1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. W dzisiejszą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół.
Pojutrze będziemy obchodzili Narodowy Dzień Zwycięstwa. Wypada on w uroczystość Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Ten Patron także odniósł prawdziwe zwycięstwo, choć okupione własną śmiercią. Często ludzkie zwycięstwa są złudne. 9 maja w Rosji i wielu innych krajach obchodzi się dzień zwycięstwa. Dla Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej „wyzwolenie” spod okupacji hitlerowskiej ze strony Związku Radzieckiego spowodowało ponad 44 lata podległości totalitarnemu mocarstwu.
Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie. Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus. Oczekuje On od nas współpracy. Naszego zwycięstwa nad grzechem – własną słabością.
W Dziejach Apostolskich Duch Święty pokazuje chrześcijanom wywodzącym się spośród Żydów, ze trzeba przezwyciężyć własne przekonanie, że tylko Żydzi otrzymali Bożą łaskę. Zstępuje również na pogan. Święty Jan uczy w liście, że miłość bliźniego świadczy, że prawdziwie miłujemy Boga. Bóg dał nam swego Syna. My też powinniśmy dawać coś z siebie i samych siebie naszym bliźnim. Świadczy to, że trwamy w Chrystusie – winnym krzewie. Przynosimy owoc, jakiego On od nas oczekuje.

3. W tym tygodniu (w poniedziałek, wtorek i środę) przypadają Dni Modlitw o Urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe).

4. Nabożeństwa majowe w naszym kościele codziennie o godz. 18.00. Zapraszam obowiązkowo we wtorki i piątki dzieci do I Komunii św. wraz z rodzicami oraz młodzież do Bierzmowania. Po majowym Msza św. recytowana.

5. We wtorek (8 maja) przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski oraz pelplińskiej Bazyliki katedralnej. Z racji odpustu w Wielkim Mędromierzu Msza św. w naszym kościele będzie wcześniej, tj. o godz. 17.00

6. W przyszłą niedzielę  (13 maja) przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
Tego dnia przypada także rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie.  Na Mszy św. o godz. 17.00, której będzie przewodniczył ks. Prałat Marian Szczepiński nastąpi poświęcenie oraz uroczysta intronizacja Figury Matki Bożej Fatimskiej. Po Mszy św. nabożeństwo Fatimskie i procesja wokół małego kościoła (proszę o przyniesienie świec). Z racji Uroczystości Fatimskiej modlitwa w intencji budowy kościoła do miłosierdzia Bożego będzie  tydzień później.  tj. 20 kwietnia).

7. W najbliższy piątek, tj. 11 maja  br. zapraszam całą parafię już po raz drugi do wspólnej modlitwy za nasze Seminarium Duchowne w tzw. MOŚCIE  MODLITEWNYM. Przez cały dzień będziemy trwać w naszych domach i kościele na modlitwie za wspólnotę Seminaryjną. Ramowe godziny to: 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego;  18.00 Majowe;  18.30 Msza św. ; 21.00 Apel Maryjny  oraz w czasie godzin szkolnych – nawiedzanie kościoła z modlitwą uczniów Szkoły nr 5 pod kierownictwem katechetki.

8. Zapraszam na pieszą  pielgrzymkę z Tucholi do Wiela w dniach 11-12 maja (piątek – sobota). Koszt wynosi 35 zł. Szczegółowe informacje u księdza Dominika Roczniaka przy parafii Bożego Ciała.

9. Zapraszam również do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br.. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

10. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

11. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)