1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chro­niły rodziny jako skarb ludzkości.

2. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszam dzisiaj do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budową kościoła.

3. Jutro 13 dzień miesiąca. Zapraszam na nabożeństwo Fatimskie, które podobnie jak w Fatimie odbędzie się w naszej parafii o godz. 21.00. Na zakończenie procesja dookoła kościoła wraz z feretronem Matki Bożej Fatimskiej oraz świecami. Serdecznie zapraszam wszystkie Róże Różańcowe, a nade wszystko Różę Matki Bożej Fatimskiej oraz panów do niesienia feretronu.

4. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów.

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

6. Zapraszam do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo podążają do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. W czasie trwania pielgrzymki codziennie pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zapraszam szczególnie 13 sierpnia do tej modlitwy, ponieważ tego dnia nasi pielgrzymi wchodzą na Jasną Górę przynosząc w trudzie i pocie czoła również i nasze intencje do tronu Pani Jasnogórskiej.

7. Są cały czas do odbioru zdjęcia dzieci od I Komunii św. (Proszę serdecznie o przyniesienie albumu ze zdjęciami dodatkowych zamówień).

8. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma, w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.

9. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)

1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:

1. Jak w każdą drugą niedzielę miesiąca zapraszam dzisiaj do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budową kościoła.

5. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku„cudu nad

Wisłą” – modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

1. Są cały czas do odbioru zdjęcia dzieci od I Komunii św. (Proszę serdecznie o przyniesienie albumu ze zdjęciami dodatkowych zamówień).
  2. Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma, w Rodzinie oraz innych czasopisma o treści misyjnej.