1.Jutro rozpoczynamy miesiąc październik – miesiąc różańcowy. Zapraszam wszystkich na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Po różańcu Msza św. recytowana. W poniedziałek i czwartek będą przewodniczyć dzieci, we wtorek i piątek – Róże Różańcowe.

2.W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne. Istotą tych dni nie jest wyłącznie spowiedź św., ale przede wszystkim udział we Mszy św. i przystąpienie do Komunii św. Nabożeństwa eucharystyczne w czwartek i piątek po Mszy świętej o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do 17.55.

3.W I piątek miesiąca zapraszam po Mszy świętej o godz. 19.00 na wspólne spotkanie wszystkich członków naszych  Róż Różańcowych.

4.W I piątek odwiedzę chorych z posługą sakramentalną w godzinach od 10 do 14.

5.Dzieci, które w tym roku pierwszy raz przystąpiły do sakramentu Eucharystii oraz te, które przystępują do dziewięciu pierwszych piątków zapraszam do skorzystania ze spowiedzi w piątek od godz. 17.30, a następnie do udziału w Różańcu o godz. 18.00 i przyjęcia Komunii Świętej.

6.W I sobotę miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00  podczas nabożeństwa różańcowego kandydaci klasy VII złożą  prośbę o dopuszczenie do rozpoczęcia formacji przed bierzmowaniem.

7.W sobotę  o godz. 15.00 kolejna akcja „Promieni Miłosierdzia”. Spotkamy się przy przeniesionej z Wysokiej Wsi i na nowo odbudowanej kapliczce Św. Wawrzyńca Przy Szosie Bydgoskiej 18, gdzie modlić się będziemy w intencji dobrych dla naszego miasta i okolic wyborów samorządowych.

8.W najbliższą sobotę, 6 października, na Mszy św. o godz. 18.00  podczas nabożeństwa różańcowego kandydaci klasy VII złożą swoją prośbę (deklarację ze zdjęciem)  o dopuszczenie do rozpoczęcia dwuletniego  przygotowanie do przyjęcia sakramentu  bierzmowania. Proszę też o przybycie kandydatów, którzy przez miniony rok już przeżywali swój czas formacji 1 roku do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

9.Za tydzień w niedzielę, 7 października, przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Tego dnia podczas Mszy świętej z udziałem dzieci o godz. 11.3o poświęcimy różańce dzieciom,  które przygotowują się do I Komunii św.

10.W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
- Poniedziałek – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
- Wtorek 02.10.2017 – Świętych Aniołów Stróżów (wspomnienie)
- Czwartek 04.10.2017 – Św. Franciszka z Asyżu (wspomnienie)
- Piątek 05.10.2017 – Św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy (wspomnienie)

11.Bieżący numer naszej gazetki parafialnej jest wyłożony na stoliku pod chórem oraz w małym kościele przy chrzcielnicy.

12.Za 2 tygodnie, 14 Października, przypada  XVIII Dzień Papieski i wraz z fundacją „DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA" będą zbierane przed kościołem do puszek ofiary  na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

13.W biurze parafialnym można zamawiać  intencje mszalne na rok 2019.

14.Zachęcam do lektury dwutygodnika „Pielgrzyma” oraz „W Rodzinie” i innych czasopism misyjnych. W zakrystii, biurze parafialnym oraz u ministrantów można nabywać kalendarze na rok 2019 z św. Janem Pawłem II w cenie 4 zl - male i duże -  8 zł.

15.Wszystkim solenizantom i jubilatom dnia dzisiejszego i nadchodzącego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa  oraz opieki Matki Bożej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)