1. Parafia nasza obchodzi dzisiaj doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Dziękuję ks. proboszczowi z parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gd. przyjęcie naszego zaproszenia oraz  przewodniczenie sumie odpustowej i wygłoszone słowo Boże. Dziękuję kapłanom naszego dekanatu tucholskiego wraz z ks. Dziekanem oraz księżom gościom. Dziękuję księżom seniorom,  którzy przybyli na naszą uroczystość odpustową. Dziękuję za przygotowanie oprawy liturgicznej p. organiście oraz służbie liturgicznej. Dziękuję za przyozdobienie ołtarza oraz wystroju całej świątyni. Dziękuję wam wszystkim,  którzy przybyliście do naszej świątyni, aby dziękować Opatrzności Bożej za całoroczną opiekę i prosić o dalsze potrzebne łaski na każdy dzień. Dziękuję  całej naszej rodzinie parafialnej oraz  przybyłym gościom i wczasowiczom wypoczywającym w Borach Tucholskich.

2. Rozpoczął się nowy miesiąc lipiec, w którym łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.

3. We wtorek, 3 lipca, przypada święto św. Tomasza Apostoła. Mimo przysłowiowej niewiary jest On autorem najpiękniejszego chyba wyznania wiary: „Pan mój i Bóg mój”. Przez jego wstawiennictwo prośmy o umocnienie i pogłębienie naszej wiary. Zapraszam na Mszę św, wieczorną o godz. 18.00.

4. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18,oo.

5. W piątek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.

6. W tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • w czwartek zapraszam do modlitwy w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.
  • w piątek do modlitwy wynagradzającej za grzechy nasze i całego świata za przyczyną Serca Jezusowego . (Tego dnia okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Msza św. )
  • w pierwszą sobotę zapraszam do modlitwy w intencji wszystkich rodzin naszej parafii
  • w pierwszą sobotę miesiąca zapraszam również do udziału w comiesięcznej akcji PROMIENIE MIŁOSIERDZIA na koronkę do Miłosierdzia o godz. 15.00. Spotykamy się przy figurze św. Rozalii, na ulicy Nowodworskiego.

7. Za tydzień, jak każdego roku w 2 niedzielę lipca odbywa się w naszej parafii, w amfiteatrze leśnym w Rudzkim Moście,  Koncert Laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej. Serdecznie zapraszam w najbliższą niedzielę, 8 lipca, do Amfiteatru o godz. 16.00. W czasie koncertu odbędzie się wręczeniem pucharów i nagród wyróżnionym zespołom i solistom oraz wręczenie głównej wygranej pieniężnej, wyjazdu do Brukseli, a nade wszystko przekazanie najważniejszego Pucharu Grand Prix 2018. Na zakończenie wystąpi Gwiazda Wieczoru – Renata Zarębska.

8. Z racji zakończenia XXIV. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Religijnej nasze modlitwy o szczęśliwą budowę kościoła przenosimy na 3 niedzielę miesiąca.

9.Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy rzeką Brdą śladami św. Jana Pawła II, w dniach 13 - 15 lipca br. Koszt 70 zł. Można uczestniczyć w jego części np. tylko w sobotę. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej: www.bozecialo.tuchola.pl Serdecznie zapraszamy!

10.Są do odbioru zdjęcia grupowe i indywidualne dzieci I Komunijnych  po każdej Mszy św.

11. U ministrantów przed kościołem można nabyć czasopisma: Pielgrzym,  Mały Pielgrzym,  W rodzinie,  Radio Maryja,  Wzrastanie i List naszej Pani.

12.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje oraz przebywającym w Borach Tucholskich życzę, aby wakacje były miłym wypoczynkiem,  a zarazem czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego - „Szczęść Boże”.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii