1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Dzisiaj w kościele przypada Uroczystość Zesłania Ducha  Świętego, którą rozpoczyna publiczną działalność Kościół Chrystusowy. Duch Święty umacnia nas mocą 7 darów Ducha Świętego,  które każdy z nas otrzymuje mocą sakramentu Bierzmowania.

3. W dzisiejszą niedzielę modlimy się w intencji budowy naszego kościoła oraz w intencji wszystkich ofiarodawców i darczyńców kościoła. Serdeczne Bóg zapłać za modlitwę oraz ofiary składane na budowę naszej nowej świątyni.

4. Jutro, w poniedziałek, w drugi dzień święta Zesłania Ducha Świętego, obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Ponieważ nie jest to dzień wolny od pracy dlatego wszystkich zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.00.

5. We wtorek przypada 22 dzień miesiąca maja,  w którym jak zawsze zapraszam na nabożeństwo do św. Rity. Będzie ono największą uroczystością, ponieważ tego dnia przypada rocznica Jej śmierci. W tym dniu przypada też 1 rocznica śmierci Przyjaciela i kompozytora hymnu naszego  Festiwalu Piosenki Religijnej. Z tej racji Msza św, będzie wyjątkowo w Intencji śp. Zbyszka Wodeckiego. Po Mszy modlitwy za wstawiennictwem św. Rity oraz błogosławieństwo lourdzkie.

6. Również we wtorek wyjątkowo o godz. 16.00 ostatnie obowiązkowe spotkania dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców (próba generalna)

7. W środę o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza święta,  jak w dzień powszedni o godz. 18.00.

9. W przyszłą niedzielę, 27 maja, odbędzie się przyjęcie dzieci do I Komunii św.  na sumie parafialnej o godz. 10.00. Dzieci z rodzicami i krewnymi zapraszam również po południu na nabożeństwo misyjne o godz. 16.00 podczas którego odbędzie się  rozdane obrazków pamiątkowych oraz poświęcenie dewocjonaliów.

10. Spowiedź dla dzieci Komunijnych w czwartek o godz. 16.00 oraz rodziców i rodziny po spowiedzi dzieci.

11. Pragnę przypomnieć,  że czas spowiedzi i  Komunii św. wielkanocnej (obowiązującej mocą przykazań kościelnych) kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za tydzień (w naszej parafii jest to zawsze dzień przyjęcia dzieci do Uroczystej I Komunii św.).

12. Za dwa tygodnie, czyli tydzień po I Komunii Św. odbędzie się rowerowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pocieszenia w Bysławiu dla dzieci Komunijnych wraz z rodzicami, krewnymi i wszystkimi , którzy chcą z nami pojechać. Wyjazd godz.  15.00 z placu kościelnego.

13. Zapraszamy do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br. Koszt wynosi 60 zł.

14. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  życzenia wielu  łask  Bożych, zdrowia,  oraz  wszelkiej  pomyślności  - szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)