1. W październiku łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

2.Październik  to miesiąc różańcowy. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek przewodniczą dzieci, we wtorek i piątki Róże Różańcowe oraz młodzież do Bierzmowania w soboty.

3.W dzisiejszą niedzielę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Na Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11.30  będą poświęcone  różańce dzieciomktóre przygotowują się do I Komunii św.

4,W dzisiejszej ewangelii Pan Jezus przypomina nam wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.                                                                                                              Nie jest dobrze ze światem, w którym wszystko jest na chwilę, na niby, na próbę, dopóki nam się nie znudzi. Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; powiedział Bóg i dał Adamowi pomoc w osobie Ewy. Ewa to odpowiedź na samotność mężczyzny, to matka jego dzieci. Razem budują nowy, wspólny świat. Człowiek przestaje być samotny dopiero wtedy, gdy odnajduje w sobie wiarę w niezawodną Obecność. W małżeństwie wiara jest ona zobowiązaniem nie na chwilę, nie na niby, nie na próbę, ale na zawsze, nawet wtedy, gdy się znudzi.

5.W środę zapraszam na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w październiku łączymy z nabożeństwem różańcowym o godz. 18.00.

6.W sobotę, w 13. dzień miesiąca, ostatni w tym roku dzień fatimski. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich, a nade wszystko Różę Fatimską na nabożeństwo fatimskie z procesją światła o godz. 21.00, aby ok. 21.30 połączyć się duchowo Fatimą.

7.Po raz osiemnasty w niedzielę 14 października br. pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa" w Polsce obchodzony będzie tzw. „Dzień Papieski” (hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. Promieniowanie ojcostwa – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok). Po każdej Mszy świętej tego dnia odmówimy Litanie do św. Jana Pawła II za rodziny naszej parafii. Przez całą niedzielę przeprowadzona zostanie ogólnopolska zbiórka do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8.Również w przyszłą niedzielę, 14 października, przypada 2 niedziela miesiąca, w którą zapraszam do modlitwy, do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową świątyni.

9.Na półce przy chrzcielnicy są wyłożone karteczki na MSZĘ  ŚWIĘTĄ ZBIOROWĄ oraz na tzw. ZDROWAŚKI JEDNORAZOWE (czytane będą w  oktawie Dnia Zadusznego)._ Zdrowaśki Roczne odnawiamy lub zgłaszamy niwe tylko w biurze parafialnym.   WYPOMINKI ROCZNE można zamawiać i odnawiać wyłącznie w Biurze Parafialnym w godzinach urzędowania.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:

  • 9 X – bł. Wincenty Kadłubek (1160-1223), biskup krakowski,
  • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

11.W biurze parafialnym można zamawiać intencje mszalne na rok 2019.

12.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W zakrystii, biurze parafialnym oraz u ministrantów można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - małe i duże -  8 zł.

13.Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz opieki Matki Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)