1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chro­niły rodziny jako skarb ludzkości.

2. Serdecznie zapraszam w najbliższą niedzielę w dniu 2 września,  jak każdego roku w 1 niedzielę września,  na Mszę św. o godz. 16.00 przy pomniku w lesie Rudzkiego Mostu (miejscu straceń), której będzie przewodniczyć Kanclerz Diecezjalnej Kurii Pelplińskiej Ks. Kanonik dr Adam Kołduński.

3. Również za tydzień w poniedziałek, tj. 3 września rozpoczniemy nowy rok szkolny i katechetyczny Mszą św. o godz. 8.00.  Zapraszam wszystkie dzieci i młodzież naszej szkoły nr 5 wraz z nauczycielami i rodzicami na rozpoczęcie nowego roku szkolnego Dzieci najmłodsze klasy   „O” oraz I  przynoszą  tornistry i przybory szkolne, które będą poświęcone.

4. W środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.18.00.

5. W dniu 1 września przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji wszystkich rodzin naszej parafii,  które potrzebują szczególnego wsparcia Niepokalanej. Również w sobotę 1 września zapraszam na akcję „Promieni Miłosierdzia” wszystkich,  którzy znajdą trochę czasu na godz. 15.00 przed pomnik pomordowanych w lesie Rudzkiego Mostu, gdzie modlić się będziemy w intencji wszystkich, którzy zginęli podczas wojen światowych.

6. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek - wspomnienie Św. Moniki; we wtorek - Św. Augustyna; w środę - Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.

7. Parafia sw. Bartłomieja zaprasza na pieszą pielgrzymkę do Bysławka na odpust Matki Bożej Pocieszenia. Wymarsz o 7.00, z placu przy kościele. Powrót pielgrzymów do Tucholi, podstawionym autobusem i na własny koszt, nastąpi o godzinie 14.00.

8, Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)