1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

2. Dzisiaj uroczyście świętujemy narodziny Jana Chrzciciela. Święty Jan jest człowiekiem wielkich kontrastów: żyje w ciszy pustyni, ale stamtąd porusza masy i przekonującym głosem zaprasza do nawrócenia. Jest wystarczająco pokorny, by uznać, że jest tylko głosem, a nie Słowem, ale nie przebiera w słowach i jest w stanie oskarżyć i potępić niesprawiedliwości nawet samych królów. Zachęca swoich uczniów do pójścia ku Jezusowi, ale nie odrzuca rozmowy z królem Herodem, gdy przebywa w więzieniu. Cichy i pokorny, jest też odważny i zdeterminowany, aż do przelania własnej krwi. Jan Chrzciciel jest wielkim człowiekiem, największym z narodzonych z niewiasty, tak wychwali go Jezus; ale jest zaledwie prekursorem Chrystusa.
Każdy z nas przez chrzest został wybrany i wysłany, aby dawać świadectwo o Panu. W atmosferze obojętności Święty Jan jest dla nas przykładem i pomocą. Święty Augustyn mówi do nas: «Podziwiaj Jana ile możesz, ale ten podziw jest ku chwale Chrystusa. Chwal Chrystusa, powtarzam, nie dlatego, że masz Mu coś do zaoferowania, ale abyś ty w Nim wzrósł». W Janie i w jego postawie Prekursora wyrażonej w jego uważnej modlitwie do Ducha, jego siła i jego pokora, pomagają nam otwierać nowe horyzonty świętości dla nas i dla naszych braci.

3. Zakończył się rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy świętej o godz. 8.00 modliliśmy się w podziękowaniu za dar nauki minionego roku szkolnego i katechetycznego oraz o szczęśliwe wakacje. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, dzieciom i młodzieży życzymy miłego i szczęśliwego wypoczynku.

4. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godz. 18.00.

5. W najbliższy poniedziałek i wtorek zapraszam wszystkich na godz. 18.00,  a nade wszystko Róże Różańcowe do wspólnej modlitwy mostu modlitewnego naszej parafii z Matką Bożą, do której udali się pielgrzymi naszej parafii.

6. W środę zapraszam na Nowennę do M B Nieustającej Pomocy w połączeniu ze  Mszą św.  o godz. 18.00.

7. Już za tydzień,   w pierwszą niedzielę lipca,  1 lipca,  parafia nasza obchodzić będzie doroczną uroczystość odpustową ku czci Opatrzności Bożej.  Msza święta odpustowa  będzie o  godzinie  11,3o. Serdecznie zapraszam naszą scholę  parafialną, dzieci komunije oraz dzieci sypiące kwiatki.  Zapraszam wszystkich parafian i gości przebywających na wakacjach. Z racji sumy odpustowej o godz. 11,30 nie będzie mszy św. o godz. 10,00. Dla tych co nie mogą być na mszy odpustowej będzie msza św. recytowana rano o godz. 8,oo.

8. "Parafia Bożego Ciała w Tucholi organizuje spływ kajakowy rzeką Brdą śladami św. Jana Pawła II, w dniach 13 - 15 lipca br. Koszt 70 zł. Można uczestniczyć w jego części np. tylko w sobotę. Więcej informacji na plakacie w gablocie i na stronie internetowej: www.bozecialo.tuchola.pl.  Serdecznie zaprasza Ks. Ireneusz Kalf"

9. Jak każdego roku zapraszam do udziału w Pieszej Pielgrzymce z Chojnic na Jasną Górę w dniach od 31 lipca do 13 sierpnia.

10.U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „Pielgrzym” i Mały Pielgrzym dla dzieci, „w Rodzinie” oraz „List naszej Pani”.

11.Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii