1. W czerwcu łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oraz przebieg uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Dziękuję za przygotowanie świątyni, ołtarzy i wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa oraz Kościoła.przyozdobienie domów na trasie oraz wszystkim obecnym na procesji Bożego Ciała. Jest to

3. Dzisiejsza liturgia słowa Bożego rodzi w naszych sercach pytanie: szabat czy niedziela ? Świętowanie szabatu w Starym Testamencie było wyrazem szacunku do Boga i jego prawa. Z czasem dopisywano do tego prawa zwyczaje, które miały ustrzec przed zmarnowaniem świętego czasu. Ile można zrobić kroków, czego dotykać, kiedy przygotować posiłek i jak się po nim obmywać? Pilnowanie tych zwyczajów uczyniło z wielu Żydów policjantów, którzy „monitorowali” zachowanie innych przyklejając im łatkę pobożnych lub grzeszników. Z gorliwości o chwałę Bożą zgubili z widoku człowieka żyjącego tuż obok. A przecież „chwałą Boga jest żyjący człowiek” (św. Ireneusz).Dla chrześcijan cud Zmartwychwstania jest ważniejszy niż stworzenie dlatego od początku gromadzili się na modlitwie w pierwszy dzień tygodnia a nie w siódmy. W krajach, gdzie przez wieki tworzyli kulturę i tożsamość, ten właśnie dzień stał się dniem odpoczynku, udziału w nabożeństwie czy okazją do pielęgnowania życia rodzinnego. Ale wypełniają to samo zadanie: uwielbienia Boga, którego odnajdujemy w każdym człowieku, zwłaszcza dotkniętym samotnością, pustką, bezsensem czy chorobą. Nic nam z zajmowania się Bogiem, gdy mijamy tych, których „stworzył na swój obraz i podobieństwo” (Rdz 1, 26). Dla chrześcijan jedyną drogą do Boga jest drugi człowiek. Człowiek – Jezus Chrystus. Warto i dziś brać przykład z Żydów. Tam, gdzie tworzą kulturę, w piątkowe popołudnie zamiera komunikacja, ulice i lotnisko stają się puste, milkną komórki, wyłączony telewizor i radio, a wszystko po to, by każdy mógł zasiąść przy stole z rodziną i dziękować. Niech w XI Święto Dziękczynienia takiej wdzięczności nam nie zabraknie!

4. W dzisiejszą niedzielę, z prawie 20 letnią tradycją,  zapraszam wszystkie dzieci, które były przyjęte do I Komunii św. oraz ich rodziny i wszystkich chętnych na tradycyjną pielgrzymkę rowerową do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bysławku. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 15.00.

5. W czasie oktawy Bożego Ciała zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych w dni powszednie po wieczornej Mszy świętej. Prosząc o pełną asystę zwracam się ze szczególnym zaproszeniem do dzieci pierwszokomunijnych i dziewczynek sypiących kwiatki oraz ich rodziców, a nade wszystko ministrantów.

6. Nabożeństwa czerwcowe w czasie oktawy Bożego Ciała są w dni powszednie na zakończenie Mszy świętej o godz. 18.00, przed procesją.

7. W środę o godz. 18.00 Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne.

9. W czwartek (7 czerwca) o godz. 18.00 na zakończenie Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna w łączności ze Mszą św. oraz obrzęd błogosławieństwa wianków.

10. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze święte według porządku powszedniego o godz. 18.00.  Tego dnia odbędzie się ostatnia procesja eucharystyczna. Błogosławieństwo wianków na zakończenie procesji. W piątek z uwagi na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

11. W przyszłą niedzielę – drugą w miesiącu – zapraszam do modlitwy w intencji budowy kościoła oraz w intencji ofiarodawców i darczyńców. Również kolekta przeznaczona jest na budowę kościoła.

12. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Medjugorie od 21 do 27 czerwca br.

13. Wydział Duszpasterski w Pelplinie zaprasza na tegoroczną, szóstą edycję Przystani – warsztatów dla duszy, która odbędzie się w Pelplinie, w sobotę 16 czerwca 2018 roku, od godziny 9.00.

14. U ministrantów przed kościołem można zakupić czasopisma religijne, jak „W rodzinie”, „List naszej Pani” oraz „Pielgrzym”.

15. Wszystkim tym, którzy w bieżącym tygodniu obchodzą imieniny, urodziny, oraz wszelkie jubileusze i rocznice, składam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, wielu łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności - Szczęść Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii