1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

2. W dzisiejszą, 2 niedziela miesiąca, serdecznie dziękuję za naszą wspólną modlitwę do Miłosierdzia Bożego za przyczyną św. Faustyny Kowalskiej w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców. Serdeczne Bóg zapłać za tę modlitwę oraz  za ofiary złożone  na budowę kościoła dzisiaj  oraz w ostatnich dniach miesiąca.

3. Myślą przewodnią dzisiejszej liturgii słowa Bożego jest mobilizacja i przestroga. Realizatorzy filmów o życiu Pana Jezusa szukają obrazów, w których możemy zobaczyć Jego wskazania. Jeden z reżyserów, opowiadając o scenie, którą przypomina wybrany na dzisiaj fragment Ewangelii (Mk 3, 20-35), znalazł sposób, aby pięknie pokazać miłość Jezusa do Matki. Gdy Zbawiciel usłyszał o krewnych, którzy wraz z Maryją czekają na Niego przed domem, wyszedł na dwór, ogarnął Matkę ramieniem i, spoglądając na Nią z miłością, powiedział, że jest Mu bliski każdy, kto wypełnia wolę Ojca. W takim ujęciu stało się zupełnie jasne, że Ona jest pierwsza wśród tych, którzy chcą służyć Bogu. Maryja wskazana przez Jezusa jest wzorem i oparciem dla każdego, kto chce żyć po Bożemu.  Szukanie dobrych wzorców jest umacnianiem nadziei, o którym pisze dzisiaj święty Paweł i utwierdzaniem się w dążeniu do zbawienia (por. 2 Kor 4, 13 – 5, 1).  W trosce o nasze zbawienie Kościół ma obowiązek ostrzegania przed wszystkim, co może człowieka zwieść, odwrócić uwagę od tego, co najważniejsze. Zawsze słysząc oskarżenia wobec Pana Boga, słysząc, że ktoś chce podważyć nasze zaufanie skierowane ku Stwórcy, wołajmy „Idź precz, szatanie!”.  Spokojnemu postępowaniu w stronę Chrystusowych obietnic najbardziej zagraża pomylenie zła i dobra. Dobrem jest wszystko, co nas przybliża do Boga, wszystko, co od Niego oddala, jest złem. A grzech przeciw Duchowi Świętemu to świadome uleganie pokusie, która podpowiada, że Pan Bóg nie chce dla nas najwyższego dobra. Ten grzech nie może być przebaczony dlatego, że człowiek, który uległ takiej pokusie, nie żałuje i nie prosi o przebaczenie.

4. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, tzw. „Czerwcowe”, które w naszym kościele są odprawiane przed Mszą św. wieczorną o godz. 18.00.

5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

6. W środę  zapraszam na nabożeństwo Fatimskie, które podobnie jak w Fatimie odbywać się będzie w naszej parafii  każdego 13 dnia miesiąca o godz. 21.00. Na zakończenie procesja dookoła kościoła wraz z feretronem Fatimskiej oraz świecami.  Serdecznie zapraszam nową Różę Matki Bożej Fatimskiej oraz  panów do niesienia feretrony.

7. Są jeszcze wolne miejsca na do Medjugorie w terminie 21-27 czerwca. Koszt to 1490 zł.

8. Osoby. które są zapisane proszę o wpłaty w najbliższych dniach,  a zarazem zapraszam na spotkanie za tydzień w sobotę 16 czerwca po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.

9. Zapraszam w sobotę (16 czerwca) do Pelplina,  gdzie odbędzie się  odbędzie się spotkanie młodzieży pod nazwą „Przystań! Warsztaty dla duszy”. Tegoroczną Przystań przeżywamy pod hasłem „Przystań Wolności”. O godz. 18.00  Msza Święta z dłuższym uwielbieniem w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego Ryszarda Kasyny. Szczegółowy program wywieszony jest w gablocie.

10. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”.

11. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii