1. W sierpniu łączymy się z Papieżem w modlitwie:
Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chro­niły rodziny jako skarb ludzkości.

2. Słuchając dzisiejszej Ewangelii zauważamy,  że coraz  trudniej jest nam spotkać się z Jezusem. Pragniemy wygodnego życia. Jak najmniej się natrudzić. Jak najwięcej na tym zarobić. Pokusa łatwego i taniego dostępu do tego, co nam codziennie jest potrzebne, towarzyszyła wielu ideologiom zwodzącym ludzkość. Tłumy słuchające Jezusa nad Jeziorem Galilejskim zaskoczył głód i zmierzch. Jezus znajduje cudowne rozwiązanie, rozmnażając pięć chlebów i dwie ryby. „Panie Jezu, jeśli tak będziesz robił codziennie, możemy Cię słuchać od świtu do środka nocy!” Efektem wejścia na taką drogę byłoby lenistwo, brak odpowiedzialności i koncentracja na egoistycznych, ziemskich potrzebach. Czy po to Syn Boży przyszedł na świat?„Dam wam inny pokarm, będziecie Mnie spożywać, patrząc na innych, we wspólnocie, przy stole, na uczcie! Nie w odosobnieniu, myśląc tylko o sobie. Będziecie się dzielić z innymi, a nie jak najwięcej wyrywać dla siebie. Pomożecie najsłabszemu, nakarmicie tego, którego nie stać, nie będziecie wykorzystywać swojej przewagi, pozycji, władzy! Tym będzie się różnić Mój Kościół od innych zbiorowisk i zgromadzeń. Tak buduje się wspólnotę, która jest przedsionkiem nieba! Zobaczycie, nigdy wam nie zabraknie!” Mowę eucharystyczną ewangelista Jan umieszcza w połowie czasu publicznej działalności Jezusa. Kończy ją smutnym spostrzeżeniem, że wielu jej nie zrozumiało i odeszło od Nauczyciela. I dziś nie brakuje w Kościele ludzi, którzy na Mszy się nudzą, bo nic nie rozumieją, marnują czas, więc wolą robić coś innego. Dlaczego? Bo myślą tylko o sobie i o swoich sprawach. Nie widzą innych i dlatego nie spotykają JEGO.

3. Jutro przypada święto Przemienienia Pańskiego; w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy; w piątek uroczystość św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, głównego patrona naszej diecezji. Msze święte w te dni będziemy sprawować według porządku powszedniego, a wiec zapraszam wieczorem o godz. 18.00.

4. We wtorek Msza św. będzie rano o godz.9.00.

5. W środę Nowenna do Matki B. Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 18.00.

6. Również za tydzień, jak w każdą drugą niedzielę  miesiąca, zapraszam do modlitwy do miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej o wytrwałość w budowie kościoła oraz w intencji wszystkich  ofiarodawców i darczyńców. Kolekta z tego dnia przeznaczona jest inwestycje związane z budową kościoła.

7. Zapraszam do codziennej duchowej łączności z pielgrzymami, którzy pieszo podążają do tronu Królowej Polski na Jasnej Górze. W czasie trwania pielgrzymki codziennie pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

8.Jak każdego roku w niedzielę, 5 sierpnia, o godz. 19.00 w kościele Bożego Ciała rozpocznie się już VIII Letni Festiwal Organowy - Tuchola 2018.

9.W piątek 10 sierpnia 2018r ok. godz. 21.30 zapraszam do amfiteatru nad Jeziorem Wielkim Cekcyńskim. Na XVIII Nocne Misteria Nadjeziorne w Cekcynie.

10.Są cały czas do odbioru zdjęcia dzieci I Komunijnych  po każdej Mszy św

11.Zachęcam do lektury nowego numeru Pielgrzyma i Małego Pielgrzyma,  w Rodzinie oraz inne czasopisma misyjne.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)