1. Przeżywamy najważniejsze ze świąt chrześcijaństwa – Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Jezus Zmartwychwstały mając władzę nad śmiercią i szatanem przynosi światu zbawienie. Ciesząc się z tego zwycięstwa życia nad śmiercią przeżyjmy te święta w duchu prawdziwej radości.

2. Składam serdeczne Bóg zapłać za piękne kwiaty złożone do Grobu Pańskiego, a także za pomoc przy dekorowaniu Grobu Pańskiego tak w małym,  jak i dużym kościele.  Dziękuję wszystkim,  którzy pomagali w sprzątaniu  i przygotowaniu kościoła na święta Wielkanocne oraz za przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego służbie liturgicznej ołtarza.  Wszystkim  za wszystko bardzo dziękuję.

3. Dzisiaj Msze św. o godz. 10.oo oraz 11.30  (nie będzie Mszy sw. o godz. 8.00)

4. Jutro ( 2 kwietnia) drugi dzień Świąt Wielkanocy. Porządek Mszy Świętych,  jak w niedzielę, tj. o godz. 8.00, 10.00, i 11.30. Tradycyjnie tego dnia w naszych kościołach modlimy się w intencji wszystkich szkół i uczelni katolickich. W szczególny zaś sposób modlimy się w intencji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

5. Również jutro (2 kwietnia) przypada rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny.
Natomiast we wtorek (3 kwietnia) dzień Jego imienin (Ogarnijmy modlitwą naszego Księdza Biskupa wypraszając Boże błogosławieństwo w posłudze biskupiej dla dobra Chrystusowego Kościoła).

6. W środę zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

8. W I sobotę miesiąca zapraszam o godz. 15.00 w ramach akcji „Promienie Miłosierdzia” na ul. Dworcową 2 (przed budynek byłego więzienia) na wspólną koronkę do Bożego Miłosierdzia.

9. Zarząd Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Małgorzaty” w Tucholi, składa serdeczne podziękowania za wsparcie finansowe i zaangażowanie, podczas ogólnopolskiej akcji przeprowadzonej w Niedzielą Palmową pod nazwą Pola Nadziei.

10. Za tydzień przypada II Niedziela Wielkanocna (23 kwietnia), która obchodzona jest w Kościele jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.
Serdecznie zapraszam do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

11. Przyszła niedziela ze względu na swoją wymowę jest patronalnym dniem Caritas. Tego dnia zbierać będziemy ofiary do puszek z przeznaczeniem  na dzieło miłosierdzia.

12. Rozpoczęliśmy nowy miesiąc kwiecień, w którym łączymy się z Papieżem we wspólnej  modlitwie: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

13. Od przyszłej niedzieli  (7 kwietnia br.) będzie zmiana godzin  Mszy św. w niedzielę. Msze św. będą o godz.  9.00   i  11.00  oraz wieczorem o godz. 17.00. Intencje będą przesunięte na kolejna godzinę,  a wiec  z  8,00  na 9.00    oraz  z  10.00  na  11.00   i  z  11.30  na  17.00.

14. W czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszam na spotkanie pielgrzymkowe do Lourdes i Fatimy.

15. Jak zawsze zapraszam do lektury nowego numeru  Pielgrzyma, W Rodzinie oraz innych czasopism  o treści chrześcijańskiej.

ks. Wiesław Herold - proboszcz parafii

Aktualny biuletyn parafialny do pobrania (PDF)