji  lotu proszę o wcześniejsze zgłoszenia.

10.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma”,  „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

 

Zaproszenie Biskupa Pelplińskiego na Mszę św. w intencji Ojczyzny do Pelplina

Przewielebni Bracia Kapłani, Drodzy Siostry i Bracia.

Dnia 11 listopada 1918 r. pod Paryżem podpisano rozejm kończący I wojnę światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Dzięki Bożej Opatrzności oraz modlitwie i walce naszych przodków, po 123 latach niewoli Ojczyzna nasza odzyskała niepodległość. W obchody 100-lecia           tego wiekopomnego wydarzenia wpisuje się wspólna modlitwa i pełen wdzięczności    śpiew hymnu „Te Deum laudamus”. Zapraszam zatem wszystkich, którzy tylko       mogą, w niedzielę 11 listopada br. o godz. 10.00 do bazyliki katedralnej w Pelplinie     na Mszę Świętą, którą będę celebrował w intencji Polski    i Polaków, jako    dziękczynienie za odzyskanie niepodległości oraz o Boże     błogosławieństwo w      służbie wspólnego dobra.

Na wspólne świętowanie wolności, już dzisiaj z serca błogosławię.

+ Ryszard Kasyna (Biskup Pelpliński)

 

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)