1.W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2.Rozpoczęliśmy miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek przewodniczą dzieci, we wtorek i piątki Róże Różańcowe oraz młodzież do Bierzmowania w soboty.

3.W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem „Pełni Ducha i posłani”. Zachęcamy, aby wspierać duchowo i materialnie misjonarzy oraz modlić się o nowe powołania misyjne

4.Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na misje katolickie „Bóg zapłać" za ofiary.

5.Parafia nasza będzie przeżywać w najbliższy poniedziałek, 22 października,  Kanoniczną Wizytację Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny. Ksiądz Biskup przybywa do nas jako następca Apostołów, aby z nami się modlić, aby doświadczyć naszego zaangażowania w życie religijne i naszego zatroskania o kościół i wszystkie dzieła naszej wspólnoty parafialnej.
Ten dzień chciejmy  przeżywać jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej.  Zapraszam całą parafię bardzo serdecznie do udziału w modlitwie i spotkaniach z Księdzem Biskupem.

  • godz. 10.45 zapraszam dzieci i młodzież naszej Szkoły nr 5 do dużego kościoła
  • godz. 15.00 zapraszam Róże Różańcowe, Caritas i wszystkie grupy liturgiczne
  • godz. 18.00 uroczysta Msza św. na zakończenie wizytacji kanonicznej z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z racji  40 lecia pontyfikatu Jana Pawła II przypadającego w liturgicznym Dniu Jego wspomnienia  oraz ku czci św. Rity z racji 22 dnia miesiąca Jej poświęconemu.

6.Tucholski Ośrodek Kultury i parafie Tucholskie zapraszają w niedzielę 28.10.2018 o godz.16.00 w Hali OSIR w Tucholi – RODZINNY BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, odbędą się wspólne tańce, gry, zabawy, konkursy, wstęp wolny! Zapraszamy!

7.Dnia 28 października w kościele św. Jakuba  o 12.00 odbędzie się Msza Święta w intencji poległych, zmarłych i zaginionych podczas 1914 – 1918. Po Mszy Św. uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary I Wojny Światowej na Placu Wolnośc

8.Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone karteczki na Mszę św. zbiorową oraz na tzw. zdrowaśki jednorazowe (czytane będą w  oktawie Dnia Zadusznego)._

9. Wypominki  roczne można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

10.W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019

11.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W  biurze parafialnym można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)