1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

2. Liturgia słowa Bożego potwierdza kolejny raz, że głoszenie nauki Królestwie Bożym jest nie możliwe bez użycia języka przypowieści. Opierając się na znanych wszystkim elementach natury i życia codziennego, przekazuje głębsze prawdy dotyczące działania łaski Bożej w życiu człowieka. Tak jak nasiona roślin po zetknięciu z glebą zaczynają kiełkować, tak samo i Bóg działa w sercu tego, kto przyjmuje Jego słowo. Wzrost jest stopniowy i dopiero po pewnym czasie roślina osiąga pełen rozkwit. Podobnie jest z człowiekiem, który dojrzewa w łasce Bożej całe swoje życie. Tak jak z maleńkiego ziarna wyrasta duża roślina, tak też małe początki Bożego dzieła w życiu człowieka mogą doprowadzić do wspaniałych owoców. Człowiek powinien z otwartością przyjąć Boże królowanie w swoim życiu. Wystarczy niewiele ze strony człowieka, wystarczy pozwolić tylko Bogu działać, aby mógł doprowadzić w nas rozpoczęte łaską dzieło duchowego wzrostu do pełnego rozkwitu.

3. Dobiega końca rok szkolny. Msza święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona w najbliższą  niedzielę o godz. 8.00. Zapraszam na wspólną Mszę wszystkich nauczycieli oraz uczniów naszej Szkoły w Rudzkim Moście nr 5 wraz z rodzicami i opiekunami. Modlić się będziemy w podziękowaniu za dar nauki minionego roku szkolnego i katechetycznego oraz o szczęśliwe wakacje.

4. Okazja do spowiedzi świętej przed zakończeniem roku nauki w szkole i katechezie we wtorek i środę pól godziny przed Mszą św.

5. W środę zapraszam na Nowennę do M B Nieustającej Pomocy po Mszy św.  o godz. 18.00.

6. Nabożeństwa czerwcowe sprawujemy w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00.

7. W najbliższy piątek przypada 22 dzień miesiąca poświęcony nabożeństwu do św. Rity, które rozpoczniemy Mszą św. Po poświęceniu  róż św. Rity  rozpoczniemy nabożeństwo z modlitwami w tych intencjach,  które składamy przy ołtarzu. Nabożeństwo kończy błogosławieństwo lourdzkie z monstrancją wzdłuż nawy głównej kościoła.

8. W sobotę przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić się podczas Mszy Świętej w intencjach naszych ojców. Dla żyjących będziemy wypraszać obfite Boże błogosławieństwo, a dla zmarłych wieczny pokój.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

10. Dziękuję za modlitwę w intencji budowy kościoła w minioną niedzielę oraz zebraną kolektę na budowę, która wynosiła 3 315 zł i 25 Euro. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.

11. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”.

12. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii