1. We wrześniu  łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.

2. Dzisiaj, w intencji ofiar tragicznego mordu, którego dokonano w sposób bestialski w lesie Rudzkiego Mostu przed pomnikiem o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św., której przewodniczył będzie Kanclerz Diecezjalnej Kurii Pelplińskiej Ksiądz Kanonik Adam Kałduński. Serdecznie wszystkich zapraszam.

3. Jutro, w poniedziałek, 3 września, zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 dzieci, młodzież, nauczycieli i wychowawców naszej szkoły nr 5  z okazji rozpoczęcia roku szkolnego i katechetycznego. Po Mszy zapraszam do szkoły na godz. 9.00.

4. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o nowe powołania do stanu kapłańskiego, misyjnego  i zakonnego.

5. W I piątek miesiąca oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do Serca Pana Jezusa; od godz. 17.30 - okazja do spowiedzi świętej. O godz. 15.00 zapraszam na koronkę do Miłosierdzia Bożego wszystkich członków Róż Różańcowych.

6. Tego dnia, w piątek, odwiedzę też chorych z posługa sakramentalną w godzinach od 10  do 14.

7. W sobotę (8 września) przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień modlitw w intencji Kobiet oraz ich misji w Kościele, rodzinach i świecie.

8. Za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

9. W przyszłą niedzielę (9 września) pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza o godz. 10.30 sprawowana będzie uroczysta Msza św. w 50. rocznicę koronacji figury Matki Boskiej Piaseckiej. Program piaseckich uroczystości odpustowych w ciągu tygodnia wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

10. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym. „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)