1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. Liturgia słowa Bożego dzisiejszej Ewangelii skłania nas do zadania sobie pytania czy od czasu do czasu potrafię usłyszeć głos Jezusa w moim sercu. Słuchamy, a nie słyszymy, patrzymy, a nie widzimy. To nasze zapatrzenie w siebie, w swoje pragnienia, ambicje, to stawianie siebie w centrum, nie pozwalają nam usłyszeć, zobaczyć i przyjąć Jego słowa. Wciąż na nowo słuchamy słowa Bożego, niby znamy Jezusa Chrystusa, wiemy na czym polega Jego zbawcze dzieło, jakie jest orędzie Jego Ewangelii, niby przyjmujemy Go do naszego życia, a jednak wciąż nasze skoncentrowanie się na sobie samych bierze górę; moje „ja” jest najważniejsze. Pragnienie sukcesu, bycia tym lepszym, tym, który ma zawsze rację, albo tak po prostu pragnienie świętego spokoju, tak nas absorbuje, że tworzy wokół nas jakby osłonę filtrującą albo wręcz nie przepuszczającą słowa, które do nas jest kierowane, a które nas zbawia. A jeśli Pan nas zapyta: o czym to rozprawiacie w drodze do nieba? Milczymy zawstydzeni, bo czujemy, że coś z naszym życiem uczniów Chrystusa jest nie tak. Nasze ludzkie „ja” czuje się zagrożone, bo musi ustąpić, zrobić miejsce dla „ty”, dla „my”, „wy”, „oni”, podzielić się sobą, tym wszystkim, czym jest i co posiada, z bliźnimi; ma być nie tylko dla siebie, ale także dla drugich – bo na pierwszym miejscu jest miłość, którą Ojciec nas obdarowuje i której nas uczy w Chrystusie Jezusie, swoim umiłowanym Synu, a miłość ma to do siebie, że się poświęca, ofiaruje, że w niej człowiek się umniejsza, aby inny mógł wzrastać i to, co małe w oczach świata, staje się wielkie u Boga. Prośmy Pana o umiejętność słuchania i dar zrozumienia słowa. A jeśli okaże się to trudne, nie bójmy się Go pytać i dalej, dalej – stale na nowo prosić.

3. Dzieci klasy I,  II  i  III przygotowujące się do I komunii św. zapraszam wraz z rodzicami w każdą niedzielę na Mszę św. godz. 11.30.

W najbliższą sobotę o godzinie 18.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z ukończonych już klas III gimnazjum, którzy już złożyli swoje prośby do ks. Biskupa o sakrament Bierzmowania.

4. Zapraszam chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami i służyć przy Ołtarzu oraz chętnych chłopców i dziewczęta na lektorów do czytań na Mszy św. w czwartek o godz. 18.00 w kościele oraz do śpiewu w naszej scholii  ANIOŁKÓW w sobotę o godz. 13.00 również w kościele.

5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia:
- Czwartek 27.09.2017 – Św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- Piątek 28.09.2017 – Św. Wacława, męczennika
- Sobota 29.09.2017 – Św. Michała, Gabriela i Rafała Archaniołów (święto).

6. W czwartek, 27 września, o godz. 18.00 w Tucholskim Domu Kultury odbędzie się premiera filmu pt. „PS „Rawycz” o ks. ppłk. Józefie Wryczy. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W niedzielę, 30 września, o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała w ramach 56. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego wystąpi Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej. Serdecznie zapraszam.

8. W biurze parafialnym można już zamawiać intencje na przyszły rok 2019.

9.  Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

10. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)