1. W maju łączymy się z Papieżem w modlitwie: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

2. Obchodzimy dzisiaj dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej. Módlmy się o beatyfikację kandydatów na ołtarze.

3. W dzisiejszej Ewangelii zastanawiające jest to, że w wypowiedzi Jezusa, aż sześć razy pojawia się słowo „owoc”. Mamy przynosić owoc i to owoc obfity, i coraz obfitszy. Tym owocem jest życie człowieka w osiągniętej przez siebie pełni człowieczeństwa. Tymi owocami Bóg pragnie ubogacać ludzkość.
Życie człowieka staje się owocem twórczego planu Boga, gdy podejmuje on trud postępu duchowego na drodze służby Bogu i bliźnim. Rzeczywiście, taki owoc rodzi się w trudzie i dojrzewa w trudzie, dlatego Jezus zaprasza człowieka do współpracy z Nim: „Beze Mnie nic nie możecie uczynić… Tylko ten, kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity” . A trwać, to znaczy utrzymywać stałą więź z Chrystusem przez udział w sakramentach św. i pozwolić, by Jego słowa trwały w człowieku z Nim zjednoczonym. Trwać przy Chrystusie, to wydawać owoce dobrych czynów. Trwanie przy Chrystusie wymaga niekiedy męczeńskiej ofiary. Wspominamy dziś kapłanów, którzy ją złożyli w czasie II wojny światowej. Stali się obfitym owocem oddającym Bogu uwielbienie i chwałę. Życie człowieka można mierzyć koszami wspaniałych owoców, które trwać będą wiecznie. Jest to tajemnica życia Kościoła.

4. Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na budujące się kościoły w diecezji.

5. We wtorek rozpoczyna się maj, miesiąc w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe będziemy sprawować w małym kościele  o godz. 18.00. Po majowym Msza św. recytowana.

6. We wtorek 1 maja  przypada wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika, a w środę Św. Atanazego.

7. W środę nabożeństwo majowe połączone z Nowenn do M. B. N. Pomocy o godz. 18.00 przed Mszą św. wieczorną.

8. W środę 2 maja w Polsce obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Zachęcam, aby tego dnia i następnego wywiesić flagi narodowe.

9. W czwartek przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w porządku niedzielnym (jeszcze o godz. 9.00;  11.00  i 17.00).

10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  • pierwszy czwartek miesiąca (3 maja) przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
  • pierwszy piątek miesiąca (4 maja) nabożeństwo majowe połączone z modlitwami do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź św. od godz. 17.30.. Tego dnia odwiedzę chorych i ludzi starszych z posługą sakramentalną.
  • pierwsza sobota miesiąca (5 maja) modlić się będziemy do Serca Niepokalanej w intencji wszystkich rodzin parafii. Jak zawsze zapraszam na Koronkę miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 (tym razem spotykamy się przy figurze Matki Bożej na ul. Podmiejskiej).

11. W piątek 4 maja jest dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

12. Tradycyjnie zapraszam na pieszą  pielgrzymkę z Tucholi do Wiela w dniach 11-12 maja (piątek – sobota). Koszt wynosi 35 zł. Szczegółowe informacje u księdza Dominika Roczniaka przy parafii Bożego Ciała pod nr tel. 534-645087. Zapisy w biurze parafialnym.

13. Zapraszam również do wyjazdu na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich pod hasłem „Jestem” 2 czerwca br.. Koszt wynosi 60 zł. Zapisy w biurze parafialnym.

14. U ministrantów można nabyć nowy numer dwutygodnika  „Pielgrzym.

15. Wszystkim ,  którzy  obchodzą  w tym  tygodniu urodziny,  imieniny, rocznice rodzinne oraz  jubileusze  małżeńskie składam  najserdeczniejsze  życzenia:  zdrowia,  wielu  łask  Bożych  oraz  wszelkiej  pomyślności  w  życiu  osobistym  i  zawodowym  –  szczęść  Boże.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)